Skype 4.0 BETA – didelis, gražus, nereikalingas

Nusprendžiau išmėginti naująją Skype versiją, kuri šiuo metu vis dar BETA stadijoje ir kūrėjų labai giriama bei puoselėjama. O išmėginti norėjau dėl to, kad esu nepatenkintas Skype 3.8 funkcionalumu ir per dideliu kompiuterio operatyviosios atminties apkrovimu. Tikėjausi rasti ką kitą, tačiau apie viską iš pradžių.

Pirmiausia mintis, kuri šovė į galvą tik atsidarius naująjį Skype, buvo – jis panašus į Microsoft Office 2007. Rimtai. Tai didžiulė, griozdiška programa, tačiau graži. Žinoma, ji išnaudoja virš 60 MB RAM – grožis reikalauja aukų.

Paspauskite norėdami padidinti

Čia viskas kitaip – neliko nieko iš ankstesnių versijų – pakeistos net būsenų piktogramos – tiesą sakant, buvo gana sunku suprasti ką reiškia „netrukdyti“ paveiksliukas, nes jis man kažkoks keistas. Dizainas tikrai gražus ir futuristinis. Mygtukai tiesiog malonūs spaudyti, tačiau kam užimti visą ekraną tuščiu baltu fonu? Ir kam Skype paversti didžiule programa? Iš tiesų ketvirtoji versija yra per visą ekraną išsidrėbusi didžiulė programa – nebeliko tų atskirų langų kiekvienam pokalbiui – viskas viename. Galbūt kai kuriems tai ir patogų, tačiau aš susirašinėdamas ir skaitau interneto naujienas, ir žaidžiu „flash“ žaidimus, ir koreguoju nuotraukas su Photoshop… Tai man dabar teks kiekvieną kartą junginėti tarp dviejų ar net keleto per visą ekraną esančių programų, kad galėčiau pažiūrėti, ką man parašė draugai.

Anksčiau „pakėlei“ langą, pažiūrėjai, atrašei ir nuleidai, o dabar… Gal ir tie patys veiksmai, tačiau atidarai trigubai didesnį langą ir nebematai, kas vyksta už jo. Iš kitos pusės Skype programos fanatams tai tikras lobis, jeigu jie per visą dieną tik sėdi ir susirašinėja jiems tai patogu, tačiau žmonėms, kuriems ši programa vietoje virtualaus telefono, drįsčiau suabejoti.

Sumažintas dydis, todėl kokybė prastesnė

Iš esmės man susidaro įspūdis, jog buvo stengtasi specialiai išdidinti Skype iki maksimumo, nes kam reikalingi gigantiški (čia neperdedu) kontaktų nuotaikos citatų ir jų paveikslėlių peržiūrėjimo langai bei vietos?

Kam man, paprastam vartotojui, reikalingas reklaminio skydelio mygtukas „Parduotuvė“ – aš tik susirašinėti ir retkarčiais paskambinti noriu – nieko daugiau. Kam tokio pat dydžio „Katalogas“ mygtukas skirtas? Aš abejoju ar jį paspausiu per visą Skype naudojimąsi, nes lygi šiol nespaudžiau. Ir galų gale kam mano vardas užrašytas tokiomis didelėmis raidėmis, kad net netelpa visas užrašas „Ričardas | RIchard“ į rodomą poziciją?

Taip pat nuo šiol praradote galimybę, pavyzdžiui, tiesiai nuo darbalaukio perkelti failus kontaktui siuntimui, nes tiesiog nebeeina jų perkelti, nes visas Skype užimą VISĄ ekraną. :) Nors siuntimo mygtukas ir šiek tiek patogesnėje vietoje.

Aš praktiškai šioje BETA versijoje nematau jokių realių ir, svarbiausia, naudingų patobulinimų. Skype jau kelerius metus eina link „gaminkime, kuo didesnį, kuo gražesnį, su kuo daugiau funkcijų“, nors niekas neatsižvelgia, kad tas „extra“ ir kitokias paslaugas naudoja vos kas trečias ar net kas dešimtas vartotojas. Ne be reikalo vartotojai reikalauja Skype Lite versijos, tiesą sakant, ir aš tokią parsisiųsčiau, nes man nieko daugiau, kaip minėjau, iš Skype nereikia. Taip pat visos tos funkcijos suryja mano operatyviąja atmintį, kuriai panaudoti turiu tikrai geresnių variantų.

Gerai nors, kad visai netyčia atradau (tarp tokių griozdiškų mygtukų buvo gudriai paslėptas vos įžiūrimas apvalus daiktas, kurį paspaudus atradau šią „funkciją“ :) ), kaip išsikelti pokalbio langą atskirai nuo pagrindinės programos. Iš tiesų iškeltas langas man patinka net gi labiau, nei ankstesnėse versijose. Šiek tiek primena Google Talk, bet vis vien tas „skambinti“ mygtukas per didelis. Taigi, pranašumai, kuriuos matau BETA 4.0 versijoje: patogesnis „Siųsti failą“ mygtukas ir paprastesnis iškeltas pokalbio langas. Daugiau nieko. Ir aš vis svajoju, neprarandu vilties išvysti Skype Lite, nežinau, kaip jums, bet man tokios versijos mirtinai reikia.

Jeigu norite pamatyti visiškai atsinaujinusį Skype išmėginkite siūlomą BETA 4.0 versiją, tačiau nenustebkite išvydę dar daugiau nereikalingų funkcijų ir didžiulį langą savo ekrane.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Bukoptimistas
  rugpjūčio 1st, 2008 / 09:22
  Atsakyti

  Pirmiausiai, kai atsidariau tą Skype beta irgi nustebau. Keistai atrodo tas per visą langą. Bet žinai yra toks mygtukas maximize ir restore. Tada skype neužima viso lango. Kažkur apie pusę. Bet čia su tuo dydžiu no big deal. Gali kaip pats sakei iškelti į atskirus langus.

  Dar man buvo sunki navigacija ir kol išmokau skype valdyti su klaviatūra, tai vargau. Bet įpratau ir išvis normali versija. Tik reikėjo kažkiek pastangų įdėti. Vis dar įpratęs, jog atsidarius skype langą pradėdamas rašyti ieškai tarp kontaktų, o šitoje versijoje kažkam rašai… :/

  Taip pagalvojus yra rizikos, jog skype, kai updatins į naują versiją, daugumą vartotojų gali pabėgti. Nuo paprastos programos ji tapo tikrai didelė ir vis sunkėjanti. O skype arkliukas buvo paprastumas. žiūrėsim kaip bus.

  Aš kaip visada nemušu ir nepliekiu naujų versijų. Kažkaip jas vistiek smagiai suvalgau ;)

  o dėl resursų išnaudojimo – visada yra QUIT :> kai dirbi, tai skype tik trukdo ir neleidžia susikoncentruoti. Tuo labiau, kad procentaliai žiūrėtumėm kiek turi ir kiek valgo skype gal nebus tiek daug. ar ne? Ar visus ram išnaudoji?

  sry už tokį didelį komentarą. gal daugiau nepasikartos, bet geras įrašas

 • Ričardas Š.
  rugpjūčio 1st, 2008 / 09:34
  Atsakyti

  Dideli komentarai yra gerai. „Quit“ niekada nedarau – pas mane iš vis nustatyta, kad nesikeičia būsenos piktogramos :) Procentais galbūt ir nedaug užima, bet kai pastoviai pajungta visokie tokie po 60 MB RAM ir kai paskui įjungi Adobe Photoshop, kuris vienu ypu pasiima apie 300 MB RAM, tai kažkaip nesinori.

  O vat tame ir esmė, kad Skype buvo paprastumas, dabar jo neliko, todėl ir taip agresyviai visur rašiau apie per didelį langą, funkcijų perteklių ir panašiai.

  Man valdymas taip pat keistas, bet čia pripratimo reikalas. O tuos langus išsikėlinėti irgi nesąmonė kažkokia gaunasi. :)

  Jeigu taip ir toliau bus, manau, daugelis žmonių ieškančių Skype Lite tiesiog nubėgs į Google Talk ir viskas tuo pasibaigs. :)

 • vap
  rugpjūčio 1st, 2008 / 10:17
  Atsakyti

  Man tikrai patiko Skype paprastumas, bet kai pokalbiai vienam lange man patogiau. Tik gaila, kad bereikalingų funkcijų užgriozdinta.

  Negalėtų padaryti Skype Lite? Su dabartinėm funkcijom, bet neapkrauto tiek.

 • Aistė
  rugpjūčio 1st, 2008 / 11:19
  Atsakyti

  O taip. Parsisiunčiau prieš kurį laiką ir nuo tada ji man klaiki. Tiesa, linuxe turiu normalią – mažas langelis, viskas minimalu, įjungus matosi vien kontaktai, užima tik nedidelę dalį ekrano, o štai vindausuose tai ką aš žinau, tai jau tikrai užgriozdinta. Todėl naudojuosiu pidgin :)

 • Oni
  rugpjūčio 1st, 2008 / 12:46
  Atsakyti

  Mėgstu minimalizmą, todėl sulig kiekviena nauja ir bereikalinga Skype funkcija vis labiau linkstu prie GTalk.

  Beje, aš niekaip nesuprantu, kam reikalinga tokia galinga paieška (Ctrl+f) pokalbių programai. Dingo ir kontaktų grupės, arba aš jų tiesiog nerandu.

  Nagi, pradėkim aktyviai naudotis GTalk. : (

 • Ričardas Š.
  rugpjūčio 1st, 2008 / 13:11
  Atsakyti

  Tik bėda, kad GTalk nenaudoja beveik 90 procentų mano Skype kontaktų. :) Jeigu viskas būtų kitaip…

 • Ramas (tikra.info)
  rugpjūčio 1st, 2008 / 14:14
  Atsakyti

  Parsisiunčiau vos tik atsirado beta 4, patiko, pripratau. Užskaitau.

 • Ričardas Š.
  rugpjūčio 1st, 2008 / 14:58
  Atsakyti

  Na kiekvienam pagal poreikius :)

 • satanidas
  rugpjūčio 1st, 2008 / 23:23
  Atsakyti

  na lietuvinimas šiek tiek prideda masės mygtukam, kur tau „Call“ ir kur „Skambinti“. beja nematau kad kas būtų pagyręs skyrelį „Conversations\susirašinėjimas“ viena iš nuostabiausių skype 4.0 funkcijų.

 • Originalas
  rugpjūčio 3rd, 2008 / 11:10
  Atsakyti

  Man labai patinka skype 4b, jau seniai naudoju BETA, nes žymiai patogesnė už seną. Geriausia, kad dabar gali matyti visus senus conversation viename lange. O jei nori mažo lango, tiesiog sumažink visą programą, o pokalbio langą atsikabink nuo pačios programos, bus dar mažesnis, nei seniau… beto avatarų plotą galima išvis panaikinti, tiesiog turėti chat per visą langą. Truputį užknisa, kad pats negali pastumdyti rėmų pačioje programoje, kai galėtum pasidaryti norimo dydžio avatarą, ne per pusę lango, bet kad ir matytus..

 • neworld
  rugpjūčio 3rd, 2008 / 14:46
  Atsakyti

  Man skype RAM daug neima (turiu pakankamai), bet užtai CPU bent 40% nekalbant, o 100% kalbant :)

 • Kęstutis
  rugpjūčio 3rd, 2008 / 22:59
  Atsakyti

  Ričardai, nepyk, bet labai prastas įrašas.

  Nesuprantu kaip gali būti daug tau 60 MB RAM kai dabar pirkti kompą reikia su 4 GB RAM (4096 MB), o tai reiškia jei visos programos tiek užimtų jų tilptų net ~ 68,3. Ir tai Tau daug, atsiprašau, bet mano nuomone tai nėra daug.

  Net nežadu ginčytis ir plačiai aprašinėti su pagrindimais…

 • Ričardas Š.
  rugpjūčio 3rd, 2008 / 23:59
  Atsakyti

  Abejoju ar eiliniai vartotojai perka kompiuterius su 4 GB ram ir naudoja x64 tipo operacines sistemas ;) O kai pas mane 768 – man daug.

 • And One
  rugpjūčio 4th, 2008 / 09:31
  Atsakyti

  Ech, nepatinko man šiaip skype 4… Bereikalingų funkcijų pilna, be to daug labiau man patiko pokalbiai naujam lange. O dar žinant, kad mano kompas yra 5 metų senumo lūšna (768 MB ir Celeron D, čia galima kompu pavadint?), tai net naudotis normaliai neišeina (man net 3.8 kartais kompą priverčia užsilagint), aš kaip ir kaikurie, labai tikiuosi, kad bus išleista Skype Lite :)

 • Ričardas Šmaižys » Blog Archive » Imo.im - pirmasis IM su Skype palaikymu
  rugpjūčio 6th, 2008 / 10:00
  Atsakyti

  […] Neseniai rašiau apie Skype ir jo naujas funkcijos, kurios man asmeniškai nelabai patiko (kitų įspūdžius perskaitykite komentaruose). Ir visai netyčia atradau naują IM (angl. Instant Messanger) Imo.im. Žinau daugelį tokių ir panašių programų, tačiau šitas patraukė akį Skype palaikymu ir dvilypiu naudojimusi – galite juo naudotis tiek interneto naršyklėje, tiek parsisiuntę programą į kompiuterį. Šiame straipsnyje apie jį plačiau. […]

 • Žymantas
  sausio 16th, 2009 / 01:57
  Atsakyti

  Naująją versiją naudoju beveik nuo pat jos išleidimo, vis patikrindamas ar yra atnaujinimai, esant – atsisiunčiu. Dėl griozdiško lango, tai juk yra galimybė įsijungti kompaktišką vaizdą, ir viskas bus beveik kaip 3.8 versijoje :)

  Priprasti reikėjo keleto dienų. Pripratau ir labai džiaugiuosi. Langas niekada nebūna išdidintas, visada galima jį susimažinti ir nebus per visą ekraną :)

  Nusiskundimų neturiu, tik pastebėjau, kad po kažkurio atnaujinimo, dingo galimybė išjungti susirašinėjimo langą paspaudus Esc (ne kompaktiškame vaizde), tuo pačiu, kad jis nedingtų iš susirašinėjimo praeities. Man tai pravartus dalykas, ir iki šių atnaujinimų jis nebegrįžo :) Bet kad ir kaip bebūtų, esu be galo patenkintas naujovėmis ir nesiruošiu, bent kol kas, grįžti prie senosios versijos.

  Sėkmės.

 • //
  kovo 14th, 2009 / 18:27
  Atsakyti

  O klausykit..ar negalima visiaki pasalinti senesniu pokalbiu?;/

 • DangerousX
  kovo 15th, 2009 / 11:13
  Atsakyti

  Shudas paskutinis tas 4.0 3.8 naudojiu :) wos suinstalinau 4.0 iskart istryneu ir sena isirasiau :) 100 geresne senesne

 • vytas
  kovo 25th, 2009 / 23:28
  Atsakyti

  Na kas liecia ramu paemima,tai pvz kaip galima pergyventi kai ju yra 4Gb, na bet ir 4Gb normaliam darbui per mazai,reikia 8Gb :)
  Nemanau kad daugelis jau su senukais kompais sedi :)
  O 4b versija tai zymiai malonesne uz senesnias, isidiegus Vista 64bit tai 4 skype pats tas malonumas :)

 • Ričardas Š.
  kovo 26th, 2009 / 15:34
  Atsakyti

  Na, drįsčiau suabejoti. Kaip tik dauguma kompiuterių yra vis dar seni, tai įmonėse, valstybinėse įstaigose ir pan.

  Beje tai nereiškia, kad jeigu jau kompiuteriai galingi, tai ir programos turi „suėsti“ kaip įmanoma daugiau. Atvirkščiai geros programos turi naudoti kuo mažiau resursų.

 • Karolis
  gegužės 22nd, 2009 / 21:00
  Atsakyti

  Gal kas zinot kodel parsisiuntus 4.0 versija dingo visi kontaktai, dbr mano skype tuscias. Gal galima kazkaip is savo profilio internete juos isikelt?

 • Ričardas Š.
  gegužės 23rd, 2009 / 08:43
  Atsakyti

  Jeigu naudoji tą patį vartotojo vardą niekas neturėjo dingti, nes informacija saugoma ir Skype serveriuose

 • Audrius
  birželio 24th, 2009 / 13:40
  Atsakyti

  Man irgi dingo visi kontaktai, mistika kazkokia

 • Vitalis
  spalio 26th, 2009 / 00:30
  Atsakyti

  Swk. Man irgi dingo visi skype kontaktai. Ka galima butu padaryt kad juos atstatyt? Jau pora dienu nera kontaktu, po to kai atnaujinau i kita versija….

 • toomx
  lapkričio 4th, 2009 / 17:28
  Atsakyti

  4gb ram ) o nepaskaiciuojat kad OS irgi vartoja is tu 4gb ramo? vien tik normaliam vistos darbui reikia 1,5gb ramu (normaliam, o ne minimaliam) o kur dar visa kita? taigi, programos dideja ir dideja ju naudojami resursai. taigi ir 60mb ram yra daug programai skirtai susirasineti ir retkarciais paskambinti ;)

 • Armandas2011
  balandžio 15th, 2012 / 14:44
  Atsakyti

  esu labai grazus geras zmogus

 • Erika
  sausio 14th, 2015 / 12:58
  Atsakyti

  Sveiki, gal ne į temą, bet nebežinau ką daryt. Iš darbinio kompo galiu prisijungti prie savo Skype, bet namuose neleidžia. Kiti šeimos nariai prisijungia be problemų. Ką daryt tokiu atveju? Ten nerašo, kad neteisingas prisijungimo vardas arba slaptažodis, viską suvedu teisingai. Ačiū.

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti