Antivirusinės programos pasirinkimas – II dalis
Komentaruose paminėjote nemažai antivirusinių programų, kurias naudojate ar naudojote praeityje. Aš didžiąją dalį jų išmėginau ir pateikiu savo vertinimus. Verta paminėti, kad šie vertinimai subjektyvus, todėl per daug nepykite, jeigu nesutiksite su mano nuomone, tačiau nebijokite savosios išdėstyti komentaruose.
Patiko tai, kad programa įsirašė gana greitai ir nereikėjo jokių papildomų nustatymų įvedinėti ir mąstyti ar čia tikrai taip, o gal kitaip. Naudojimas taip pat nėra pats sunkiausias, keletas mygtukų, keletas nustatymų, manau, kad paprastiems vartotojams, tai turėtų būti lengva ir paprasta. Bet iš kitos pusės daugiau pažengusiems ir norintiems, kad antivirusinė dirbtų taip kaip jie nori sukelia šiek tiek nepatogumų. Pažengęs visada nori pažymėti, nuiminėti varneles ir keisti nustatymus. :)
Nusivyliau kompiuterio skenavimo greičiu. Sakysite, kad gera antivirusinė lėtai skenuoja, tačiau drįsčiau nesutikti. Tiesą sakant iškentėjau 40 minučių per kurias programa sugebėjo patikrinti vos 16.8 procentų mano kompiuterio duomenų.
Trikrindama programa išnaudoja (pasitelkus Task Manager – tai tikrai nėra būdas, įrankis, kuriuo reiktų pasitikėti, bet statistikos sumėtimais…) 54+16 MB atminties. Tai nėra mažai kompiuteriams turintiems nedaug operatyviosios atminties. Kita vertus, budėtojas, nuolat stebintis aplinką, išnaudoja šiek tiek mažiau resursų praktiškai nei 1 MB.
O nusivyliau šia programa todėl, kad nesugeba atskirti paprasčiausia „crack“ ir „keygen“ nuo tikro viruso. Taip ištryniau be reikalo 2 „virusus“, tačiau rado ir vieną, mano paruoštą, nenaudėlį. Programa pateikia duomenis apie virusus, bet labai skurdžiai – neradau informacijos ne apie vieną kompiuteryje rastą virusą, o tai liūdina. Taip pat ir pačioje programoje pateikimas virusą radus nekoks.
Programa verta dėmesio namų vartotojų, kuriems svarbu, kad ji veiktų ir darytų kažką.
Taip pat nemokama programa. Nustebino ir lietuviška sąsaja – maloniau dirbti savo kalba, nei anglų. :)
Ši programa turėtų praversti žmonėms, kurie nenori turėti nuolatos įsirašę antivirusinę, o tik laikas nuo laiko patikrinti ar kokių tais gyvių neužsiveisė. Programoje nėra instaliacijos – paleidi ir naudojiesi, po naudojimosi nereikia jos ištrinti ir perkrauti kompiuterio. O vartotojo sąsaja dar paprastesnė nei Antivir. Vėl pliusas namų vartotojams.
Programa pateikia aiškią ir patogią peržiūrėjimui statistiką apie rastus, patikrintus ir kitokius failus, virusus. O kompiuterį tikrina beveik dvigubai greičiau nei Antivir. Kadangi Antivir laikiau įjungtą tik 40 min, tai ir Dr Web Cure It per 40 minučių spėjo patikrinti 34 procentus mano kompiuterio duomenų – ženklus skirtumas.
Tačiau didžiausias trūkumas, kad skenuojant kompiuterį antivirusinė „solidžiai“ pateikia reklamos – bando „prašyti“ mūsų nusipirkti pilną, komercinė programos versiją.
Dirbdama išnaudoja 54 + 42 MB atminties – šiek tiek daugiau nei Antivir, tačiau atsižvelkime į tai, kad čia programas nediegiame į kompiuterį.
Programa visapusiškam naudojimui, tačiau nepatiko, kad mėto reklamas.
Ši antivirusinė man buvo labai įtartina, o ir jos puslapis labai keistas pasirodė. Tad, ilgai analizavau ir mąsčiau ar saugu ją naudoti. Kas man užkliuvo? Įžengus į svetainę galime pastebėti visokių apdovanojimų už geriausius nuopelnus ir panašiai, tačiau labai jie man keisti pasirodė, nes nė apie vieną nebuvau girdėjęs ir jie man tokie „warez“ stiliaus. Tačiau svetainėje pateikiama nemažai informacijos, o savininkai užsiima gan patikimu verslu internete (nors dar nesu visiškai įsitikinęs patikimumu), vis dėl to išbandžiau šią programą.
Antivirusinės išvaizda Vista stiliaus, tikriausiai nenustebinsiu pasakydamas, jog programos valdymas taip pat labai paprastas. :)
Ši antivirusinė skenuodama kompiuterį pastebimai stabdė kompiuterio darbą, nes viskas aplinkui tiesiog sulėtėjo, nors pagal Task Manager išnaudojo tik 60 MB atminties. O kompiuterio duomenų tikrinimas taip pat labai lėtas, nors neturiu tikslių duomenų (ji nerodo procentų, kiek informacijos patikrino, keista?), tačiau per 40 minučių nesugebėjo susitvarkyti su mano C: disku, kuris visai neseniai suformatuotas ir su perrašyta Winodws operacine sistema.
Taip pat besinaudojant programą pastebėjau labai erzinantį dalyką – kiekvieną kartą norint paleisti .exe failus, ji manęs klausia ar iš tikrai to noriu: Allow or Block. Patikėkite, tai tikrai vargina ir „užknisa“.
Programa taip pat rado man žinomą virusą ir neleido paleisti jo.
Programa gal ir nebloga, tačiau esu neigiamai (gal ir be pagrindo) nusistatęs prieš šios kompanijos patikimumą ir man nepatiko pastovūs „Allow or block“ klausimai.
Paskutinė, kurią mėginau.
Šauni savo minimalizmu. :)
Man kilo klausimas, kam tokiai programai, kuri skenuoja tik pasirinktus failus ir nuolatos nedirba, vistiek reikia būti įjungtai ir užsikrauti kartu su operacine sistema? Tai, jeigu nėra realiojo laiko prižiūrėjimo kam ją laikyti įjungtą?
Programa pati parsiunčia savo atnaujinimus ir praneša aoie tai mažutėliu „balionėlio“ stiliaus pranešimu. Toks variantas man priimtinas, nes neatitraukia nuo darbo, o kartu žinai, kada paskutinį kartą jinai atsinaujinusi. Tačiau man vistiek liko nelabai aišku ar tokia programa gretai reaguoja tokius „Sandra“ tipo virusus, kurie plinta akimirksniu ir ar spėja ji tokiu atveju parsisiųsti atnaujinimus.
Šios programos šūkis galėtų būti „Paprastumas nugali!“, bet turi nemažai nustatymų ir šiek tiek labiau patyrusiems vartotojams.
Kaip tokia „nieko neveikianti“, programa naudoja gana nemažai atminties 18 MB, jeigu jau „valgo“ mano operatyviąją atmintį, tai galėtu ir tikrinti kompiuterį realiuoju laiku. :)
Ši programa kol kas geriausia, kokia man teko matyti ir naudoti (be NOD32). Todėl ji ir dabar vis dar mano kompiuteryje.
Kitos
AVG antivrus nemėginau, nes prieš tai naudojau kelis metus, buvau beveik patenkintas, tačiau būdavo nesąmonių, kai programa rasdavo virusą ir negalėdavo jo nei pašalinti (ang.l delete), nei uždaryti Vault. O tai tikrai nervindavo ir kėlė nepasitikėjimą. Tikiuosi tokie dalykai yra ištaisyti dabartinėse versijose.
Panda antivirus mokama, „valgo“ daug resursų, todėl netiko nei testavimui, nei namų kompiuterio aplinkoje.
Kaspersky yra gera ir tikrai galinga antivirusinė, bet galingai antivirusinei, reikei daug resursų, kurių nenoriu atiduoti. :)
NOD32 vienintelis jos trūkumas – mokama. Naudojau ją pastaruosius 2 metu ir neturėjau nusiskundimų, tačiau pamaniau, jog užteks man kažko paprastesnio ir nemokamo.
Tiek antivirusinių, jeigu turite kokių pasiūlymų rašykite komentaruose, būtinai išmėginsiu nemokamas antivirusines programas ir aprašysiu jas.
Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...
Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.
Komentarai
Aukščiausius įvertinimus iš Tavo apkalbėtų antivirusinių programų įteikčiau Dr. Web Cure it ir Antivir. Kodėl būtent joms? Teko naudotis abiejomis antivirusinėmis ir likau patenkintas. Kuo? Paprastumu, kurio pasigendu daugelyje programų (AV). Galime ieškoti optimaliausio varianto, bet tam sugaišim tikrai daug laiko, maždaug pusę savo gyvenimo :) ir neaiškų ar jį rasim. O sena ir nenuginčyjama tiesa yra ta, kad jokia AV mūsų neapsaugos 100%. Jeigu norit apsisaugot nuo užkrato, geriau „įsivarykit“ paranoja :). sutaupysit ir laiko ir nervų. Žinoma, tai yra mano nuomonė.
Sutinku, tačiau šiuo metu man nereikalinga jokia nuolat būdinti antivirusinė, nes tavo tiesa – jos neapsaugos, jeigu ant pečių galvos neturėsi.
Todėl savo paranoją (antivirusines laikau atvejui „Dėl visa ko“), kuri buvo 100 procentų (NOD32) sumažinau iki 20 procentų (ClamWin). :)
[…] Antivirusinės programos pasirinkimas II dalis […]
gal galite papasakoti apie Nord32 2.7 ? metus veike tvarkingai lb gerai, o dabar ekrane zenkliukas tapo raudonas ir raso: virus scanner could not be initialized… system modules may not function property…
aciu…
Galbūt artimiausiu metu ką nors darėte su OS? Gal mėginote įrašyti kokią nors kitą antivirusinę?
Kiek suprantu, iškilusios problemos su pačia programa – jos perrašymas turėtų išspręsti problemą.
labai aciu:) tiksliai.. perinstaliavau ir viskas ok:)
Nėra už ką. :) Sėkmingo naudojimo!
Kaip manot čia antivirusinė kalta? pas mane norton internet security žodžiu virusus ir kita šlamšta ten kaipo randa scanina ir pan. bet su jais nieko nepadaro nieko nesutaiso ar istrina tai jei manote kad antivirusinė kalta (kurios atnaujint negaliu 60 eurų nemokesiu!!) ar verta keisti ją į AVG 8,0v?
Žiūrint, kaip tas „nieko nedarymas“ atrodo. Jeigu ji sudeda virusus į savo Vault, tai jie tampa nekenksmingi, kitus dažnai ištrina. Šiaip sunku patarti, jeigu visada buvote patenkintas savo antivirusine, gal neverta jos keisti. O AVG visada galite išmėginti bent savaitei – ji nemokama.
gal teko naudoti, ar galėtumėte įvertinti šia programa: IObit Malware Fighter PRO ? Pirkau naują nešiojamą kompiuterį, tad norėčiau būti ramus, kad jo neužpuls parazitai. Galėčiau net mokėti už antivirusinę, tačiau kaina turėtų būti prieinama. NOD man ryškiai per brangu.