Atpirkimas – Atonement (2007)

Negaliu nepasidalinti dar vienu puikiu žiūrėtu filmu. Kadangi specialiai ieškojau kažko panašaus į Užrašai (The Notebook), šis filmas būtent toks ir yra.

Tai romantinė drama atspindinti Antrojo pasaulinio karo grimasas ir dviejų įsimylėjusių žmonių likimą, kuris visai nekaltai prasidėjo tvarkingame ir saugiame pasaulyje – turtingų žmonių dvare. Bet viskas ilgai nesitęsė ir įsimylėjėlius dar net nespėjus susigaudyti savo meilėje likimas išskiria – pagrindinis filmo veikėjas Robis apkaltinamas jaunesniosios Sesilijos (pgr. veikėja) sesers nebūtu nusikaltimu ir išsiunčiamas į kalėjimą.

Kaip jau numanote, karo metais daugeliui kalinių pasiūloma tiesiog kariauti, ką Robis ir daro įnirtingoje kovoje su vokiečiais Antrojo pasaulinio karo metais. Nenoriu atskleisti daugiau detalių, nes visas pagrindinis siužetas sukeliantis daugiausia emocijų ir sudarantis šio filmo esmę būtent ir prasideda nuo šios vietos.

Susidomėjusiems galiu pasakyti tik tiek, kad šio filmo pabaiga labai netikėta, o pats siužetas ir istorija lyriška bei nuostabi.

Peržiūrėjęs filmą kaip visada bandžiau išsiaiškinti, kiek jame tiesos, o pasirodo filmas pastatytas pagal knygą, kurios autorius nuplagijavo dalį informacijos iš tikrosios autorės, kurios romanas ir istorija yra būtent šio filmo siužetas, todėl jame yra tikrų žmonių ir tikras gyvenimas šiek tiek pagražintas ir galbūt labiau pabrėžta būtent ši meilės istorija.

Tikroji autorė iš tiesų gyveno Antrojo karo metais ir taip pat dirbo karo metu sesele – yra ir daugiau analogijų su šiuo filmo siužetu ir realaus gyvenimo faktais, tačiau siūlau pirmiausia pažiūrėti patį filmą, o tik po to aiškintis detales, nes nepatirsite tokio didelio efekto, kurį suteikia ši lyriška meilės istorija.

Tai neabejotinai puikus filmas, kurį visiems rekomenduoju.

Ištrauka iš filmo:

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Paulius
  birželio 22nd, 2011 / 17:01
  Atsakyti

  Reikės pažiūrėt, Notebook visai patiko.
  Tik pavadinimas yra be „the“, tiesiog „Atonement“ (IMDb iš pradžių nėjo surast).

  • Ričardas Š.
   birželio 23rd, 2011 / 18:41
   Atsakyti

   Dėkui, už pastabą dėl pavadinimo, pataisiau :) Matyt, iš įpročio pridėjau tą The.

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti