Mokymosi krypties pasirinkimas (1)

Šiuo metu didžioji dalis abiturientų ieško geriausių universitetų ir geriausios, jų manymu, studijų vietos. Tačiau kiti šiuo metu aktyviai svarsto, kokią specialybę rinktis ir ką jie toliau veiks šiame gyvenime.

Išvengiau bent vienos problemos – esu susikoncentravęs ties informacinėmis technologijomis, bet pasirinkimas čia gan platus, todėl reikia apsvarstyti tolimesnę, tikslesnę savo mokslų kryptį.

Kodėl tai taip svarbu dabar? Norint tinkamai pasirinkti profiliavimą, reikia žinoti specialybę arba bent jau tikslesnę mokslų kryptį. Kitaip gali atsitikti taip, jog tu du metus nesimokysi, pavyzdžiui, chemijos, tačiau universitete ji vėl bus dėstoma. Tokiu atveju bus labai sunku pasivyti per du metus „pražiopsotą“ kursą ir tuo pačiu mokytis naujus dalykus. Manau, jog tokia klaida gali kainuoti ne tik laiko ir pastangų, bet ir nemažai nervų. :) Tikiuosi to išvengti. Taip pat mėgstu viską planuoti iš anksto (dar 2 metai :) ) ir turėti tam tikrą siekių planą – kai žinai, ko nori, lengviau viskas sekasi.

Minėjau, kad esu susikoncentravęs ties IT. Mane stebina didelis specialybių pasirinkimas ir maišatis, kuri susidaro dėl nevienodai pateikiamos informacijos skirtinguose universitetuose ir tam tikros informacijos trūkumo.

Dabar mane domina programavimas ir pačios IT, tačiau pasirodo ne taip lengva pasirinkti tinkamą dalyką. Visų pirma, universitetai siūlo kelias informatikos kryptis – informatika (lygtais man tai ką nors sakytų) ir informatikos inžinerija. Kadangi iš visų Lietuvos universitetų esu pasirinkęs KTU, pastarąsias dienas ieškojau informacijos apie studijas.

Abiejų krypčių aprašymai primena reklaminius anonsus, todėl sunku spręsti apie realią šių krypčių naudą ir reikšmę. Pavarčius 2007-2008 metų studijų programas taip pat ne kas paaiškėja. Atradau, galima sakyti, vos kelis skirtumus (nors žinau, kad informatikos inžinerija susijusi labiau su programavimu): informatikos inžinerijoje reikalinga chemija (ko labiausiai bijojau), čia taip pat skiriamas didesnis dėmesys fizikai ir dar keletui niuansų, o informatikos specialybėje (kiek supratau) skiriamas dėmesys bendroms žinioms apie kompiuterius ir viską, kas su jais susiję. :)

Atrodo paprasta – reikia rinktis informatikos inžineriją, nes tai susiję su programavimu ir panašiai, tačiau netyčia paklaidžiojęs po kitus fizinius mokslus (vis neapsisprendžiu ar man tikrai verta sieti gyvenimą su kompiuteriais, mąstau apie fizikos, matematikos sritis)  atradau visai įdomų taikomosios matematikos aprašymą. Iš dalies tai šiek tiek susiję su informatika, nes bent jau aprašyme pateikiama, kad baigę specialistai galės prisidėti prie programinės įrangos kūrimo ir t.t. (Beje, baigęs galėsiu dirbti analitiku-programuotoju.)

Esu pasimetęs ir nežinau, ką daryti, kaip elgtis. :) Rimtai. Reikia konkrečių patarimų, tad prašau Jūsų, jeigu turite kokios nors man naudingos informacijos arba žinote realius „skirtumus“ tarp šių visų specialybių (kalbėkime ne vien apie dėstomus dalykus, tačiau ir apie ateities perspektyvas, žinių bagažą ir kt.) parašykite komentaruose arba el. paštu. Taip pat būtų malonu, jeigu studijuojantys arba neseniai baigę parašytų apie padėtį KTU ir VU MIF (antras mano variantas).

Tuo tarpu aš vis dar „slankiosiu“ po interneto platybes ir bandysiu ieškoti daugiau patikimos informacijos. :)  (tie valstybiniai puslapiai jau nervint pradeda)

Rašykite komentarą

Komentarai

  • Edgaras
    vasario 5th, 2008 / 10:34
    Atsakyti

    Rinkis VU Programų sistemas. Jei ten nepavyks įstoti – tada KTU Informatiką. Informatikos inžinerija studijuojantys nežinau, nei jie tinklistai būna, nei programuotojai, o informatikoje po dviejų kursų renkiesi specializaciją, programavimas, tinklai ir tt, pirmi du metai visame KTU yra labai panašūs, ar tu informatikas ar vadybininkas, vistiek daug panašių dalykų turėsi praeiti.

  • Bukoptimistas
    vasario 5th, 2008 / 12:01
    Atsakyti

    heh aš įstojau į KTU informatiką. (jau antro kurso vidurys) KTU informatiką ir informatikos inžinerija beveik gerai supratai, tik kad atvirkščiai.

    Informatika daugiau su soft, inžinerija su metalu. Bent ten ir ten programavimas. Taip po antro kurso reiks rinktis specializaciją, bet kaip supratau ją galėsi rinktis ir pateikti ten kur tiks tavo vidurkis.. na kaip ir logiška. Be to jei stosi į informatika tai po dviejų kursų (kai reiks rinktis spec.) bus daugiau šakų nei inžinerijoje. Tai faktas kad geriau varyt į informatika. Plius nėra chemijos. kurios aš nesimokiau nuo 10 klasės
    .
    Bent kokiu atveju aš rekomenduoju KTU, nes tai technologijų univeras. O VU tai daugiau į humanitarus (ekonomistus) ir fizikus orientuotas..

    ir aišku žiūrint ką tu galvoji apie patį miestą. Jei tarkim tau yra svarbus dar pats miestas (jis daro įtakos pasirinkimui)… tai faktas kad VILNIUS VILNIUS juk sostinė. man toks argumentas yra beviltiškas.

    bent kokiu atveju, jei norėsi dar kokios info rašyk man. Galėsiu pasipasakoti ir šiaip atsakyti į konkretesnius klausimus.

  • Ričardas Š.
    vasario 5th, 2008 / 18:11
    Atsakyti

    Na, šiuo atveju man ir Kaunas labai palankus miestas. :)

    Dėkui už komentarus.

  • wanis
    vasario 13th, 2008 / 01:08
    Atsakyti

    situacia apie KTU :) 5% is isstojusiu zino kur istojo ir supranta ko nori :) visi kiti, del populiarumo, ar tai kad jiems patinka kompai :) studijos labai paprastos: eini i paskaitas, turi penkis, pasimokai turi ir daugiau, neini i paskaitais, per dvi paskutinias savaites viska atsiskaitai ir gauni bent penkis (zinoma cia laviravimas del destytojo gerumo). ziniu suteiks tik tiek kiek pats galvosi kad jos reikalingos, nieko naujo apart gyvenimo neismokys ;) paciam reiks viska mokytis ir tuo tikrai nesigailesi . del vilniaus nieko nezinau, pats is KTU ir ganetinai gerai ten „varo“ informatikus. esu tik 2/3 kurse, bet jau rasiau 3 bakalaurinius :D del to ir sakau kad ten – daug kas neinformatikai, kokius tu isivaizduoji :)

    isvada: Siulyciau stoti ten kur geresne nurodyta programa (daugiau nei ten parasyta tikrai neismokys). KTU gerai, bet noretusi dar geriau:)

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti