FreeMind – kaip pritaikyti programavime?

Susitvarkėme su laiku ir kitomis bėdomis. Dabar reikia aptarti programinę įrangą, kurią naudosime programavimui.

Apie šią programą FreeMind sužinojau iš nežinau.lt trumpo aprašymo. Jis mane sudomino, tad parsisiunčiau, išbandžiau ir sėkmingai naudoju. Dabar aptarsiu dar kartą.

Tiesą sakant, jos dar neteko pritaikyti praktiškai, tačiau truputį su ja pažaidęs supratau, kad ji gali tikti strūktogramų braižymui. Tuomet visa programos, uždavinio logika tau ant delno, belieka ją tik aprašyti.

FreeMind užima vos 8 Mb ir turi lietuvišką vartotojo sąsają. Tiesa, Windows OS jums reikės turėti jau įdiegtą Microsoft Framework .NET 2.0. Programą gali naudoti ir kitų OS savininkai.

Padidinti

(padidinkite, paspausdami ant paveiksliuko)

Programos paskirtis kurti įvairius minčių medžius. FreeMind turi daugybę galimybių. Prie kiekvienos medžio dalies galite priskirti atitinkamus paveikslėlius, pavyzdžiui, pagal prioritetą (skaičiukai), veiksmus (varnelė, kryžiukas) ir kitokius ženklus, piktogramas. Tokie ženklai pagyvina medį ir suteikia jam aiškumo, paprastumo. Kaip matote, paveiksliuke pavaizduota elementari programa, jos strūktograma. Ši kuriama programa turi pasiimti tam tikrus duomenis ir palyginus juos atlikti skaičiavimus.

Su programa dirbti taip pat lengva ir paprasta, tačiau reikia įsiminti kelis greituosius klavišus, nes kitaip norint sukurti atšaką ar toliau tęsti esamą teks pavargti su pelyte. Komandų nėra tiek daug, svarbiausias pateikiu paveiksliuke:

Free Mind

Taip pavaizduotas programas supras ne vien kiti programuotojai bet ir paprasti žmonės, sudarys mažiau vargo ir mažiau darbo rankomis, nes dažniausiai strūktogramos vaizduojamos popieriuje.

Nubraižytus medžius galite perkelti į interneto protokolus (.html, .xhtml) su JAVA palaikymu ir be jo. Taip pat yra galimybė perkėlimui į .jpeg ir .png paveiksliukus, bet kokybė nėra pati geriausia .jpeg formate. O jeigu nereikia viso medžio, galite perkelti atskiras šakas, kas patogu tikrinant ar dirbant su daugiau žmonių prie vieno projekto.

Visus šakos elementus galite primityviu principu keisti. Yra galimybės tekstą paryškinti, rašyti kursyvu, keisti fono spalvą (atliekami veiksmai), teksto spalvą (taip ir ne). Taip pat turite galimybę tekstą paversti burbuliukais, kaip kad padaryta su „Taip“ ir palikti paprastą.

Bet kuriuo metu galite vieną šaką paslėpti ir dirbti su kitomis, bet kuriuo metu galite keisti bet kokią šaką, sujungti dvi atskiras, keisti jų poziciją ir kita.

Tokia mažutė ir paprastutė, tačiau labai naudinga FreeMind. Siūlau ją išmėginti ne vien minčių medžių paišymui, tačiau ir pabandyti pritaikyti programavimo, IT srityse.

Nuo šiol prie kiekvieno mano išspręsto uždavinio ar programos turėtumėte išvysti panašias strūktogramas.

Nuoroda parsisiuntimui.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Darius
  sausio 9th, 2008 / 17:04
  Atsakyti

  Jau kurį laiką naudoju mind mapping’ą ir būtent FreeMind, ir ne programavime — o generuojant idėjas, ruošiantis projektui, formuojant tam tikrus reikalavimus ar tiesiog šiaip brainstorminant.
  Galiu tik pritarti, kad tai išties geras daiktas — ir jį galima pritaikyti labai įvairiose srityje…

 • Arvydas
  sausio 9th, 2008 / 19:40
  Atsakyti

  Šiaip jei jau prakalbai apie modeliavimą programavimui, tai geriau naudoti UML. Ne tik, kad patogiau, nes yra pritaikyta programinės įrangos modeliavimui (ir ne tik), bet paskui galima sinchronizuoti su kodu.

 • Darius
  sausio 9th, 2008 / 20:05
  Atsakyti

  Pritariu, programavime ir projektavime geriausia yra naudoti UML.

 • Ričardas Š.
  sausio 9th, 2008 / 20:20
  Atsakyti

  Hm.. Iš pradžių tikėjausi, jog tai programa, bet dabar suprantu, kad tai kažkas panašaus kaip į“kalbą“… :/ Na, reiks pasiaiškinti daugiau. Paskui gal išeis pateikti informacijos šiuo klausimu.

 • Darius
  sausio 9th, 2008 / 23:38
  Atsakyti

  O beje, UML’ams skirta programa MagicDraw, kuri pripažinta viena geriausių savo srityje, yra pagaminta lietuvių :)
  P.S. Jei kartais sunkiai sektųsi gerų šaltinių apie UML rasti, rašyk — kažkur turėjau ne vieną UML totorial’ą. Pasidalinsiu :)

 • Ričardas Š.
  sausio 10th, 2008 / 15:56
  Atsakyti

  Dėkui, dabar bandau susipažinti su šiuo reikalu Wikipedijoje ir kituose šaltiniuose.

 • C++ kompiliatorius | Ričardas Šmaižys
  sausio 28th, 2008 / 16:37
  Atsakyti

  […] tam prireikė net dviejų kartų, UML kol kas lieka man paslaptimi, todėl naudosimės FreeMind programa kurdami strūktogramas. Taigi, atėjo laikas išsirinkti […]

 • elze
  gegužės 20th, 2008 / 08:50
  Atsakyti

  Gal kas galetu atsiusti koki pavyzdini darbeli mazdaug iki 20 resursu??
  Buciau labai dekinga :)

 • Minčių organizavimas su minimalistine WorkFlowy | Ričardas Šmaižys
  sausio 18th, 2011 / 12:02
  Atsakyti

  […] naudojatės įvairiomis minčių medžių kūrimo programomis, pavyzdžiui, FreeMind ar panašiomis, turėtumėte pagalvoti apie kiek įdomesnį ir paprastesnį sprendimą savo mintims […]

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti