Muzikos klausymasis darbo metu

Net keista rašyti apie tokį dalyką, tačiau pastebėjau, kad klausantis muzikos mano produktyvumas krenta gana stipriai, o kartais vakare net lieku su skaudančia galva ir kažkokiu nepasitenkinimu ar nuovargiu didesniu nei ramiomis dienomis.

Anksčiau, prieš kokius 4-5 metus, taip pat nemėgdavau muzikos klausyti ką nors rimto darydamas ar tai besimokydamas, ar skaitydamas naujienas, ar užsiimdamas interneto subtilybių naršymu, tačiau prisiklausius kalbų, kad muzika kartais padeda nudirbti darbus greičiau ar įsijausti bent kelioms valandoms geriau į darbą pradėjau tą daryti ir aš.

Galų gale tai tapo savotišku įpročiu, kai tik prisėdęs prie kompiuterio įsijungi savo tuo metu dar atrinktas dainas ir tiesiog klausaisi. Vėliau paprastą muziką kompiuteryje pakeitė paprasto arba internetinio radijo stotys, nes vis tos pačios dainos su laiku sukeldavo tik frustraciją.

Dabar kelias dienas pamiršęs įsijungti muzikos grotuvą kompiuteryje pastebėjau, kad pagerėjo mano produktyvumas ir tapau kažkoks mažiau irzlus ir sudirgęs dienos pabaigoje nei šiaip klausydamasis nuolat. Tikriausiai ne be reikalo XXI amžiuje vis daugiau kalbama apie triukšmo poveikį ir žalą žmogui.

Tiesa, atsimenu, kelis kartus užsidėjus ausines ir klausant savo mėgiamų dainų pavyko suprogramuoti keletą dalykų itin greitai r sėkmingai, bet visgi….

Taigi klausimas skaitytojams: Ar jūs nuolat klausotės muzikos darbe, ar programuodami, norėdami atsijungti nuo aplinkos, ar turite kokių kitų būdų nekreipti į aplinką dėmesio?

Paveikslėlio autorius DHDesign

Rašykite komentarą

Komentarai

 • šifruotojas
  vasario 8th, 2011 / 07:18
  Atsakyti

  Tyrimų neatlikinėjau, kažkokių didelių skirtumų nepastebėjau. Turiu keletą albumų, kuriuos labai mėgstu, tai kartais leidžiu „ant repeato“. Būna, kad po kokio 25-o apsisukimo jau palieka bloga nuo tos pačios muzikos :)
  Pastebėjau, klaikiai erzina muzika, kurios negali pats pasirinkti. Pas mus ofise popierinės sienos. Ir už sienos viena moterėlė kartais užsimano pasiklausyti radijo. Ne russkoje, normalaus – su „šeškėmis“ ir „rimiškiais“. Tai siutina nerealiai, nors leidžia ji tą radiją visai negarsiai. Ėjau tartis.

 • Valentinas
  vasario 8th, 2011 / 09:15
  Atsakyti

  Man muzika dviem atvejais
  a) kai visiškai nėra noro nieko daryti, tada užsileidžiu kokią nors punk, arba dance dainą, kuri mane įvestu į ritmą, ir priduotu teigiamų emocijų pradėti darbą
  b) kai esu labai susinervinęs ar viskas nesiseka, tada pasileidžiu kokią nors melancholišką dainą, kuri man taip pat duoda šiokį tokį ritmą ir tuo pačiu koreliuoja su mano nuotaika, kas vėlgi nors ir nenorom bet padeda grįžti prie darbo

  O kai viskas gerai einasi, arba kai ką nors labai įdomaus dirbu, tai kartais net nepastebiu, būna užsidedu dainą, ji pasibaigia, o aš tai suprantu tik po kokios valandos, nes kai esi įsijautęs į darbą, tai kažkaip aplinka šiek tiek pranyksta :)

  • Ričardas Š.
   vasario 8th, 2011 / 16:45
   Atsakyti

   Man taip pat kartais padeda mėgiama muzika užsivesti darbui, o teko patirti ir aprašytą nuovokos praradimą, kai muzika jau seniai nustojusi groti, o darbas vis dar tęsiasi visu pajėgumu. :)

 • u-
  vasario 8th, 2011 / 10:49
  Atsakyti

  Mane muzika blaško, kai klausau mėgiamas jau ne kartą klausytas dainas. Tada kaip tik dėmesys neretai nukrypsta į muziką, jos žodžius, į geriausias dainos vietas, pradeda lyst pašalinės mintys. Todėl klausau daugiausia šaltinius, kur dainų keist/prasukinėt/rinktis negali, t.y. internetinius radijus ir pan.

  Dažniausiai, kai velniškai nesiseka susikaupt ir net ima miegas (man 20min snūstelėjimas nepadeda, kaip daugeliui, tik dar blogiau būna), tai užsileidžiu techno4ever.net . Tokia hardstyle ir pan. muzika, bumčikas, nesukelia blaškančių minčių, o nuolatinis greitas ritmas padeda produktyviau darbuotis. Aišku labai ilgai jo nepriklausysi, po poros valandų atsibosta, bet per tiek laiko snaudulį „išmuša“, šią sesiją ne kart padėjo.

  Taip pat dabar pradėjau klausyt 8tracks.com . Įdomus projektas, žmonių sudarinėjami miksai, muzikos labai įvairios yra, dažniausiai visai negirdėtos, daug tokios ramios, galima pagal stilius pasirinkt, bet dažniausiai random bet ką paleidžiu ir klausau. Kažkaip visai neblaško, o dar ir neblogų dainų atrandu.

  • Ričardas Š.
   vasario 8th, 2011 / 16:46
   Atsakyti

   Man snūstelėjimas padeda nebent, jei būnu visiškai pavargęs ir vos pavelku kojas, kitais atvejais irgi nejaučiu jokios naudos, nes, matyt, tiesiog nesugebu atsipalaiduoti per tas 20 minučių tinkamai. Reikės išmėginti 8tracks – atrodo gana įdomiai. :)

 • Vidmantas
  vasario 9th, 2011 / 09:14
  Atsakyti

  Aš dažniausiai dalį dienos su muzika, dalį be. Muziką įsijungiu atitinkamai tokią, kad būtų lengviau susikaupti. Aišku, jei taip atskambėtų galva visą dieną, nieko gero, bet atitinkamai kaitaliojant režimą, galima išlaikyt produktyvumą. O kur dar galimybė atsiriboti nuo bendradarbių ir aplinkinio pasaulio zirzalo… :-)

  • Ričardas Š.
   vasario 9th, 2011 / 15:44
   Atsakyti

   Sutinku, kad ausinės ir tinkama muzika darbo aplinkoje, kai aplink visi bėgioja, kalba ir kt. padeda susikaupti, bet kol kas dažniausiai ramioje aplinkoje pats darbuojuosi, tai daugiau man sutrikdo tą ramybę nei padeda atsiriboti nuo kitko – galbūt dėl to ir problema atsiranda.

 • Jaroslav
  vasario 10th, 2011 / 01:33
  Atsakyti

  Problema slypi tame, kad klausai muzikos su zodziais arba per dideliais bumcikais(per garsiai).

  Asmeniskai dievinu klausytis http://somafm.com/play/dronezone kai dar ramesnes muzikos noriu(rimtai daug padirbeti) pasirenku ka nors is http://108.pl/
  o pries miega ijungiu http://www.rainymood.com/

  Mano manymu muzika padeda produktyvumui, tik reikia ja tinkamai pasirinkti. Rami muzika + meditacija tikrai padeda susikaupti!

 • M
  kovo 5th, 2011 / 23:10
  Atsakyti

  Nuolat. Kad atsijungčiau nuo aplinkos. Pas mane darbe, nors žmonės dirba prie kompiuterių, bet triukšmas linkęs atsirasti gana stiprus — pagrinde tai pokalbių ūžesys. Todėl mieliau įsijungiu pažįstamą muziką (ne radiją!) ir dirbu. Pažįstama muzika padeda sugebėjimu numalšinti ta triukšmą, ir tarsi pati pradingti — nes į ją nereikia įsiklausyti.

  Jeigu klausausi radijo — tada išsiblaško dėmesys.

 • Melomanams ir muzikos megėjams: 8tracks | Ričardas Šmaižys
  balandžio 5th, 2011 / 06:04
  Atsakyti

  […] esate internetinių radijų mėgėjai ar klausotės last.fm, Jums turėtų patikti u- pasirašančio komentatoriaus paminėta tarnyba, kurioje vartotojai turi galimybę kurti savo muzikos rinkinius arba kitaip miksus ir juos […]

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti