Ką rinktis?

chp_lock_binary.jpg

Nežinau kodėl, tačiau visada pradėdamas iš naujo darbus programavimo klausimais negaliu apsispręsti ką toliau mokytis.

Šiandien atradęs nemažai laisvo laiko prisiminiau visko, ką buvau išmokęs apie Pascal. Beje pagaliau supratau, kodėl nemėgstu ir niekada nemėgau šios programavimo kalbos – sintaksė baisi. Kodėl? Pavyzdžiui, for i := 1 to 100 do… O C++ viskas paprasčiau ir, tiesą sakant, man labiau suprantama :) pvz.: for(i=1; i<100; i++), galbūt ši kalba lengvesnė mokiniams, kurie savo gyvenimo nesieja su programavimu, matematika ir aplamai su kompiuteriais, tačiau kai jau esi „paragavęs“ kažko rimtesnio Pascal atrodo kažkaip ne taip. Bet ne apie tai…

Dabar vėl sėdžiu, vaikštau ir mąstau ar nepratęsti toliau C++. Taigi, sumaniau parašyti įrašą ir kartu aptarti šį klausimą.

Pliusai mokantis Pascal:

 • Mokėsiu programuoti :)
 • Ši kalba paprasta, lengva – greitai mokaisi
 • Išmokęs šią kalbą žinosiu ir perprasiu didžiąją dalį programavimo principų
 • Bus lengviau mokytis kitų programavimo kalbų
 • Lavinamas loginis mąstymas
 • Galėsiu padėti draugams ir pažįstamiems kurie mokosi, mokysis šios kalbos mokykloje

O dabar pliusai mokantis C++:

 • Mokėsiu programuoti
 • Išmokęs šią kalbą galėsiu programuoti tikras ir normalias programas, kurti projektus, dirbti, bus lengviau universitete.
 • Lengviau perprasiu paprastesnės programavimo kalbas, nes ši nėra tokia jau paprasta ir lengva
 • Lavinimas loginis ir analitinis mąstymas :)
 • Turėsiu tvirtus pamatus informatikos srityje
 • Atsiras kur „padėti“ savo Photoshop įgūdžius (beveik visus užmiršau) – programų grafinės sąsajos kūrimas

Kaip patys matote pliusų skaičius apylygis :) Sunku nuspręsti, tačiau atsižvelgiu ir į tai, kad Pascal niekur nenaudojama (tik mokyklose) – iš jos praktiškai nėra naudos.

Tad ką man daryti? Kas turite idėjų, patarimų ar dar ko nors, kas galėtų man praversti?

Rašykite komentaruose.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Armandas
  rugsėjo 3rd, 2007 / 23:58
  Atsakyti

  Kadangi jau turi kažkokius pagrindus, tai su paskaliu neverta terliotis. Sutinku, programavimas yra programavimas, lavina mąstymą ir t.t., bet ar ne geriau iškart imti tai ką išmokęs (net ir besimokydamas) galėsi naudoti praktiškai? Man tai yra bene svarbiausias dalykas, motyvacija. Jei su kalba gali spręsti tik teorines užduotis – netenki didžiosios malonumų dalies :)

  O jei dar ateity norėsi tuo užsiimt, tai rimtą kalbą vistiek teks mokytis. Gal ir bus lengviau (turint paskalio pagrindus), bet vistiek gaiši laiką.

 • grawity
  rugsėjo 5th, 2007 / 21:42
  Atsakyti

  Dar vienas C++ pliusas – panašumas į PHP/JavaScript/nemažai kitų kalbų.

  Pavyzdžiui, tas pats for():
  C++: for (i=1; i

 • Pihas
  rugsėjo 5th, 2007 / 21:58
  Atsakyti

  Kaip tau laiko viskam užtenka niekaip nesuprantu…

 • Ričardas Š.
  rugsėjo 8th, 2007 / 10:48
  Atsakyti

  Armandai šiaip sutinku su tavimi, tačiau aš praktiškai neturiu iš ko mokytis. :) Man patarė keletą ebooks, tačiau skaityti iš kompiuterio savižudybė, tiesiąją to žodžio prasme, o pigiai atsispausdinti Klaipėdoje neradau kur, tačiau nuolat ieškau.

  Būtent dėl šios priežasties sugalvojau mokytis Pascal kaip pagrindinę (kol kas), o viską ką išmoksiu tuoj pat bandyti pritaikyti C++ (lengviau ir paprasčiau), nes teoriškai skiriasi tik sintaksė, o praktiškai reikės paskaityti panašios informacijos, o tai dar geriau ! Gilinsiu žinias… :)

 • Lucy
  rugsėjo 8th, 2007 / 17:22
  Atsakyti

  Jei nori išmokti praktišką procedūrinė kalbą, mokykis c (galėsi Linuxui kernelį tobulinti ;) ), jei nori išmokti šiek tiek daugiau nei programuoti, rinkis objenktinę kalbą, pvz., java ar python. Šios kalbos taip pat labai patogios ir universitete, ness yra labai produktyvios. C++ nesiūlau, nes jos objektinis modelis nėra labai gražus – mokykis, jei nori priversti smegeninę padirbėti ;)

 • Ričardas Š.
  rugsėjo 8th, 2007 / 17:55
  Atsakyti

  Lucy, o išmokus C nebus vėliau sunku pereiti prie C++, ta prasme kiek žinau sintaksė jų panaši, gal yra kas nors dar ką turėčiau žinoti apie tai?

  Java ir python manęs nelabai traukia, tačiau verta apmąstyti įvairias galimybes.

  Dėkui.

 • Lucy
  rugsėjo 9th, 2007 / 14:32
  Atsakyti

  Man supratimu kalbos pasirinkimą turėtų nulemti tam tikri kriterijai. Aš atsižvelgčiau į tokius:
  1. Programavimo kaip dalyko įsisiavinimas – kalba turi būti tokia, kad pradedančiam programuotojui būtų lengva rasti teisingą kelią (C++ tokia nėra, o Java/Python daugmaž jau tokios kalbos).
  2. Naujumas, atitikimas dabarties poreikiams.
  3. Populiarumas (Dabar Java programuotojų poreikis didesnis nei C++)
  4. Produktyvumas (Pyhton > Java > C++)
  5. Prieinama literatūra (apie Java šiuo metu, matyt, yra daugiausia)
  6. Sukompiliuotų Programų greitis (C greičiausia, C++ palyginus yra vežlys)
  7. kiti kriterijai (portability, open source etc)

  Programavimo kalbos sintaksė nėra tokia aktuali, nes tai greičiausiai išmokstamas dalykas (kas kartais galį sudaryti įspūdį, kad jau gerai įsisavinai pačią kalbą, nors temoki tik sintaksę), todėl siūlau per daug nesureikšminti tokio pasirinkimo kriterijaus.

  Svarbiausias klausimas, koks mokymosi tikslas! Pagal tai ir rinkis. Jei tereikia susiprogramuoti sau www puslapiuką, gal pakaks pasižiūrėti php (tarp kitko php5 objektinis modelis visai gražus). Jei nori spręsti mokslinius uždavinius tiks java/python. Jei svarbu performance, tai tada C, bet gali tekti žymiai ilgiau rašyti programą. Jei nori susirasti darbą. Dabar paklausūs yra Java programuotojai.

  Na, žodžiu, kad nepradėčiau klaidinti, sustosiu čia. Ką išmoksi ant pečių nenešiosi ;)

 • Ričardas Š.
  rugsėjo 9th, 2007 / 17:24
  Atsakyti

  Dėkui už naudingus patarimus :) Reikės dar šiek tiek pamąstyti, norėčiau pasidomėti apie Perl. Kiek žinau tai taip pat gana įdomi ir gera programavimo kalba?

 • Lucy
  rugsėjo 9th, 2007 / 21:18
  Atsakyti

  Perl, bent jau man, turi labai neigiamą savybę – labai sunkiai skaitomas programos kodas – jei ką šiuo metu rašai ir yra aišku, tai po mėnesio tas pats kodas atrodo labai paslaptingas ;)

 • Ričardas Š.
  rugsėjo 9th, 2007 / 21:40
  Atsakyti

  Blemba, mąstau mąstau aš ir vis dėl to kažkodėl norėčiau pasilikti ties C++, o papildomai galėčiau ne vien Pascal laikas nuo laiko pasižiūrinti. Sako, kad kuo daugiau programavimo kalbų vienu metu nokiniesi, tuo protas ir mąstymas daugiau lavinasi :)

  O šiaip mano nuomone tikros programavimo kalbos būtent ir yra C++ ir dar koks assembler :) Nežinau kodėl taip mąstau, nors dabar viskas keliasi į internetą ir labiau populiarėja Java, PHP, Perl … :) Na dar pamąstysiu kelias dienas, o kol kas žaisiu su C++.

 • Lucy
  rugsėjo 10th, 2007 / 11:01
  Atsakyti

  Aš pats mokiausi tokia tvarka: Pascal->C->C++->Java->ir t.t. Bet tai daugiau buvo universiteto primesta tvarka.

 • Ričardas Š.
  rugsėjo 10th, 2007 / 17:25
  Atsakyti

  Na aš esu susiplanavęs tokią:

  C++/Pascal>PHP>Perl>Assembler>Java :) Java šiaip galėtumėme dėti ir prieš Assembler, tačiau :) Kol kas taip

 • C++ kompiliatorius | Ričardas Šmaižys
  sausio 28th, 2008 / 16:34
  Atsakyti

  […] ir spręsti uždavinius. Programavimo kalbą šiaip ne taip išsirinkome, tam prireikė net dviejų kartų, UML kol kas lieka man paslaptimi, todėl naudosimės FreeMind programa kurdami strūktogramas. […]

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti