Maitinimo bloko galingumo subtilybės 2

e-town
Creative Commons License photo credit: madebyjay

Pirmame įraše aptariau savo šiokią tokią nelaimę su kietuoju disku ir maitinimo bloku.

Galų gale viskas pasibaigė tuo, kad nusipirkau visiškai naują kompiuterį dalimis, bet ir čia neišvengiau nesklandumų. Iš pradžių surinkus kompiuterį jis niekaip „nepriėjo“ prie BIOS ir jeigu netyčia užsikraudavo įrašinėjant Windows pakibdavo; ir vėl darydavo visokias nesąmones. Taip pat mano naujasis maitinimo blokas neturėjo specialaus kištuko atskiram vaizdo plokštės maitinimui. Teko pirkti naują mitinamo bloką. Pirmoji problema su kompiuteriu (dėl krovimosi) išsisprendė gana greitai – nuvežus į techninį aptarnavimo centrą atnaujino BIOS ir, atrodo, viskas turėjo tuo pasibaigti, tačiau parsinešęs kompiuterį, pastebėjau, kad kaista vaizdo plokštė.

Įjungus žaidimą, pridėtą kartu su vaizdo plokšte – Rainbow Six Las Vegas 2, jis man lygiai po 5 minučių pakibdavo, o ekrane pasirodydavo mikroschemą primenantis vaizdas. Pirma šovusi mintis – vaizdo plokštei neužtenka 550 W. Trečią kartą pakeitus maitinimo bloką į 650W problema buvo ta pati. Kol galų gale nusprendėme, kad čia kaista vaizdo plokštė. Ji, žinoma, buvo išsiųsta autorizuotam patikrinimui į GNT Lietuva, kuris užtruko 2 savaites. Taigi visas 2 savaites + 1 (kol susirinkau, kol mait. bloką pasikeičiau) buvau be kompiuterio. Kai gavau atsakymą, kad vaizdo plokštė brokuota ir laukiama naujos detalės iš užsienio, aptarnaujantis centras man davė pakaitalą – prastesnę ATI vaizdo plokštę. Mano nuostabai aš pastebėjau, kad ji taip pat kaista. Po 4 dienų naudojimosi aš ją sugebėjau sudeginti :).

Technikai samprotavo, kad ir kita plokštė gali būti nelabai kokia, nes ji kainuoja vos 100 lt ir kokybė prasta. Tačiau atgavęs savo pirktą nenustebau, kad gedimas išliko. Pagaliau po 3 savaičių nesąmonių nuvežus kompiuterį į aptarnavimo centrą buvo nustatyta, jog problema buvo su RAM. Matyt, po to, kai atnaujino BIOS ten iki galo nesutvarkė nustatymų ir dėl to kaito vaizdo plokštė stipriau apkrovus kompiuterį.

Linksmiausia, kad GNT Lietuva pasiglemžę visas detales (ten siuntė ir mano kietąjį diską)  jų netestuoja. Jeigu jie būtų atlikę testą, būtų nustatę, kad vaizdo plokštė yra visiškai funkcionuojanti. Ir visas tas „nieko neveikimo procesas“ užtrunka nuo 2 iki 3 savaičių. Tiesiog apgailėtina. Žinoma, šįkart akmenukas krenta ir į technikų daržą, nes jie atnaujinę BIOS nedarė jokių testų ir t.t.

Dabar turiu puikiai funkcionuojanti kompiuterį:

 • 4 branduolių Intel 2,663Mmhz procesorių
 • Vaizdo plokštė MSI GT9800 512 GDD3 RAM
 • 4 GB RAM su atskiru aušinimu
 • MSI mot. plokštė S775, kuri patempia 16 GB DDR2 RAM, eSata jungtimi, SATA3 ir dar daugybe dalykėlių
 • 650W maitinimo blokas
 • 500GB + 160 GB kietieji diskai

Gaila, kad atsilikau nuo programavimo mokykloje – per atostogas turiu sėkmingais išspręsti 20 uždavinukų :) ir negalėjau čia rašyti, nors buvau jau įsivažiavęs į 2 įrašų per dieną rėžimą. Na, mėginsime tęsti toliau.

Jeigu ieškote akcijų, pigių prekių kompiuteriams ir ne tik, galite pamėginti IMK.LT (anksčiau buvusios ICG savotiška dukterinė įmonė).

Rašykite komentarą

Komentarai

 • u-
  spalio 29th, 2008 / 21:03
  Atsakyti

  Ir kiek už tokį pc teko pakloti litų? :)

 • Ričardas Š.
  spalio 30th, 2008 / 12:24
  Atsakyti

  už RAM, vaizdo plokšte, proceosiurimi, mot. plokšte – 2400 LT. Maitinimo blokas ~200-250. Kietas diskas 200 Lt.

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti