Ežys, Extra – Labas – Pildyk

Rojos
Creative Commons License photo credit: sergis blog

Lietuvoje turime tris pagrindinius mobiliojo ryšio tiekėjus (Bitė, Omnitel, Tele2). Dažnai kyla klausimas, kokį rinktis, kuris pigesnis, geresnis, kurio kokybės ir kainos santykis geriausias. Šįkart pamėginsiu paanalizuoti jaunimui teikiamų ryšio paslaugų kokybę ir kainas, kuris geresnis, pigesnis, teikiantis daugiau galimybių ir pan. Dažnai sunku išsirinkti vieną paslaugą ir naudotis tik ja, nes visos siūlo gana neblogus ir pigius planus bei gausias akcijas, todėl nemažai jaunuolių naudojasi daugiau nei viena SIM kortele. Galbūt perskaitę straipsnį pagaliau nuspręsite išsirinkti tik vieną, o gal pagaliau apsispręsite, kurį nusipirkti.

Visus ryšius ir planus, išskyrus Ežį, esu išbandęs ir naudojęs gana ilga. Pirmasis buvo Omintel Extra, todėl nuo jo ir pradėkime.

Omnitel visada pasižymėjo kaip brangiausias ryšio operatorius, todėl nereikia stebėtis ir planų jaunimui brangumu. Už šį planą žmonės moka po 0,52 lt/min. į kitus Lietuvos tinklus ir po 0,29 lt/min. į Omnitel tinklą. Kainos iš tiesų brangiausios, tačiau ir kokybė aukščiausia. Su Omnitel nekyla jokių ryšio problemų būnant gamtoje, išvykoje ar gyvenant užmiestyje. Šiuo atveju kokybė kainuoja. Omnitel Extra siūlo ir dar vieną planą, kuriuo naudodamiesi jūs mokėsite tik 0,29 Lt/min į kitus Lietuvos tinklus – tai tas pats, kas skambinti į Extrą tinklą, tačiau kiekvieną dieną nuo jūsų automatiškai nuskaičiuojamas 0,16 Lt mokestis. Iš tiesų gana įdomus ir verčiantis pamąstyti pasiūlymas. Sakykime, jūs per dieną vidutiniškai kalbate 20 minučių, tai su planu Extra jūs sumokėsite po 10,4 Lt, o su Extra2 ir papildomu dienos mokesčiu vos 5,96 Lt. Susidaro labai didelis 4,44 Lt skirtumas.  Beje, prie plano Extra2 prierašo „Svarbu“ radau įdomų sakinį: „Vieno nepertraukiamo pokalbio trukmė gali būti iki 20 min“. Tai reiškia, kad kas 20 min jūsų pokalbiai bus nutraukiami ir reiks vėl skambinti iš naujo. Gana keistas 4,44 Lt „padengimo“ būdas.

Omnitel Extra vartotojai turi 3 taupymo paslaugas: „Išrinktieji“, „SOS skambučiai“, „Namų kryptis“, „Moka telefonas“. Tikriausiai geriausia paslauga yra „Išrinktieji“, nes naudodamiesi ja galite savo trims draugams skambinti už neįtikėtinai mažą kainą – 0,04 Lt/min. (skambinant tik pagal suteiktus specialius numerius). Kiti planai, pavyzdžiui, „Namų kryptis“ yra panašaus tipo. Ši taupymo paslauga leidžia taip pat išsirinkti tris fiksuotojo ryšio numerius ir jiems skambinti už gana mažą 0,19 lt/min. kainą.

Tačiau nors ir brangus Omnitel, jis teikia papildomas paslaugas ir nuolaidas. Pavyzdžiui, turėdami OmniID kortelę gausite papildomų nuolaidų ar dovanų, ta pati kortelė yra elektroninis bilietas užsisakant ar perkant bilietus į įvairius koncertus (už juos atsiskaityti galite telefonu). Kai kuriems, tai gali būti iš tiesų patogu ir naudinga.

Nokia E65
Creative Commons License photo credit: Stefan Neagu

Kitas Omnitel siūlomas mobiliojo telefono ryšys „Ežys“ yra visiška Omnitel Extra priešingybė – jis itin pigus. Tarp Ežio vartotojų galite kalbėti už 0,11 Lt/min., į kitus Lietuvos tinklus skambinti vos už 0,44 Lt/min., užsisakę Ežio LEDĄ (3 lt per savaitę, 9 lt per mėnesį) gausite dar daugiau nuolaidų. Šiuo metu užsisakiusieji LEDĄ į Ežio tinklą skambina nemokamai ir be jokių apribojimų.

Ežys taip pat naudojasi aukštos kokybės Omnitel tinklais, todėl jo kokybė tokia pati kaip ir Extra ar kitų abonentų. Tai puikus planas bendraujantiems Ežio tinkle – kalbama ir rašomos SMS žinutės nemokamai, daug nuolatos vykstančių akcijų ir nuolaidų, patikimas ryšys.

Matyt, Omnitel gali sau leisti tokius pigius pokalbius ir SMS žinučių siuntimą susirinkdamas mokesčius iš savo privačių abonentų ar Extra vartotojų. Nors Ežio reklamos labai jau vaikiškos ir bjaurios, bet pats ryšys nėra toks blogas, kaip kad visi šneka. Šiuo metu sklando tokios mintys, kad LEDĄ ir kitas paslaugas užsisakinėja tik telefonų „maniakai“, kurie be telefono negali, bet palaukit!, aš irgi sutinku mokėti kuo mažiau už kokybišką ryšį ir nematau nieko blogo. Extra klientai moka daug, tačiau be išlygų gauna kokybišką ryšį, tai paslauga norintiems būtent kokybiškumo, nuolatinio pasiekiamumo, gyvenantiems užmiestyje.

Kitas mobiliojo ryšio tiekėjas yra Bitė, kuris siūlo jaunimui visiškai atsinaujinusį Labas. Prisipažįstu, anksčiau turėjau Labas vien dėl nemokamų SMS žinučių, kurios turėjo išlikti visam laikui. Gaila, bet pradėjus lūžinėti tinklams ir vis dažniau pasitaikant įvairioms nesąmonėms Bitė nusprendė apmokestinti SMS žinutes. Iš tiesų jie išdavė savo vartotojus, o paskui įvedė visiškai apgailėtiną SMS žinučių apmokestinimą. Išdavė jie ir mane – perėjau į kitą, pigesnį, patrauklesnį tinklą.

Labas vartotojai į Bitės tinklą (kartu ir Labas) skambina už 0,20 Lt/min., į kitus Lietuvos tinklus už 0,49 Lt/min. ir, žinoma, gauna10 cnt/min (už atsilieptas minutes) iš kitų Lietuvos tinklų premiją . SMS žinutės vis dar nemokamos 30 d. po sąskaitos papildymo 5 arba 10 Lt.

Labas taip pat vykdo nuolatines akcijas, nors ir turinčias mažiau naudos. Iš esmės šis ryšys asmeniškai manęs nežavi ir dabar. Pasikeitimai tik grafiniai ir šiek tiek daugiau akcijų, kitoks veidas, „nusiplautos“ senos nesėkmės ir nesklandumai. Tačiau šis ryšys kažko  „tokio“ taip ir nepasiūlo. iš esmės tai ryšys jaunimui, norinčiam patikimo ryšio ir kokybės už gana prieinamą kainą. Šiuo metu už 20 minučių pokalbio į kitą tinklą sumokėtumėte 9,8 Lt.

Tele2 Pildyk. Neslėpsiu, šiuo metu naudoju būtent Pildyk ir esu juo gana patenkintas. Perėjau į šį ryšį prieš daugiau nei metus, neturėjau jokių problemų skambinant ar su ryšiu trūkinėjimais, o pokalbiai pigūs ir prieinami. Tele2 rinkausi kaip pigiausią, nors anksčiau kritikuodavau už prastą kokybę.

Naudodamiesi Pildyk į Tele2 (kartu ir Pildyk) tinklą skambinsite už 0,18 Lt/min., į kitus tinklus skambinsite už 0,48 lt/min. SMS žinučių siuntimas pigiausias – vos 0,03 Lt/SMS (tarp Pildyk). Tačiau Pildyk siūlo ir dar tris papildomus mokėjimo planus: Mygtukas, Skambutis ir SM.

Naudodamiesi Mygtukas planu siųsite nemokamus SMS į visus Lietuvos tinklus už 7 Lt/mėn. (šiuo metu vyksta akcija – nemokamas plano užsisakymas). Planas Skambutis siūlo pigius pokalbius tarp Pildyk ir minimalias nuolaidas skambinant į kitus tinklus: 0,09 Lt/min. tarp savų ir 0,44 Lt/min. į kitus tinklus (į Tele20,18 Lt/min.) – visa tai už 5 lt/mėn.

Ir paskutinis – abiejų Mygtuko ir Skambučio „mišrainė“ – SM. Skambučių kainos kaip ir plano Skambutis + nemokami SMS į visus Lietuvos tinklus už 9 lt/mėn.

Patrauklūs planai ir gausa akcijų privilioja ne vieną. Tai ryšys norintiems mokėti mažiausiai ir naudotis daugiausiai. :) Iš tiesų ryšys pakankamai kokybiškas, kartais būna trukdžių, tačiau per tiek laiko neteko susidurti su rimtomis problemomis. Beje Tele2 nuolatos gerina ryšio kokybę – statomos naujos bazinės stotys. Taip pat Tele2 pardavė savo turėtus padalinius Lenkijoje, Liuksemburge ir Lichtenšteine planuodami susitelkti ties Baltijos šalimis ir Rusija. Manau, su laiku ryšio kokybė turėtų dar labiau patobulėti. Ir apskritai investicijos yra gerai – juos vienu ar kitu atveju vartotojams atsiliepia teigiamai.

Pateikiu ir visų duomenų apibendrinimą lentelėje:

(paspauskite paveikslėlį norėdami padidinti)

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Greta
  liepos 4th, 2008 / 14:30
  Atsakyti

  Pasitaisyk: Tarp Ežio vartotojų galite kalbėti už 0,11 Lt/min., į kitus Lietuvos tinklus skambinti vos už 44 Lt/min. :>

 • Ričardas Š.
  liepos 4th, 2008 / 19:16
  Atsakyti

  Dėkui :)

 • Paskutinė Blogorama : nežinau.lt
  liepos 4th, 2008 / 20:30
  Atsakyti

  […] Gerai, kad darbe duoda SIM kortelę. Nesu tikras, kad sugebėčiau išsirinkti iš išankstinio apmokėjimo paslaugų. Net su palyginimu. […]

 • Eugenijus
  liepos 4th, 2008 / 21:25
  Atsakyti

  Labas jau virš mėnesio neturi sms žinučių užsakymo. Prieš tai buvo už tam tikrą simbolinį mokestį 3500 sms/sav. dabar moku po 11 cnt kuo esu smarkiai nepatenkintas.

  Eugenijus
  youlikeit.lt

 • fosron
  liepos 4th, 2008 / 21:40
  Atsakyti

  Eugenijau, Pasipildai saskaitą už tam tikrą sumą, ir poto nusiunti žinutę „UŽSAKYTI“ numeriu 1500. Ir turi nemokamus sms :) Tik nėra pranešama kai jie baigiasi :)

 • Sadanitas
  liepos 4th, 2008 / 21:43
  Atsakyti

  Labas, labai daug kalbi apie ryšių kokybę, dėl tele2 sutinku tu jį pats išbandai, bet nemanau kad mums žinoma kokie tie gi niuansai dėl omnitelio išankstinio mokėjimo tinklų. Ar aš klystu?

 • Ričardas Š.
  liepos 4th, 2008 / 21:49
  Atsakyti

  Aš klausinėjausi žmonių, kurie gyvena už miesto (Nuo Klaipėdos apie 20 km) jiems ten puikiai gaudo Omnitel, o kitus labai jau sunkiai, nors gana normali gyvenvietė ir ne užkampis kažkoks. Yra ir daugiau panašių pavyzdžių.

  Apskritai susidūriau su visais ryšiais, todėl iš dalies apie visus kalbu iš patirties. :)

 • Nedraugiškas
  liepos 4th, 2008 / 22:53
  Atsakyti

  Man (30mečiui) tik viena neaišku. Kodėl naudotis tokiomis brangiomis išankstinio apmokėjimo paslaugomis, kai kur kas pigiau (pvz 49 Lt už 5 valandas per mėnesį) galima pasirašius abonento sutartį. Net ir be ilgalaikių įsipareigojimų. Ar čia viskas dėl SMS?

 • Ričardas Š.
  liepos 5th, 2008 / 06:04
  Atsakyti

  Man tuomet brangiau išeina mokėti pasirašius sutartį. Iš dalies taip – per dieną išsiunčiama daug SMS todėl ir tiek keli 0,10 cnt ar truputį daugiau mėnesio gale susideda į gana apvalią sumą. :)

  Čia viskas pagal poreikius, kaip kam geriau, kiti jaunuoliai turi ir pasirašytas sutartis.

 • jurkis
  liepos 5th, 2008 / 09:21
  Atsakyti

  Ričardai, labai gerai pasakei „pagal poreikius“.
  Šiaip tai juokingai atrodo, kai t2 pasiskelbia pigiausiu, būdamas pigesniu 1 ct. Na, viskas kaip ir teisingai, bet kažkaip man juokinga ;). Užtenka prisiminti, kad būdamas pigiausiu Pildyk neturėjo GPRS, kai kiti operai išankstinėms seeeniai teikė. Ką darydavo pildykai? Pirkdavo kitus prepaidus. Va tau ir pigiausias…

 • Marius
  liepos 5th, 2008 / 11:44
  Atsakyti

  Gaila, kad nebuvo paminėta tai, jog tele2 pildyk nuolat blogina sąlygas – anksčiau pvz. buvo 10 ct premija už gauto skambučių minutę iš bet kurio Lietuvos tinklo, dabar tepaliko tik (ir tai kaip akciją) premiją iš kitų tinklų…

 • Telefono planų kainų/kokybės palyginimas | Telefonas.eu
  liepos 5th, 2008 / 12:21
  Atsakyti

  […] iš http://www.smaizys.lt Įrašas buvo parašytas on Saturday, July 5th, 2008 at 12:21 pm ir yra kategorijoje Apžvalgos, […]

 • Ričardas Šmaižys » Blog Archive » 2008 08 08 - 888
  rugpjūčio 8th, 2008 / 09:30
  Atsakyti

  […] Ežys Extra Labas Pildyk – palyginimas […]

 • Observer
  rugsėjo 25th, 2008 / 14:11
  Atsakyti

  manau, kad palyginimas neissamus, ir toks jausmas, kad kainu analize daryta dar vasaros pradzioj. juolab, kad ne visi isankstinio mokejimo kroteliu palnai sudeti…
  O kur tokie planai, kaip „Ledas pirstui ir liezuviui“. „Ledas pirstui“? parasyta tik „ledas“
  Arba LABAS planas „bendrauk laisvai“? Kuri uzsisakius gali kalbet is smsinti nemokamai?

  Tarifai yra viena, o papildomos paslaugos, kurias gali gauti su tam tikra kortele yra kita.

  Pasakysiu viena: primityvios isankstinio mokejimo korteles – primityvus ir ju vartotojai.

 • Ričardas Š.
  rugsėjo 25th, 2008 / 15:25
  Atsakyti

  Prie straipsnio yra data ir nereikia norėti, kad vieną kartą parašius informacija atsinaujintu pati. Juk tyrimai irgi atliekami tam tikra data :) ;)

 • devyniaragis
  spalio 21st, 2008 / 14:16
  Atsakyti

  ryšis ar ryšys?

 • Ričardas Š.
  spalio 28th, 2008 / 22:50
  Atsakyti

  ryšys:)

 • rita
  sausio 1st, 2009 / 18:10
  Atsakyti

  Visi tinklai akcijomis prisivilioja vartotojus o po to sukelia kainas. Iki siol man patiko tele pildyk rysys bet dabar manau jis man jau per brangus :(

 • nusivylus
  kovo 14th, 2009 / 13:22
  Atsakyti

  Nusivyliau pildyk….
  mygtukas 7lt. menesiui ir tik 1500sms galiu issiuti per menesi… kas cia taip sugalvojo???
  Cia apsurdas.. as buna per dien issiunciu 800sms o cia 300 per diena ir 1500mesesiui…
  nu nesamone…
  Pasikeiski… juk apsurdas 7lt men ir tik 1500sms…. nusivylus……;(((((((((((

 • vyginta
  balandžio 22nd, 2009 / 00:30
  Atsakyti

  tale2 pradejo tokes nesamones daryt kad zodziu truksta!sm 12lt.mygtukas 7lt ir tik 1500 sms o as juos per savaite isnaudoju skambutis 5lt!negana to uzsisaka plana ir po keliu dienu pasibaigia plano kaina ir nebeleidzia nei skambint nei rasyt,tai koks cia apsurdas jeigu as moku tuos 7 lt menesiui man atjungia po 2 dienu!tai kur teisybe ce yra sutarties salygu nesilaikymas,pinigai suniui ant uodegos!ir isvis geriau eikit i bite ten daug pigiau as ir mano draugai seniai perejome delto kad nebeimanoma tele2,nors prabuvau pildyk kliente daugiau nei 5 metus!tai vat dabar esu biteje ir nematau problemu bendrauju kiek noriu su kuo noriu ir daug pigiau nei tele2!!!!to linkeciau ir juims

 • Dts
  liepos 18th, 2009 / 22:32
  Atsakyti

  Ezio internetas yra uzsakinejemas rekordiniu greiciu. Nuo 20 min iki 5 dienu

 • Norbertas
  rugpjūčio 23rd, 2009 / 01:57
  Atsakyti

  Tai kad nusisneki, Labas zinutes irgi free :P

 • sava
  spalio 15th, 2009 / 08:36
  Atsakyti

  Tik Labas – kitu machinatoriu nepripazystu.

 • vladas
  gegužės 15th, 2011 / 09:01
  Atsakyti

  pasidariau plana SM su nuolaida PIKCKISKIS ir paskambinus kelis kartus i pildyk dingo saskaita, nei nemokami sms, nei nemokami skambuciai i pildyk,zodziu jauciuosi apmulkintas.

 • Artur
  kovo 26th, 2012 / 18:46
  Atsakyti

  neobjektyvus palyginimas.matosi,kad zmogus stengiasi pagirti pildyk.o be to,kas liecia ezio,tai ji reikia lyginti su eurocomo telemaxima ir teledemos zalgiris on-line,o ne su extra,labas,pildyk.

  • Ričardas Š.
   kovo 26th, 2012 / 18:48
   Atsakyti

   Siūlau nekalbėti nesąmonių, o ir įrašas rašytas jau bene prieš du metus :D

 • Artur
  kovo 26th, 2012 / 19:08
  Atsakyti

  o kur cia nesamone?kad palyginimas saliskas,pildyk naudai,o labas paslaugai priesiskai nusiteikes?o be to,pats matau,kada darytas palyginimas,bet sios paslaugos veikia ir dabar.

  • Ričardas Š.
   kovo 26th, 2012 / 19:10
   Atsakyti

   Tik bėda, kad rašydamas naudojau Ežį ir dabar naudoju Omnitel ir jau Omnitel klientas esu kokius 5-6 metus :D Tik tiek :)

 • Artur
  kovo 26th, 2012 / 19:18
  Atsakyti

  o kodel beda?jei tau geriausias omnitel,tai normalu,jokios cia bedos.pvz.as naudoju labas,o siaip bites klientu esu jau nuo 2000 metu.

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti