Apsaugokime savo WordPress sistemas

Wordpress logotipas

Vakar naujienų agentūros pranešė apie kiberatakos išpuolį prieš Pietų Korėją. Šiais laikais vis labiau populiarėjančios internetinės atakos pavojingos ne tik didelių portalų savininkams, bet ir mažoms svetainėms į kurių programinius kodus gali būti įdiegta kenkėjiška programėle ar sekimo priemonė.

Juk ir Lietuvoje yra buvę panašių dalykų, todėl verta susirūpinti saugumu ne po jau įvykusios nelaimės, o prieš ją.

Pirmiausia, žinoma, tinkamai apsaugokime patį priėjimą prie turinio valdymo sistemos (TVS) įdiegdami papildomus priedus, tokius kaip Login Lockdown, kurio paskirtis blokuoti automatinius mėginimus atspėti slaptažodį. Įdiegę priedą galite pasirinkti kiek kartų vartotojas gali mėginti brautis į jūsų sistemą, kiek laiko po nesėkmingos „atakos“ jį blokuoti ir t.t. Be abejo norint, kad Login Lockdown jus apsaugotų reikia susigalvoti pakankamai sunkų slaptažodį – tokį, kurį per tris ar penkis mėginimus būtų sunku atspėti.

Ir kaip visada kartojuosi nenaudokite draugų, pažįstamų vardų, savo šuns, katės vardo ir pan. Beje, keista, jog tiek daug rašant apie slaptažodžius, daugelis žmonių toliau naudojasi savo tėvavardžiais kaip pagrindiniais slaptažodžiais.

Kitas, vertas dėmesio priedas – Antivirus WordPress, kuris apsaugo ir perspėja jus apie galimas pavojingas atakas bei siūlo jas ištaisyti. Arba dar vienas to paties autoriaus kūrinys AntispamBee, kuris, pasak autoriaus, naudoja sudėtingas technologijas nagrinėdamas komentarus ir atsakymus į juos spręsdamas apie internetines šiukšles.

Nuolatinis savo sistemos veikimo stebėjimas taip pat prisideda prie tinkamos apsaugos ir priežiūros. Šiuo klausimus jums turėtų pagelbėti WP System Health priedas, kurio pagrindinis tikslas pateikti informaciją apie visus su sistemos veikimu susijusius elementus. Taip pat serverio veikimas ir pan. Gaila, tačiau šis įskiepis pats negali ištaisyti klaidų – yra tik informacinio pobūdžio.

Apie daugiau priedų ir galimybių apsaugoti savo WordPress TVS rašė ir vienastoks nežinau.lt.

Parengta pagal interneto šaltinius.

Rašykite komentarą

Komentarai

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti