Devynios su puse savaitės – Nine 1/2 Weeks

nine half weeks

Vis žadėjau ir žadėjau parašyti dar vieną mano geriausių matytų filmų apžvalgą, tačiau kol prisiruošiau ir pradėjau iš naujo žiūrinėti jų pavadinimus, supratau, kad ne visus juos prisimenu šviežiai. Dabar jau būtų sunku atgaivinti tuos įspūdžius tik peržiūrėjus filmą bei perteikti susidarytą nuomonę, suprastą pagrindinę mintį ar panašius dalykus. Nuo šiol stengsiuosi aprašyti kiekvieną matytą filmą iškart.

Pirmasis toks vienišas – Devynios su puse savaitės (angl. Nine 1/2 Weeks). Iš tiesų net nežinau, kaip šis filmas atsirado pas mane, tačiau sudominęs jo pavadinimas privertė pažiūrėti. Filmas sukurtas 1986 m.: kupinas man asmeniškai puikios tų laikų muzikos ir vaizdų. Pagrindiniai herojai – du jaunuoliai, susipažinę meno srityje:  vyriškis – verslininkas, mergina – meno dirbinių (paveikslų) pardavėja. Netikėta draugystė suteikia meilės iš pirmo žvilgsnio jausmą, herojai pasineria į  aistras ir pakankamai keistas savo fantazijas.

Filmo siužetas taip ir rutuliojasi apie šių dviejų žmonių santykius. Mergina nedrąsi, pakankamai šilta bei miela, o vaikinas  (vaidina Mickey Rourke) itin paslaptingas, netikėtas ir vis pateikiantis naujų siurprizų, bandantis įgyvendinti savo aistras. Galų gale pagrindinė herojė Elizabeth (vaidina aktorė Kim Basinger) pasiduoda vilionėms ir pasineria į šį aistringą žaidimą. Negaliu pasakyti, kad filmas turi kažkokią ypatingą prasmę ar įdomią idėją, tačiau jis iš tiesų sukausto, kažkuo užburia. Galbūt tai puikus muzikos derinys, kuriam atsispirti negaliu (patinka 8-ojo dešimtmečio muzika ir apskritai tas laikotarpis JAV).

Filmas priskiriamas dramoms bei romantiniams filmams, tačiau jame yra keletas erotinių scenų dėl kurių, nemanau, jog verta atsisakyti šio filmo. Tiesą sakant, net nedrįsčiau jo priskirti erotinių kategorijai, nes scenos praktiškai nerodo nuogo kūno, o šiuolaikinėse komedijos matome dar daugiau banalumo bei niekingai pateikiamų kalbų apie seksą – čia viskas kitaip – subtilu.

Filmas trunka beveik dvi valandas: apie 1 val. 52 min.

Pasidomėjus daugiau apie šį filmą nustebino labai stipriai pasikeitę aktorių veidai šių laikų pasaulyje. Mickey Rourke veide akivaizdžiai matome nuolatinių lėbavimų, narkotikų padarytą žalą. Jis net pats tai pripažįsta (žr. Obuolys.lt trumpai aprašytą jo biografiją).

Rašykite komentarą

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti