skirtukas RSS sraute

Tikriausiai spėjote pastebėti, jog į savo tinklaraščio pagrindinį puslapį nebededu pilnų rašinių. Pamaniau, kad tai puiki išeitis ne per daugiausiai lankytojų turinčiam tinklaraščiui. Kodėl?

Visų pirma, lankytojai ateina ieškodami informacijos iš Google arba kitų nuorodų. Jie neradę informacijos gali nuspręsti pasižvalgyti po svetainę daugiau, todėl esant pilniems straipsniams dalis informacijos nustumiama žemyn ir žmonės jos neperskaito arba tiesiog nepamato. Dabar pirmajame puslapyje, net nepasukus pelytės ratuko matomi beveik trys skirtingi rašiniai – kiekvienas jų gali „užkabinti“.

Pačiame tinklaraštyje šis sprendimas puikus, tačiau ką daryti su RSS srauto skaitytojais? Ar jiems patogu nuolatos spaudinėti <more> ir keliauti į svetainę? Apžvelgsiu šios žymos naudą ir trūkumus.

Pastebėjau, jog kiekvienas rašinys su <more> žymele nukeliavęs į RSS atveda lankytojų. Pagerinama svetainės lankomumo statistika. Tačiau statistika nėra svarbiausia, ji nieko nepasako ir yra nereikšminga prieš nuolatinius ir tave gerbiančius skaitytojus. Tokie rašiniai su „daugiau“ išskyrimu priverčia nuolatinius lankytoją perskaičius tekstą parašyti komentarą. Jeigu žmogus jau atkeliavo iki svetainės, perskaitė tekstą, kodėl gi jam neparašyti komentaro?

Kitas tokių straipsnių pranašumas – lankytojai „atvykę“ į jūsų tinklaraštį ar svetainę pamatys joje esančią reklamą ir galbūt susigundys ant jos paspausti. Tai nauda jums, tačiau gali praversti ir paprastam vartotojui, kuris galbūt reklamos dėka atras ieškotos prekės ar paslaugos. Šiuo metu pradėjo plisti apmokamos reklamos, todėl jums nauda dviguba – žmogus perskaitė jūsų išsakytas mintis ir tuo pačiu uždirbo kelis centus. Pagalvokime, jeigu lankytojų kiekis yra didžiulis, centai nepastebimai virs litais, o litai apvaliomis kupiūromis.

Tačiau visi šie aspektai labiau naudingi autoriui, nei pačiam vartotojui. Vartotojas, perskaitantis kelis šimtus RSS srauto įrašų per dieną, nenori be reikalo spaudinėti papildomų nuorodų ir priverstinai keliauti į svetaines. Jūsų informacija gali būti ignoruojama, todėl prarasite ne tik skaitytojus, bet ir papildomus lankytojus.

Taip pat tos kelios eilutės ar kelios pastraipos gali nesudominti skaitovo, todėl yra tikimybė, kad jis praleis šį straipsnį, manydamas, jog tai neįdomu. Vis dėl to dažna problema patys autoriai. Jie neišnaudoja savęs ir nesugeba perteikti rašinio esmės, nesugeba privilioti skaitytojo. O informacija neretai būna tiek pat naudinga ir tokia pati įdomi. Gaila, ir pats dar nelabai sugebu tinkamai pradėti savo rašinių – tobulėjimui nėra ribų!

Kaip patys matote, yra ir trūkumų, ir pranašumų. Sprendimą darote jūs ir tik jūs sprendžiate ar verta siųsti RSS srautu straipsnius, rašinius su <more> skirtuku.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • asterisk
  sausio 8th, 2008 / 17:24
  Atsakyti

  RSS dėti nepilną straipsnį – nusikaltimas :)
  Tu reklamą gali talpinti ir RSS. Už nepilnus straipsnius bloge niekas nepyks ir tai yra privalumas. Tačiau už nepilnus rss jau galima pykti :) Kam tau tas lankomumas ? Svarbiausiai žinai, jog tave skaito.

 • lfx
  sausio 8th, 2008 / 17:55
  Atsakyti

  už reklamą rss taip pat galima pykti :P

  šiaip yra tokių žmonių, kurie visada iš rss readerio, nors ir yra visas straipsnis eina į tinklalapį :)

 • Qlka
  sausio 8th, 2008 / 18:22
  Atsakyti

  Negerbiu tinklaraščių kurie deda nepilnus straipsniu su nuoroda.

 • Ričardas Š.
  sausio 8th, 2008 / 19:13
  Atsakyti

  lfx, aš vienas iš tų žmonių. Jeigu matau, kad įdomus straipsnis, spaudžiu ctrl+mouse click ir tada peržiūrėjęs visą GReader’į keliauju skaityti jau orginalo svetainėje. Taip laiko sutaupau, nes kol krauna vienus puslapius permetu akimis kitus. :)

  Asterisk, manau, reklama RSS sraute neveiksni, aš jos net nepastebiu, nes dažniausiai būna pabaigoje. Iš dalies tu teisus, man svarbu, kad mane skaito, tačiau yra didelių tinklaraščių su daugybe lankytojų. :)

 • Blogorama #303 : nežinau.lt
  sausio 8th, 2008 / 21:05
  Atsakyti

  […] – tuoj pasiilgsime santykinės ramybės be reitingų ir komercijos. O tie, kas jau rašo, gali pasvarstyti su Ričardu apie skirtuko vietą rašinyje ar rasti patogesnių priedų straipsnių rašymui su […]

 • lokyz
  sausio 8th, 2008 / 21:19
  Atsakyti

  RSS dėti pilną straipsnį – nusikalltimas. Ba nervina tos paklodės rss readeryje – rss gerai tik previewui.

 • Vidmantas
  sausio 8th, 2008 / 22:19
  Atsakyti

  Mano balsas – pilnam straipsniui. Nereikia erzinti likimo :-)

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti