Gyvenimas be kompiuterio

Beveik dvi savaites su trupučiu turėjau priverstines atostogas dėl tam tikrų kompiuterio gedimų, kurių lygi šiol dar nepavyko išspręsti iki galo. Tačiau atrodo viskas pagaliau juda pirmyn.

Novanet naujasis Fortakas

Nors ICG dirbo labai šaunus techninis skyrius ir padėjo su prieš du metus kilusiomis bėdomis, to paties apie šiuo metu veikiančios UAB Novanet, perėmusios Fortako prekinį ženklą, įmonės darbuotojus pasakyti negalėčiau. Jie ne tik, kad nemoka rašyti – pirmą kartą nuo trečios klasės pamačiau savo vardą parašytą Ričiardas ir tokią klaidą sugebėjo padaryti Klaipėdos skyriaus vadovas. O pats technikas Klaipėdoje, kaip jis pats minėjo, turintis aštuonių metų patirtį, sugebėjo nustatyti blogą gedimą – vietoje vienos RAM plokštelės defekto jis man nurodė, kad sugedusi yra motininė plokštė, kurią norint pakeisti būtų reikėję laukti dvi-tris savaites be kompiuterio, ką aš ir sėkmingai dariau. Tik nuėjus papildomai į Kilobaitą, o po to atvažiavus į Kauną keisti tos nelemtos motininės plokštės paaiškėjo, kad neveikia tik viena plokštelė RAM. Be to už šį „gedimo nustatymą“ sumokėjau jam trisdešimt litų, kuriuos pasistengsiu vienaip ar kitaip atsiimti. Kas įdomiausia, pasiimdamas kompiuterį iš Fortako paklausiau ar buvo išėmęs RAM ir įdėjęs kitus, o mat pakankamai save dideliu profesionalu laikantis, aštuonių metų patirtį turintis technikas negalėjo suklysti – būtent toks buvo jo atsakymas.

Apgailėtina čia tai, kad dvi savaites be reikalo sėdėjau be kompiuterio ir turėjau, kaip jau minėjau, priverstines atostogas – visas mėnuo nuėjo šuniui ant uodegos.  O ir pats nepamėginau ištraukti RAM atskirai…

Kilobaitas, nors Kaune ir nenorėjo duoti pakaitalo motininei plokštei ir labai spyriojosi, bendravo visiškai kitaip – ne kaip atseit aukšto lygio technikai ir specialistai, o kaip normalūs žmonės, suprantantys savo darbą ir ką tik į miestą atkeliavusio žmogaus problemas, dėl ko vėliau ir pavyko gauti pakaitalą, kuris kaip paaiškėjo veikė tiek pat, kaip ir su manąja originalia motinine plokšte.

Taigi pirmoji savaitė Kaune per daug neprailgo, nors viską reikėjo daryti „senamadiškai“ su popieriniu žemėlapiu ir tiesiog vaikštant po miestą, ofisus ir panašiai ieškant informacijos. Apie visa tai jau kituose įrašuose.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Ričardas Š.
  rugpjūčio 21st, 2010 / 10:53
  Atsakyti

  Juokingai kaip viskas pasikeičia per kelis metus – praeitas mano įrašas yra praktiškai visiškai kitoks nei šis.

 • eewl
  rugpjūčio 21st, 2010 / 11:52
  Atsakyti

  Man tai skamba keistai, kada žmogas, mokantis programuoti, nesugeba susitvarkyti sugedusio kompo. Ne, nepriimk čia kaip priekaišto. Matyt tai yra normalu. Čia tik man keista.
  Šiaip yra utility, vadinasi memcheck. Nustatys, ar ramas geras, ar blogas.
  Nors keičiant ramą gali būti niuansų. Motinos pagamintos seniau, ramai parduotuvėje naujesni, tai yra buvę kažkokios mistikos, kad atrodo ramo tipas, parametrai daugmaž sutampa, įdėjus ramą iš kito senesnio kompo (motka beveik tokia pat) viskas eina puikiai, o „parduotuvinis“ ramas neina, nors tu ką. Teko į remontuojamą kompą įgrūsti seną ramą iš ano senesnio kompo, o į aną kompą įstatyti naujai pirktą ramą, kur jis puikiausiai sukasi.

  • Ričardas Š.
   rugpjūčio 21st, 2010 / 14:43
   Atsakyti

   Gali būti, bet naudojant kažkokią kitą RAM programėlę RAM nerodė jokių klaidų, paskui prasidėjo įvairūs kiti niuansai ir nesuprantami mėlyni langai. Atnaujinus BIOS niekas nepasikeitė, o vėliau kompiuteris tiesiog „nebeužsivedė“ ir pritrūko idėjų, kas čia galėtų būti, nunešiau :) Retai kada prireikia tokių paslaugų, per pastaruosius trejus metus pirmas kartas.

 • eewl
  rugpjūčio 21st, 2010 / 11:53
  Atsakyti

  O servisuose tai dažnai dundukai sėdi, sugebantys tik „perinstaliuoti Windows XP“

 • praeivis
  rugpjūčio 21st, 2010 / 11:56
  Atsakyti

  Kad situacija pasikeitė tai normalu, bet, kad nepradėjo nuo RAM tikrinimo tai… irgi nejuokinga.
  Dar blogiau būna, kai visokios mažos firmelės bendradarbiavusios su bankrutavusiomis įmonėmis sako, kad garantija visai dingo. Nes jiems neapsimoka užsiimti garantiniu aptarnavimu už savo pinigus. Bet tai galėtu klientams bent pasakyti, kad galime pakeisti garantines dalis, bet Jums tai kainuos. O dabar labai daug atvejų, kai žmonės perka nauja kompiuterį, nors tereikėtų susimokėti už garantinių dalių transportavimą…

  • Ričardas Š.
   rugpjūčio 21st, 2010 / 14:45
   Atsakyti

   Tai čia tas ir taip aišku. Pavyzdžiui, prieš kelis mėnesius keičiau Fortakas įmonės dar valdomos UAB Fortakas kietąjį diską dėl SMART klaidų ir mokėjau 70lt už pakeitimą. O šiaip apskritai pagal įstatymus garantiją nustato pats gamintojas ir jos atimti niekas negali.

 • Laurynas
  rugpjūčio 21st, 2010 / 13:01
  Atsakyti

  Kad parduotuvėse sėdi aukšto lygio dundukai, tai jau seniai žinoma. Dėl rašybos klaidų, tai, pavyzdžiui, iš 1a.lt teko bendrauti gal su trimis jų darbuotojais ir visi rašė be lit raidžių, kablelių, berods, irgi per daug nebuvo. Peršasi išvada, jog IT parduotuvėje ant biuro kompo niekas nesugebėjo suinstaliuoti lietuviškos klaviatūros.

  • Ričardas Š.
   rugpjūčio 21st, 2010 / 14:47
   Atsakyti

   Na, kartais el. paštu lengviausia rašyti nelietuviškomis raidėmis, nes esi užtikrintas, kad atsakymas bus tikrai pasiekiamas visiems. Vis dar yra žmonių, kurie nemoka ar nesugeba nusistatyti tinkamų koduočių ir pan., todėl kartais atrašytas su lietuviškomis raidėmis laiškas, ypač naudojant prastesnes tarnybas, tampa išdarkytas. Iš kitos pusės teisingai – vis dėl to dvidešimt pirmas amžius ir ta problema nebėra žymi.

   • Laurynas
    rugpjūčio 21st, 2010 / 18:18

    Galimas ir toks atvejis, žinoma, bet turint omeny, jog parašas buvo su LT raidėmis, peršasi elementaraus neraštingumo išvada(juk be lt raidžių ir klaidų mažiau padaryti galima).

 • Irmantas
  vasario 15th, 2012 / 15:38
  Atsakyti

  Man forkatas pradejo nebepatikti, gal sumazino darbuotojams atlyginimus – visi pikti tokie ir sneka su tavim keistai, bet radau nebloga uztat kita elektronine parduotuve http://www.itbank.lt – paziuresim ar ilgai ji man bus gera:)

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti