Išvados apie piratavimą. Tema baigta.
Žiūrėdamas internete paviešintą video medžiagą iš šį mėnesį piratų ir LATGA-A, LANVA diskusiją, kurioje buvo kalbama apie interneto piratavimą, buvau pradėjęs rašyti gana emocingą įrašą, tačiau supratau, kad neverta. Kodėl?
- Leidėjų (ne autorių, apie kuriuos čia tiek daug kalbama) nedomina tų pačių piratų siūlomi pinigai. Žmonės, kurie siunčiasi iš Linkomanija.net sako: „imkit iš mūsų pinigus – sudarykite sąlygas mums tuos produktus įsigyti, o ne bauskite“. Hyperaktyvus advokatas atsako: „ne jums (vartotojams) aiškinti teisių turėtojams, ką daryti su jų teisėmis“. Pirmoji išvada – kol verslininkai nesupras, kaip pasiimti jiems brukamus pinigus, tol piratavimo problema nebus išspręsta. Jeigu mums neverta aiškinti, kaip tobulinti savo verslą, kodėl čia tiek šūkauja verslininkai, kad nėra pelno, piratai kalti?
- Autorių teisės Lietuvoje nėra pritaikytos naujiems informacinių technologijų laikams, kol LANVA, LATGA-A to nesupras ir nesugebės gindami savo autorių teisių turėtojų užtikrinti normalių įstatymų, tol problema nebus išspręsta.
- Microsoft leidžia 30 dienų naudoti savo įrangą ar ją siųstis, kaip minėjo Džiugas. LANVA tikslas buvo sukelti baimę žmonėms ir reklamą (tai jų advokatas negerbdamas diskusijos rengėjų netiesiogiai pareiškė jos metu).
- Nei autoriai, nei leidėjai nėra dievai, o verslininkai, kurie nesuvokia savo problemų ir į tokias diskusijas ateina tik atsigerti nemokamo vandens, kas sėkmingai pavyko, tol piratavimo problema nebus išspręsta.
- Apie piratavimą neverta diskutuoti su siauro išsilavinimo žmonėmis (nekalbėsiu konkrečiai, bet iš tikrųjų susidaro toks įspūdis), kurie turi įstatymą ir vapsi jį kas penkias minutes. Reiktų paduoti 10 dievo įsakymų ir pažiūrėti ar visų jų laikosi? Spėju, ne. Kalbant apie piratavimą reikia žiūrėti į bendrą visumą.
- Niekam neįdomi asmeninė advokato nuomonė (diskusijos pabaigoje) – tikrai niekam neįdomi. Kiekvienas turi savo nuomonę, kas svarbiau intelektualinė nuosavybė ar privatumas. Jis sako, kad privatumas yra mažiau svarbus už intelektualinę nuosavybę – gerai tada sustatom kameras ir filmuojam jį įdomiose vietose, o aš platinu, kaip noriu, nes mano autoriaus teisė svarbesnė už jo privačią. Hiperbolizuota, bet tiesa apgailėtina.
- Lietuvos verslininkai ir LANVA nėra pasirengę ieškoti kompromiso, o tai skatina piratavimą.
- Kvaila klausti, kiek pinigų gautume, jeigu 30 parsisiuntusiųjų būtų nubausti. Tas pats, kas klausti, kas būtų, jeigu aš būčiau negimęs? Galbūt pasaulis būtų geresnis, o galbūt ne.
Asmeniškai suprantu, kad leidėjai ir autoriai nori pelno, sutinku, kad reikia ginti autorių teises ir jas saugoti, sutinku, kad piratai dažnai elgiasi neteisingai, tačiau ne jie vieni yra kalti, kaip bandoma žmones nuteikti. Problemos kaltininko niekada nebūna vieno – visada bent šiek tiek kaltos abi pusės. Deja, antroji pusė nenori pripažinti savo kaltės, gauti papildomą pelną, o stengiasi pakankamai dorus piliečius nubausti ir užkarti jiems šimtatūkstantines bausmes.
Požiūris kritiškas, tačiau kitoks jis ir negali būti matant tokią padėtį Lietuvoje kalbant apie piratavimą. Visada laukiu kitų nuomonių komentaruose.
Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...
Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.