skirtukas RSS sraute

Tikriausiai spėjote pastebėti, jog į savo tinklaraščio pagrindinį puslapį nebededu pilnų rašinių. Pamaniau, kad tai puiki išeitis ne per daugiausiai lankytojų turinčiam tinklaraščiui. Kodėl?

Visų pirma, lankytojai ateina ieškodami informacijos iš Google arba kitų nuorodų. Jie neradę informacijos gali nuspręsti pasižvalgyti po svetainę daugiau, todėl esant pilniems straipsniams dalis informacijos nustumiama žemyn ir žmonės jos neperskaito arba tiesiog nepamato. Dabar pirmajame puslapyje, net nepasukus pelytės ratuko matomi beveik trys skirtingi rašiniai – kiekvienas jų gali “užkabinti”.

Pačiame tinklaraštyje šis sprendimas puikus, tačiau ką daryti su RSS srauto skaitytojais? Ar jiems patogu nuolatos spaudinėti <more> ir keliauti į svetainę? Apžvelgsiu šios žymos naudą ir trūkumus.

Pastebėjau, jog kiekvienas rašinys su <more> žymele nukeliavęs į RSS atveda lankytojų. Pagerinama svetainės lankomumo statistika. Tačiau statistika nėra svarbiausia, ji nieko nepasako ir yra nereikšminga prieš nuolatinius ir tave gerbiančius skaitytojus. Tokie rašiniai su “daugiau” išskyrimu priverčia nuolatinius lankytoją perskaičius tekstą parašyti komentarą. Jeigu žmogus jau atkeliavo iki svetainės, perskaitė tekstą, kodėl gi jam neparašyti komentaro?

Kitas tokių straipsnių pranašumas – lankytojai “atvykę” į jūsų tinklaraštį ar svetainę pamatys joje esančią reklamą ir galbūt susigundys ant jos paspausti. Tai nauda jums, tačiau gali praversti ir paprastam vartotojui, kuris galbūt reklamos dėka atras ieškotos prekės ar paslaugos. Šiuo metu pradėjo plisti apmokamos reklamos, todėl jums nauda dviguba – žmogus perskaitė jūsų išsakytas mintis ir tuo pačiu uždirbo kelis centus. Pagalvokime, jeigu lankytojų kiekis yra didžiulis, centai nepastebimai virs litais, o litai apvaliomis kupiūromis.

Tačiau visi šie aspektai labiau naudingi autoriui, nei pačiam vartotojui. Vartotojas, perskaitantis kelis šimtus RSS srauto įrašų per dieną, nenori be reikalo spaudinėti papildomų nuorodų ir priverstinai keliauti į svetaines. Jūsų informacija gali būti ignoruojama, todėl prarasite ne tik skaitytojus, bet ir papildomus lankytojus.

Taip pat tos kelios eilutės ar kelios pastraipos gali nesudominti skaitovo, todėl yra tikimybė, kad jis praleis šį straipsnį, manydamas, jog tai neįdomu. Vis dėl to dažna problema patys autoriai. Jie neišnaudoja savęs ir nesugeba perteikti rašinio esmės, nesugeba privilioti skaitytojo. O informacija neretai būna tiek pat naudinga ir tokia pati įdomi. Gaila, ir pats dar nelabai sugebu tinkamai pradėti savo rašinių – tobulėjimui nėra ribų!

Kaip patys matote, yra ir trūkumų, ir pranašumų. Sprendimą darote jūs ir tik jūs sprendžiate ar verta siųsti RSS srautu straipsnius, rašinius su <more> skirtuku.

, , , , , ,

Apie Ričardas Š.

Šiuo metu daugiausia specializuojuosi su PrestaShop el. komercijos sprendimais Lietuvoje ir užsienyje. Taip pat kuriu sprendimus svetainėms, Facebook ir kt. Esu parašęs daugiau nei 50 profesionalių straipsnių įvairiems leidiniams IT tematika, konsultuoju įmones AdWords, SEO klausimais.

8 atsakymai to “ skirtukas RSS sraute”