Į ką atsižvelgia Google sudarydama paieškos rezultatus

Google savo oficialiame tinklaraštyje praneša apie tai, kad nuo šiol kiekvienas paieškos sistemos vartotojas galės tiksliai pasižiūrėti, kaip jo paieškos rezultatai buvo sudaryti. Daugeliui žmonių tai neretai įdomu ir suteikia daugiau galimybių gauti tikslesnius bei aiškesnius rezultatus per trumpesnį laiką.

Į ką atsižvelgią Google pateikdama rezultatus:

 • Į jūsų buvimo vietą. Google pagal jūsų IP adresą nustato apytikslę buvimo vietą – miestą ir pagal jį bando surasti rezultatus arčiausiai jo. Vietos nustatymo technologija naudojama ir Google Maps supaprastinti.
 • Į jūsų ankstesnes užklausas paieškos sistemoje. Google atsižvelgia į jūsų viena po kitos einančias užklausas ir bando iš jų sudaryti bendrą vaizdą, ko jūs ieškote. Užklausų laikymas kompiuteryje yra ribotas, todėl išvengiama nereikalingų rezultatų.
 • Į jūsų interneto (Google) istoriją. Turbūt žinote, kad jeigu naršote prisijungę prie Google sistemos ar el. pašto paslaugų, tai kiekvieną akimirką jūsų tam tikrą judėjimą seka Google Web History, kurią galite ištrinti prisijungę prie savo sistemos.

Norėdami išsiaiškinti plačiau apie konkrečią užklausą, galėsite spustelėti „daugiau“ mygtuką ir jums bus pateikta visa svarbiausia informacija. Per kelias dienas šis patobulinimas turėtų būti matomas visiems Google vartotojams.

Google tinklaraštyje rašo, kad visa tai neturi įtakos paieškos rezultatams, tai tik jų draugiškas paaiškinimas ir rodymas, kaip jie apdoroja mūsų svarbiausią informaciją ir, matyt, noras parodyti, kad nieko blogo su ja nedaro.

Toks atvirumas šiuo metu tikrai vertingas, nes pasigirsta vis daugiau kalbų, kad Google tampa pikta ir nedraugiška kompanija, tokia kaip ilgą laiką buvo Microsoft. Daugelis šios kompanijos (Google) darbuotojų bėga lauk, o kai kurie net įkuria dar vieną paieškos sistemą, nors ir ne tokiusėkmingu startu. Vis daugiau žmonių kalba apie tai, kad Google nebetaip malonu dirbti, o priežasčių gali būti daug.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • bevardo
  rugpjūčio 5th, 2008 / 09:13
  Atsakyti

  nu va,dar tr8ko ,kad googlis bankrutuotų…

 • Ričardas Š.
  rugpjūčio 5th, 2008 / 09:17
  Atsakyti

  Google dar ilgai nebankrutuos :) kaip tik turiu kažkur inf. šaltinį apie tai – artimiausiu metu gal parašysiu straipsnį. :)

 • Ričardas Šmaižys » Blog Archive » Ar verta pasitikėti Google?
  rugpjūčio 8th, 2008 / 08:01
  Atsakyti

  […] veikla ir turinti daugybę vartotojų. Tačiau kad ir kokia Google atrodytų skaidri ir kaip skatintų skaidrumą visuomet kalbama apie saugumą ir privatumą. Šiuo aspektu Google šiek tiek peikiama, tačiau kas […]

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti