Paprastas atsakymas, kodėl Microsoft padėtis suprastėjusi

Kažkaip visai netyčia galvodamas apie Google bei Microsoft priėjau vieno itin paprasto paaiškinimo, kodėl Microsoft tapo tokia daugeliui nebeįdomi.

Tiesiog jau viskas taip sutapo, kad Microsoft gyvavo amžiuje, kai kompiuteris buvo didžiulė naujovė žmonėms. Apskritai visi žmonės, verslo įmonės, paprasti vartotojai judėjo link naujojo gėrio – kompiuterijos amžiaus. Taip pat ši įmonė tapo bene pirmoji gaminusi programinę įrangą staigiai populiarėjantiems kompiuteriams – pirmumo bei kokybės elementai susidėjo ir štai turėjome vieną daugiausiai uždirbančių bendrovių su geriausiu įvaizdžiu.

Google istorija labai panaši – jie buvo pirmieji kitoje eroje – interneto. Kaip ir kažkada pasaulis suprato, jog kompiuteriai vienas didžiausių išradimų, taip internetas buvo antrasis dublis. 2000 metais buvęs „dot.com“ burbulas būtent tai įrodė. Tuomet irgi nebuvo svarbu ar tau pasiseks verslas, ar sugebėsi sudominti žmones, pritraukti juos, visi tiesiog keliavo į internetą. Čia vėl tas pats – pirmumas, inovacijos, kokybė.

Abiejų įmonių istorijoje rinkos yra tokios, kad jeigu startavai gerai, tai ir eisi iki galo. Tikriausiai nėra ir nebus konkurentų (jeigu nenustos dirbti) Google paieškos sistemai, reklamos tinklų plėtrai. Gaila, Microsoft nespėjusi ar sąmoningai nenorėjusi žengti į interneto platybes su Windows OS tapo tam tikru kliuviniu dėl kurio ir tapo taip nemėgstama ar kritikuojama.

Visgi, atrodo, jog įmonė žengia tolyn kupina ryžto bei užtikrintumo, mat jos naujausioji operacinė sistema Windows 7 tapo visų laikų geriausiai parduodama OS, jeigu tikėsime Microsoft marketingo bei įrangos direktoriumi.

Nors iš tikrųjų esu nemažai pažėręs kritikos šiai kompanijai, tačiau kiek daugiau mąstydamas supratau, jog nesu nusiteikęs prieš ją neigiamai. Tiesiog baksnoju pirštu į tas vietas, kurios yra nešvarios. Galbūt mano pirštas taip pat nėra labai švarus, tačiau konstruktyvi kritika, manau, dar niekam nepakenkė. O keisti yra ko abiejuose šiuose kompanijose.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Gintaras Slavinskas
  vasario 2nd, 2010 / 19:45
  Atsakyti

  Keistas pavadinimas, o kur tie faktai ar naujienos, kad Microsoft padėtis suprastėjusi? :)

 • Ričardas Š.
  vasario 2nd, 2010 / 21:06
  Atsakyti

  Visa informacija: http://www.wolframalpha.com/input/?i=Microsoft Nagrinėdami duomenis ir žiūrėdami 5-20 metų laikotarpį, manau, pastebėsime, tam tikras buvusias problemas, kurias išsklaidė Windows 7 (galima ginčytis). :)

  Taip pat sunki Microsoft kova internetinėje erdvėje (neturi dominuojančių tarnybų, įrankių). Kritęs įmonės vardo patrauklumas ir t.t.

  Microsoft CEO net nepakliuvo į dešimtuką geriausių.

 • vyr
  vasario 2nd, 2010 / 22:19
  Atsakyti

  aš tai manau taip – normalūs win pasirodė kažkur 1990 metais. Nuo to laiko jie nieko revoliucingai naujo nepadarė. Sugebėjo įsikurti vos ne kiekviename pasaulio kompe ir susišluoti pinigo, visas jų nuopelnas. Kadangi pinigai byra kaip iš gausybės rago, nėra ko daug stengtis, blizgučių prideda ir viskas. Kažkada gi dar prieš Vistą buvo pezesiai apie naujas failų sistemas ir t.t. Nieko tokio neliko. Taigi ir nereikia jiems praktiškai stengtis. O kai pagalvoji, gi viską jie nufyrinę savo laiku – DOS’ą, langus nufyrino iš Xerox Palo Alto. PC ne jų, o IBM’o nuopelnas, internetas, webas vėlgi kitų sugalvojimai. Jokių inovacijų, vien tik darbas šiūpele (pinigus šniojant) :)

 • lfx
  vasario 8th, 2010 / 12:10
  Atsakyti

  ms atsiliko jau senokai, dabar ji kaip koks storas tingus slunkius, žinantis, kad reikia daryti, bet pirma palaukiantis kol kažkas kitas ką padaro, tada nusikopijuoja ir verkia, kad jam tik trupiniai lieka. Neks kits čia nekalts…

 • Tommix
  balandžio 11th, 2010 / 02:11
  Atsakyti

  Del Winų, kad populairiausia-tai cia briedas. Visi protingi zmones naudoja WinXP
  O Winų labiausiai ale aprduodamas – ens ja parduoda uz kelis dolerius laptopu gamintojams, ko tikrai nebuvo XP laikais. tad ne patys vartotojai perka ta sudo gabala-o laptopu gamintojai privercia sisigyti su operacine, ir be opreciniu labai mazai beliko laptopu. Tad zmones perka kompa ir gauna windowsa dowanu :) Todle ir giriasi MS, akd tipo kazko pasieke, kaip vista taip ir winų – yra slamstas perrasytas dizainas ir tiek :) UZ winXP nera ne vieno greitesnio windowso ir ne vieno krusi savo funkcijomis imtu tiek mazai resursu. :)

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti