Windows 7 BETA

Windows Logo

Reuters ir kitos žiniasklaidos priemonės praneša: rytoj visas pasaulis galės išmėginti pirmąją naujosios kartos operacinę sistemą (OS) Windows 7 Beta versiją. Kiti šaltiniai teigia, jog ši OS pasirodys dar šių metų viduryje. Toks Microsoft skubėjimas suprantamas ir paaiškinamas. Kompanija stengiasi kuo greičiau iš rinkos pašalinti nepavykusią Windows Vista OS. Tačiau ar tai tikrai paskutinė ir pagaliau verta dėmesio – sėkminga OS?

Minimalūs Windows 7 reikalavimai: 1 GHz taktinio dažnio procesorius, 16 GB laisvos vietos ir 128 MB vaizdo plokštė, palaikanti DirectX 9. Šiame filmuke galite susipažinti su jos išvaizda ir trumpa apžvalga:

Ši operacinių sistemų kaita labai primena buvusią situaciją su Windows XP, kai ši taip pat buvo „atstumta“ daugumos vartotojų ir vertinta neigiamai, tačiau galų gale vis vien visi perėjome ties ja. Ar dabartinė Windows Vista ir Windows 7 padėtis ne tokia pati?

Dauguma vartotojų teigia, kad šiose naujose operacinėse sistemose nėra nieko ypatingo ar geresnio už senąją ir patikimąją XP. Taip, iš dalies tai teisinga. Microsoft nesukūrė nieko visiškai naujo, netgi pasinaudojo senais OS branduoliais. Bet ar įmanoma sukurti kažką visiškai skirtingo? Kai buvo kuriama Mozilla FireFox 3 versija, visi pranašavo, jog tai revoliucinė naršyklė, visų kitų ateitis, suderinta su Web 2.0 ir t.t. Tačiau aš apskritai neišvydau nieko ypatingo ar tiek geresnio, kiek buvo žadėta, už senąją 2,0 versiją, tiesą sakant, Chrome buvo verta didesnio dėmesio. Firefox kaip anksčiau stabdė kompiuterį po ilgo naudojimo, taip ir stabdo, kaip lėtai pasileisdavo, taip lėtai ir pasileidžia (nors kompiuteris dabar dar geresnis). Ar mes nesitikime šiek tiek per daug vertindami naujus produktus, konkrečiai Windows Vista ir Windows 7.

Taip, sutinku, kad kuriant pastarąją OS buvo padaryta daug klaidų, apie kurias kūrėjai tikriausiai nesusimąstė ar nesitikėjo tokios drastiškos kritikos. Nemanau, kad iš Windows 7 reiktų tikėtis kažko labai skirtingo nuo Windows Vista. Esu įsitikinęs, kad naujoje OS, kurios „Beta“ versija pasirodo rytoj (penktadienį) bus ištaisyta nemažai anksčiau padarytų klaidų. Taip pat didžiausias jos pranašumas – visiškai naujas branduolys, kuris turėtų būti dar patikimesnis, stabilesnis.

Taip pat negalime teigti, kad Windows Vista buvo toks nesėkmingas gaminys, jog jo neverta vertinti objektyviai. Su šia OS atėjo ir nauja DirectX 10 dalis, turinti daugiau galimybių ir geriau išnaudojanti naująsias vaizdo plokštes. Taip pat šios Windows Vista tikrai pastebimai stabilesnė už Windows Xp bei jos veikimas nemažai patobulintas, nors pridėta daugybė smulkmenų, kurios sugebėjo „užknisti“ patyrusius vartotojus.

Manau, kad reikia atsižvelgti ir į tai, kad pasikeitė laikai – dabar asmeniniams kompiuteriams kyla žymiai didesnis pavojus nei anksčiau, todėl OS turi būti saugi, o tai užtikrinama naujomis priemonėmis, kurios ne visada tinka pažengusiems ir jau ne pirmą OS naudojantiems vartotojams. Reikia prisiminti, jog yra žmonių, kurie iš vis pirmą kartą prisėda prie kompiuterių – jiems taip pat skiriamas atitinkamas dėmesys.

Šįkart esu optimistiškai nusiteikęs dėl naujosios Microsoft kuriamos operacinės sistemos. Nors kartais kyla abejonių ar nebus daugybės klaidų ir trūkumų vien dėl skubinimo ir pastangų sukurti ją kuo greičiau. Čia gali išlįsti vinis iš maišo tiek pačiai kompanijai, tiek vartotojams, kurie du kartus iš eilės nusivils jos gaminiais. Kita vertus, tai puiki galimybė Linux pademonstruoti, ką gali ir ko yra verta.

„Beta“ versija galės atsisiųsti tik 2,5 milijono eilinių vartotojų, tad jei norite ją išmėginti – nepražiopsokite.

Rašykite komentarą

Komentarai

  • Vytautas
    spalio 22nd, 2009 / 10:15
    Atsakyti

    Naudojau Opera, Firefox,Chrome,Safari ir apsistojau ties greiciausiu siai dienai (ir patogiausiu) SlimBrowser. Isbandykit, nesigailesit.

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti