Kodėl neverta pirkti kompiuterio su jau įdiegta Windows OS?

Neseniai susidūriau su įdomia problema, kai turi įsigijęs legalią Windows 7 operacinę sistemą ir ji tampa bevertė.

Prieš keletą metų įsigijau nešiojamą kompiuterį, kurį specialiai rinkausi su legalia operacine sistema, kas kainavo šiek tiek daugiau lyginant su kitais kompiuteriais be operacinės sistemos kartu. Džiaugiausi, kad esu sąžiningas kompiuterių vartotojas ir turėsiu legalią programinę įrangą kartu, tačiau visai neseniai atsitiko taip, kad po garantinio laikotarpio sugedo kietasis diskas minėtojo kompiuterio ir teko jį pakeisti. Nuo šio momento teko suprasti, kad mano pirkinys – legali Windows OS buvo bevertė.

Windows diegimo vedlys buvo patalpintas jau sugedusiame ir visiškai nefunkcionuojančiame kietajame diske atskiroje jo particijoje, todėl paprasčiausias būdas turbūt susidiegti sistemą buvo parsisiųsti švarų DVD ar kokį kitą diegimo vedlį ir susidiegti sistemą suvedant savo legalų Windows kodą (bent jau aš taip galvojau). Pasirodo, kad Microsoft savo oficialioje svetainėje neleidžia parsisiųsti diegimo vedlio, jei neturi „legalaus“ prekės kodo. Mano prekės kodas pasirodo esantis nevalidus, nes tai yra OEM diegimas už kurį atsako mano kompiuterio gamintojas, o ne Microsoft.

Susisiekus su Microsoft tarnyba telefonu panelės buvo visiškai pasimetusios, ką daryti ir tik gal per 2 skambučius pavyko išsiaiškinti, kad reikia kreiptis į gamintoją – ASUS ir kad jis turėtų suteikti man tai. ASUS susisiekti irgi pasirodo ne taip paprasta – internete nėra jokio LIVE Chat ar kt. priemonės greitai pasiklausti informacijos dėl problemos, o netyčia sugebėjus patekti į Live Chat JAV rinkai skirtą mane specialistas pasiuntė ant trijų raidžių, mat esu ne iš JAV ir nesuteiks man jokios pagalbos, nors užtrukome gal 5 minutės besiginčydami, kad jis jau vis tiek kalba su manimi ir per tą laiką būtų atsakęs, ką daryti.

Tuomet susisiekus su jau lietuviškais oficialiais partneriais darbo metu (susirašinėti mėginau po darbo valandų), man paaiškino, kad viskas įmanoma ir jie gali sudiegti man tą dalyką už 19 EUR. Šiuo atveju paprasčiau buvo parsisiųsti nelegalų Windows diegimo vedlį iš tam tikrų svetainių ir susidiegti sistemą, nes mokėti du kartus už tą pačią prekę ne dėl mano kaltės neatrodo teisinga.

Taip, situacija tokia, kad nusipirkus legalų Windows yra paprasčiau įsidiegti nelegalią kopiją neskambinėjant per 3-4 vietas ir negaištant laiko

Išvados:

  • Sugedus kompiuterio daliai (kietajam diskui, kuriame yra diegimo vedlys arba mot. plokštei prie kurios turbūt irgi rišama Windows instaliacija) po garantinio laikotarpio prarasite savo legalią Windows operacinę sistemą
  • Programinei įranga netaikoma garantija dėl to net ir legalios Windows versijos atstatymas iš kompiuterio gamintojo yra mokamas
  • Microsoft niekas neįdomu, kad turi legalią versiją ir negali naudotis. Netgi netinka susidiegus lygiai tą pačią versiją serijos kodai.
  • Perkant kompiuterį rekomenduotina įsigyti atskirą Windows diską taip būsite užtikrinti nuo panašių problemų

Naudojantiems Windows 10 atnaujinimą ta pati problema

Beje tas pats galioja ir naujinantiems į Windows 10 legalias kopijas. Jeigu jūs šuo metu turite legalią Windows 7 atskirą diską ir atsinaujinsite į Windows10 nemokama, jūsų kompiuteris bus pririštas pagal mac ir kt. adresus prie techninės įrangos, todėl jei netyčia suges motininė plokštė, kietasis diskas ar koks nors įrenginys (Microsoft pagalba telefonu nesugebėjo pasakyti prie ko tiksliai rišama) jums teks įsigyti naują Windows 10 licenciją ir/arba naudotis sena savo legalia Windows 7.

 

 

Rašykite komentarą

Komentarai

  • Kosmonautas
    lapkričio 4th, 2015 / 21:13
    Atsakyti

    Siuntiesi nelegaliai ir nusikrekini, ir nesuki sau galvos, juk už tą patį produktą pinigus juk sumokėjai, tai tik teisiniai niuansai.

  • kastytis
    kovo 12th, 2016 / 09:35
    Atsakyti

    Svarbiausia turėti W7 licencijos raktą diegimui, kompiuteriai su įdiegtų gamykliškai W7 turi licencinius lipdukus (nebent nuo naudojimo jie visiškai nusitrynę). Turint W7 diegimo raktą galima be rūpesčių įsidiegti W7 OS, tereikia susirasti OEM W7 versiją ir ją parsisiųsti.
    W10 nereikia rakto visiškai. Sugedo kietas diskas, nieko tokio. Įdėjus naują, susidiegti tokią pačia W10 versiją galima be rakto, o toliau MS aktyvuos W10 automatiškai, jei tik W10 yra legalūs. Su W10 ir MB gedimu teko susidurti, pakeitus Dell XPS MB, aktyvavosi be problemų. Teko taip pat susidurti ir su Call Center’iu dėl kitos MB plokštės keitimo, tuo atveju turėjau licencijos raktą, padėjo – aktyvavo. Tiesiog perkant OEM yra pigiau nei atskirai licenciją, o kaskart baimintis dėl to, kad suges kompiuteris ir prarasi licenciją, manau neverta. Su visa Pagarba

    • Ričardas Š.
      kovo 12th, 2016 / 13:57
      Atsakyti

      Deja šiuo atveju buvo visiškai legalūs windows ir nieko nepadėjo

  • Mindaugas
    gruodžio 29th, 2016 / 22:43
    Atsakyti

    durnių ir bažnyčioje muša…

  • Ema
    kovo 1st, 2019 / 23:54
    Atsakyti

    O va toks gal kvailas klausimėlis, jei legalia programine įranga keiti į nelegalia, t.y trini šita out ir rašaisi nelegalia ar vyksta kažkas su kompiuteriu? Esu girdėjus kad galimas absoliutus blokavimas. kiek tame tiesos?

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti