Kompiuteris skatina žmogaus reakciją, gebėjimą analizuoti, sparčiai reaguoti

42-15398356
Creative Commons License photo credit: gcoldironjr2003

Tekstas pagal pirmosios dienos 2008 metų PUPP lietuvių kalbos įskaitą. Tema „Technikos pasaulis“.

Kompiuterio atsiradimas pasaulyje suteikė daugybę galimybių, kurios lygi šiol nėra iki galo išnaudotos. Anksčiau kompiuteris buvo tik priemonė atlikti sudėtingiems ir ilgai trunkantiems skaičiavimas, tačiau šiandien jis kiekvieno mūsų dalis be kurio sunku įsivaizduoti kasdieninį gyvenimą. Plečiantis kompiuterių rinkai didėjo ir su juo susijusių išradimų kiekis – vienas tokių yra internetas. O proporcingai plečiantis internetui, didėja ir skleidžiamos informacijos kiekiai, kurie pasiekia mus kiekvieną sekundę.

Kad žmogus galėtų atsirinkti tinkamą ir reikiamą informaciją, jam reikalingi puikūs gebėjimai analizuoti gaunamą visumą ir atsirinkti, kas svarbiausia. Būtent tai šiuo metu yra sunkiausia ir didžiausias iššūkis interneto platybėse. Žmonės nebesugeba atsirinkti svarbiausio, o kompiuteris, internetas ir panašios naujosios technologijos skatina žmones domėtis, ieškoti optimaliausių šios problemos sprendimų ir alternatyvų. Kiekvieną dieną žmogus internete gali perskaityti kelis šimtus straipsnių, tačiau tik vienas kitas bus iš tiesų jam naudingas. Dabar yra aptarinėjami įvairūs patarimai, kaip greičiau ir paprasčiau atsirinkti tuos kelis svarbiausius dalykus iš kelių šimtų, yra kuriamos naujos laiko taupymo ir optimalaus išnaudojimo programos pasinaudojant kompiuterio pagalba, pavyzdžiui, angliška sistema „Get Things Done“, kurios tikslais kuo optimaliau išnaudoti laiką gaunant tik reikiamą informaciją reikiamu laiku ir ją apdorojant.

Žmogaus reakcija taip pat neatsiejama. Informacinių technologijų apsuptyje turi sparčiai reaguoti į įvairius pokyčius, kitaip būsi išstumtas iš rinkos arba, pavyzdžiui, nebenaudingas darbdaviui. Daugeliui specialybių reikalingos kasmetinės kvalifikacijų kėlimo konferencijos ir stažuotės, nes nuolat besikeičiančią aplinką sunku sekti ir stebėti pačiam. Taip pat nuolatinis žmonių tobulinimasis ir lankymasis privačiuose kursuose – visa tai yra reakcija į sparčiai besikeičiančia aplinką, kai vieną dieną tau reikia vieno, kitą visai ko kito. Kompiuteris šioje situacijoje dažnai gelbsti – jums nebereikia važiuoti į kitas šalis ir lankytis konferencijose, dabar galite gauti jų vaizdo įrašus ar tiesiogiai jas stebėti namie. Pavyzdžiui, Kauno Technologijos Universitetas siūlo nuotolinio mokymosi programą savo studentams, todėl gyvenant Klaipėdoje galima sėkmingai mokytis KTU ir tik per pačius svarbiausius atsiskaitymus atvykti į šį universitetą.

Visos kompiuterio ir interneto teikiamos galimybės skatina žmonės analizuoti, reaguoti į besikeičiančią aplinką. Dabar paplitusios kalbos, kad žmonės per daug skuba, per daug dirba ir per daug atsiduoda karjerai – visa tai tik įrodo, jog naujosios technologijos ir kompiuterius skatina žmones sparčiau ir labiau gilintis į esamą padėtį, ją analizuojant ir atitinkamai reaguojant. Kompiuterius yra mūsų pagalbininkas, skatinantis šį procesą.

Rašykite komentarą

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti