Psichologija ir psichologijos knygos

Dar vienas dalykas, kuriuo domiuosi – tai psichologija. Manau, kad šis mokslas praverčia kiekvienam,  daugiau besidominčiam apie žmogų, jo mąstymą, poelgius įvairiose situacijose ir apskritai – psichologija ar jos pagrindai reikalingi kiekvienam. Juos galima panaudoti bet kokiame darbe ar bet kurioje gyvenimo situacijoje.

Šįkart plačiau aprašysiu savo perskaitytas ir skaitomas psichologijos knygas, galbūt susidomėsite ir jūs.

Knyga „Kūno kalba“

Allan Pease – „Kūno kalba“

Tai pirmoji mano skaityta knyga ir palikusį giliausią įspūdi. Knygos autorius, Allan Pease, yra Sidnėjuje (Australijoje) įkurtos prekybinių ir bendravimo įgūdžių ugdymo kompanijos „Pease Training International“ vadovas. Jis skaito paskaitas visame pasaulyje, rašo knygas, kuria metodinius filmus ir ugdymo programas, plačiai taikomas daugelyje pasaulio kompanijų.

Knyga apibūdina visus neverbalinius (nevalingus) žmogaus judesius, juos aprašydama ir paaiškindama. Kiekvienoje situacijoje kiekviena žmogaus kūno poza turi tam tikrą reikšmę, būtent jas ir aiškina knygos autorius. „Kūno kalba“ puikiai iliustruota – prie kiekvienos situacijos yra iliustracijos, detaliau atspindinčios informaciją.

Perskaitę šią knygą galėsite nuspręsti, kada žmogus jums meluoja, kada jis priešiškai nusiteikęs, susidomėjęs, jam nuobodu ir panašiai. Taip pat rasite įdomių patarimų apie sveikinimosi ypatumus, moterų ir vyrų santykius bei tam tikros medžiagos apie derybų ir pokalbio kontroliavimą, vadovo kabineto inventoriaus išdėstymą ir t.t.

Knygą verta perskaityti visiems vadovams ar žmonėms nuolat dirbantiems su klientais.

„Raidos psichologija“

„Raidos psichologija“

Šįkart lietuvių autorės Ritos Žukauskienės knyga apie raidą ir jos ypatumus. Šioje knygoje daugiausia dėmesio skiriama kūdikystei ir ankstyvajai vaikystei, tačiau yra pagrindiniai paauglio, suaugusiojo bruožai, psichologinės teorijos.

Knygoje aptariamos įvairios žymių psichologų teorijos ir tyrimai, skaitant nėra peršama vienintelė nuomonė, tačiau tyrimai ir daugumos nuomonė vis dėlto lemia apsisprendimą. Kaip minėjau, daugiausia kalbama apie kūdikius ir vaikus. Čia nagrinėjimas jų protinis vystymasis susietas su fizine branda. Įdomi knyga besidomintiems psichologija – puikus pagrindas siekiant sužinoti apie žmogaus prigimtį, kaip susidaro mūsų mąstymas, kieno įtaka didžiausia ir panašiai. Manau, kad „Raidos psichologiją“ reiktų perskaityti vaikus auginančiomis šeimoms, nes perskaitę šią knygą sužinosite išties nemažai įdomių ir reikalingų faktų apie vaikų psichologiją ir jos raidą.

Gaila, tačiau apie paauglystę ir suaugusįjį informacijos šiek tiek mažiau.

Nuoroda knygai įsigyti iš ManoKnyga.lt

Lietuviška psicholgijos knyga

„Psichologija“

Dar viena lietuvių autorių knyga. Knygos autoriai: Roma Jusienė ir Alfredas Laurinavičius.

Ši knyga visos bendrosios psichologijos teorijų ir pagrindų santrauka. Joje pateikiama visa reikalingiausia informacija, visos svarbiausios teorijos ir tyrimų rezultatai. Taip pat yra įdomių eksperimentų ir pratimų – galite pasižiūrėti ar jus veikiami fiksacijos ir panašiai.

Knygoje analizuojamos temos: sąmonė, atmintis, kalba, motyvacija, emocijos, asmenybės teorijos, stresas, jutimai, psichologijos raida.

Ši knyga puiki pradžia visiems žmonėms tiesiog mėgstantiems psichologiją, norintiems šiek tiek daugiau sužinoti apie save ir kitus.

Knyga patogi mokymuisi. Pabaigoje yra savokų žodynėlis, prieš kiekvieną temą ir skyrių pateikiami klausimai, į kuriuos reiktų atsakyti norint suprasti tos temos esmę. Tai ir vadovėlis skirtas universitetų studentams. Knyga iš tiesų parašyta paprastai ir aiškiai, lengva skaityti ir suprasti.

Psichologijos knygos

„Psichologija“ (David G. Myers)

Didžiausia ir informatyviausia skaityta knyga apie psichologiją. David G. Myers jau daug metų leidžia tokias didžiules knygas. Joje yra visa lietuvių autorių aprašyta informacija tik išplėsta, papildyta, su tyrimų paaiškinimais, daugiau iliustracijų ir papildomų dalykėlių.

Kiekvienos temos ir skyriaus pabaigoje yra nedidelė kelių puslapių santrauka, sąvokų žodynėlis. Ji taip pat tinkama mokymuisi aukštosiose mokyklose ir susižavėjusiems psichologijos mokslu.

Šioje knygoje daugiau informacijos rasite apie psichikos sutrikimus, mąstymą ir kalbą, motyvaciją, seksualinę motyvaciją, seksualinį elgesį, intelektą, socialinę psichologiją, terapiją, biologinę psichologiją ir jutimus.

Nuostabu knyga – viskas aprašyta detaliai ir paprastai. Tačiau paveikslėlyje pavaizduotas senesnis leidimas – neseniai „Baltų lankų“ knygyne mačiau atnaujintą jos leidimą, pasipildžiusį dar 300 puslapių. Perskaitę šią knygą apie bendrąją psichologiją žinosite labai daug – liks gilintis į atskiras šio mokslo šakas.

Nuoroda įsigyti knygai iš Manoknyga.lt

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Oni
  liepos 21st, 2008 / 15:55
  Atsakyti

  G. Myers knyga yra tarsi psichologijos studentų Biblija. : ) Tiesa, pavyzdžiui, MRU studentai jau mokosi būtent iš R. Jusienės ir A. Laurinavičiaus knygos.

  Na, ir vienas pastebėjimas: „[…]„Psichologijos raidą“ reiktų perskaityti vaikus auginančiomis šeimoms[…]“
  – Raidos psichologija ir psichologijos raida – tai du skirtingi dalykai. Knyga vadinasi „Raidos psichologija“. : )

 • Monika
  liepos 21st, 2008 / 17:12
  Atsakyti

  Labai geras palyginimas Myers=Biblija. Tikrai taip! :) Joje informacijos tiek daug, kad kone kiekvienam referatui bent pastraipa galima pasirinkti.

  Ir apie psichologijos raida… Is tiesu – „Raidos psichologija“ tikrai praverstu jauniems teveliams. Ir ne tik jauniems. Bet stai psichologijos raida, kas yra mokslas apie tai, is ko kilo ir kaip rutuliojosi psichologijos mokslas, tikrai reikalauja didelio isigilinimo i dalyka ir netgi atsidavimo.

 • Ričardas Š.
  liepos 21st, 2008 / 21:39
  Atsakyti

  Dėkui už pastabą :) Ten netyčia žodžių žaismas galvoje gavosi tai taip ir parašiau. :)

 • elt.lt » Blog Archive » Apžvalga 51 vasaros dienai…
  liepos 22nd, 2008 / 02:06
  Atsakyti

  […] Psichologija. Ji prasideda nuo paprasčiausio poelgio, savęs pažinimo ir tikrai neapsiriboja knygomis apie savianalizę, vystymosi raidą ir kitomis… […]

 • Ričardas Šmaižys » Blog Archive » Agresyvių žaidimų įtaka vaikams
  rugpjūčio 5th, 2008 / 09:08
  Atsakyti

  […] pat pagal atliktus psichologinius tyrimus aprašytus David G. Mayer knygoje teigiama, kad seksualinės užuominos skatina žmones, ypač jaunuolius pradėti aktyvų seksualinį […]

 • GalvosDaktaras
  rugpjūčio 18th, 2008 / 09:32
  Atsakyti

  Tikrai geros ir rekomenduotinos knygos. Pats savo ruoztu noriu prideti p.Yalom knygas, taip pat nepamenu autoriaus – „sopranu psichologija“ – knygos apie „buvima psichologu“ – t.y. padesiancios suprast kas per daiktas yra specialybe „psichologas“.

 • Neramus
  liepos 23rd, 2009 / 14:01
  Atsakyti

  Patarciau paskaityt Deil Karnegi. Super kntgele.Apie zmoniu tarpusavio bendravima.

 • Neramus
  liepos 23rd, 2009 / 14:03
  Atsakyti

  Beje gal kas galit kokiu ziniu suteikt del privacios psichiatro praktikos? Ta prassme ,ko reikia norint tuo verstis… Galit i e-mail parasyt;giovanni@inbox.lt buciau be galooooooo dekingas!

 • Visvaldas Legkauskas: knyga Socialinė psichologija | Ričardas Šmaižys
  balandžio 13th, 2010 / 09:03
  Atsakyti

  […] mokslas, kuris suteikia daugybę neįkainojamų žinių apie žmogų, jo mąstymą ir poelgius. Mano anksčiau perskaitytų knygų apžvalgas taip pat rasite šiame tinklaraštyje. Tačiau kitas nemažiau įdomus mokslas sociologiją, todėl stengiuosi gilinti žinias ir čia […]

 • psichologė
  rugsėjo 23rd, 2010 / 13:35
  Atsakyti

  studijuoju psichologija, ir kaip tik man dabar reikia parengti pranešimą apie biologinę psichologiją, gal galėtumėte patarti kokias nors knygas susijusias su šia tema? Būčiau labai dėkinga:)

 • mazute
  sausio 13th, 2011 / 14:52
  Atsakyti

  laba diena,noreciau jog atrasytumete i man el pasta…susidomejau psicholohija ir noreciau gauti visas sias knygas ar tai butu imanoma?noreciau jas gauti pastu kadangi negyvenu lietuvoje gal butu galima jas atsiusti i uzsieni?aciu.

  • Ričardas Š.
   sausio 14th, 2011 / 09:18
   Atsakyti

   Deja, neužsiimu knygų pardavinėjimu ar kokia panašia veikla, tačiau el. knygynas Manoknyga.lt pristato nusipirktas knygas ir į užsienį. Siūlyčiau pasidomėti jame.

 • Bendravimo psichologija – vadovėlis | Ričardas Šmaižys
  kovo 1st, 2011 / 06:03
  Atsakyti

  […] savo perskaitytų psichologijos knygų galiu pridėti dar vieną – tai kelių  autorių (Junona Almonaitienė (ats. redaktorė), Dalia […]

 • Eglė
  gruodžio 12th, 2011 / 14:02
  Atsakyti

  Sveiki :) esu psichologijos studente ir visur ieskau isigyti laurinaviciaus psichologijos knyga :))) bet niekur nerandu :) galbut jus zinote kur butu galima ja isigyti ? :)

 • Jose
  liepos 10th, 2014 / 11:47
  Atsakyti

  Kita Myers’o knyga, „Socialinė Psichologija“ irgi gera, plačiau aptarianti vieną sritį, patiko net labiau nei Psichologija.

 • Algimantas Vainauskas
  rugsėjo 26th, 2019 / 16:08
  Atsakyti

  Turiu knygą „Psichologijos vadovėlis mokykloms ir savamoksliams, su piešiniais. Prof. G. Čelpanovas, 1922, Kaunas, 164 psl.

 • Olgita
  vasario 23rd, 2021 / 17:43
  Atsakyti

  Laba diena.
  Ar turite psichologijos knygą?

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti