Microsoft išsigando

ComputerWorld tinklaraštyje aptikau įdomų straipsnį apie tai, kad Microsoft slapčia bando atsikratyti Windows operacinių sistemų ir milijonus vartotojų perkelti ties kita, jų sukurta, OS.

Tokie pasisakymai keisti ir kyla klausimas, kam to reikia?

Iš tikrųjų, kaip rašo ComputerWorld Microsoft išsigando didėjančios Mac OS ir Linux sistemų konkurencijos bei populiarumo. Galbūt dabar neatrodo, jog jos galėtų nugalėti Windows, tačiau pagalvokite, kas atsitiks, kai bus nutrauktas Windows XP palaikymas – kur dėsis milijonai vartotojų? Kvaila manyti, kad visi jie puls pirkti kelis šimtus dolerių kainuojančią ir nieko gero nežadančią Microsoft Vista. Jau dabar ši Vista OS nėra labai mėgiama ir dažniausiai yra aprašomi mokymai, kaip išjungti vieną ar kitą dalyką, o ne kaip ją patobulinti. Visai kita padėtis su konkuruojančiomis OS, kurios turi dar neišsemtų galimybių, puikius programuotojus ir noro varžytis.

Šiam populiarėjimui yra tam tikros statistikos – iki 2008 birželio mėnesio Jungtinėje Karalystėje buvo parduota 2,8 procento kompiuterių su jau įdiegtomis Linux sistemomis ir tai palyginti su praeitų metų rodikliu, kuris buvo 0,1%. Jeigu jau keičiasi konservatoriškųjų anglų įpročiai – kas vyksta su labiau patyrusiais vartotojais, besidominčiais naujausiomis technologijomis ir tendencijomis visame pasaulyje. Kita Microsoft problema didžiulis piratavimas net tik Kinijoje bet ir Azijoje, apskritai didžiojoje dalyje pasaulio. Taip pat Lietuvoje – abejoju ar nors 50 % namų kompiuterių yra su legalia Windows Xp arba Vista versija. Nepamirškime sunkaus Vista starto, kai buvo parduota žymiai mažiau kopijų nei tikėtasi Microsoft analitikų. Beje Mac OS pardavimai Jungtinėse Valstijose šiuo metu sudaro apie 14 % visos rinkos.

Taigi, koks Microsoft planas?

Sukurti naują operacinę sistemą už minimalią kainą, kitaip sakant, „legacy-free“. Ir čia prisiminkime, jog jau turime pradėtą kurti Midori OS, kai ką tik išėjo Windows Vista ir netolimoje ateityje turėtumėme išvysti Windows 7. Ar ne keista, kad Microsoft, kurie tiek metų laikėsi ties Windows (nuo pat 95 praėjo beveik 13 metų) pradeda vykdyti kažkokius keistus planus. Manoma, kad Microsoft sukūrusi šią naują (Midori) sistemą išlaikys nemažai vartotojų pas save, o ką tai suteikia? Čia šūkis – geriau jau naudoja mūsų, o ne kitų. Tai, žinoma, vėl tam tikras pelnas už pagalbą vartotojams, programinę priežiūrą ir pan.

Taip pat manoma, kad Windows paliks kaip sistemą, kurią bus galima iš Midori tiesiog užkrauti – panašiai, kaip dabar Linux sistemoje galime naudotis Windows XP.

Visas šis „planas“ ir jo vystymasis labai įdomūs – ar nebus per vėlu ir ar jau dabar nėra per vėlu Microsoft kompanijai, užimančiai didžiausią dalį rinkos savo srityje, bandyti kažką keisti.

Steve Ballmer
Steve Ballmer

Kaip juokauja ComputerWorld straipsnio autorius, tai jau nebe Bill Gates kompanija, tai kažkas kitkas. Tačiau galbūt tai išeis į gera – Microsoft seniai ėmėsi ryžtingų, įdomių ir veiksmingų sprendimų – dažniausiai viskas pasibaigdavo dar daugiau apribojimų ir vartotojų apsunkinimu, pavyzdžiui, su Windows Genuine ir pan.

Situacija iš ties įdomi, belieka ją sekti.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Tomas
  rugpjūčio 2nd, 2008 / 11:23
  Atsakyti

  „nutrauktas Windows XP naudojimas“
  Kaip nutraukt naudojimą gali? Čia gal palaikymą, omeny turėjai?

  „Manoma, kad Windows sukūrusi šią naują (Midori) sistemą išlaikys nemažai vartotojų pas save“
  Kaip Windows sukurs naują operacinę sistemą? Gal Microsoft?

 • Ričardas Š.
  rugpjūčio 2nd, 2008 / 17:20
  Atsakyti

  Dėkui. Pataisiau

 • Kęstutis
  rugpjūčio 3rd, 2008 / 23:00
  Atsakyti

  Amerikoje Mac OS naudojosi visada nemažai žmonių.
  Vista geresnis kūrinys už XP. (mano nuomonė)

  P.S. Aš Ubuntu vartotojas.

 • elt.lt » Blog Archive » Apžvalga 65 vasaros dienai…
  rugpjūčio 5th, 2008 / 08:38
  Atsakyti

  […] būtų keista, jei nieko nebūčiau radusi apie programas. O radau šiek tiek informacijos apie Microsoft planus, WordPress naujoves ir artėjančią naują versiją, truputį apie Mozillą, žinoma Google […]

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti