Apie internetines parduotuves

Tik pasirodžius lietuviškoms internetinėms parduotuvėms buvau kiek skeptiškas apie jų ateitį, tačiau atsiradus iš tikrųjų normalioms parduotuvėms (dydis, patikimumas, kokybė) viskas pasikeitė ir jau dabar galiu pasigirti, kad išmėginau bent jau populiariausias jų, kurias ir mėginsiu palyginti šiame įraše.

Pirmasis pirkinys iš ManoKnyga.lt

Tuomet dar gyvavusiame lietuviškame JuoKaz tinklaraštyje buvo skelbiamas konkursas knygų nuolaidoms laimėti, kuriame man pasisekė – laimėjau nuolaidą prekėms. Ją, žinoma, iškart pritaikiau ir jau laukiau užsakymo.

Svetainės išvaizda paprasta, švari, pati svetainė veikia greitai. Tačiau yra keletas trūkumu apskritai su šiuo knygynu:

 • Dar prieš gerus metus minėjau, kad praktiškai nėra jokių knygų apie IT – liko beveik tas pats sąrašas ir niekas nepasikeitė. Aš, jeigu jau ieškau, tai dažniausiai tokio pobūdžio knygų.
 • Net ir tada gavus nuolaidą nusipirkta knyga bei atvežimas į namus susumavus išėjo daugiau nei kad būčiau nuėjęs į paprastą knygyną ir nusipirkęs. Kažkaip tokiu atveju, mano supratimu, prarandamas vienas itin svarbus e-parduotuvių pranašumas.
 • Anotacijos čia tos pačios, kurios būna ant knygų – aš  iš tokio dydžio knygyno, kuris norėtų prisitraukti nuolatinius klientus, tikėčiausi ranka rašytų anotacijų ar bent jau komentarų. Jas galima, pavyzdžiui, pasirinkti iš kokių knygų mėgėjų puslapių, ar galų gale ir patiems vienos kitos parašyti. Suprantama, visų taip neaprašysi, bet bent jau perkamiausių, populiariausių ar pan..

Šiaip likau patenkintas savo pirkiniu apie kurį jau taip rašiau šiame tinklaraštyje.

Imk.lt el. parduotuvė

Bijau pameluoti, bet atrodo antrą kartą apsipirkau būtent šioje parduotuvėje taip pat gavęs nuolaidų. Šįkart užsisakinėjau kompiuterinės technikos, kurią itin operatyviai pristatė (jeigu neklystu tą pačią savaitę).

Tuomet dizainas buvo kitoks ir labai nepatogus, tačiau dabar ši problema jau išspręsta ir šoninės juostos valdymas tapo paprastesnis bei neįkyrus.

Labiausiai ši el. parduotuvė patiko tuo, kad galima nesunkiai (tiesiai iš pirmojo puslapio) parašyti su prašymu ar užklausimu dėl prekės, kurios nėra kataloge ir gauti gana operatyvų atsakymą apie kainą, pristatymo trukmę ir pan.

O visų smagiausia, kad pristatymas – nemokamas!

1a.lt el. parduotuvė

Nežinau kodėl, bet ši parduotuvė man nekelia didelio pasitikėjimo, visgi joje teko pirkti bevielę tinklo įrangą. Didžiausias parduotuvės pranašumas, kad nereikėjo registruotis, tačiau aš, pavyzdžiui, nesuprantu, kam reikalingi tie papildomi skambučiai gavus užsakymą, kai paskambinus tiesiog pasakoma – taip, gavome jūsų užsakymą, bus kitą ar dar kitą savaitę. Jeigu atvirai, nepatinka man tokie skambučiai ir nematau tikslo skambinti, geriau jau el. paštu prie sąskaitos-faktūros arba papildomo laiško parašytų, kad numatoma pristatymo data.

Iš pradžių pasigedau informacijos apie pristatymo kainas – teko paieškoti ir tik vėliau rasti pačioje svetainės apačioje esančią nuorodą. Vis dėlto svarbiausia, kad pristatymas nemokamas atlikus banko pavedimą, ko man ir reikėjo.

Prekę, kuriai buvo taikoma nuolaida, pristatinėjo gana ilgai – beveik 9 dienas, na bet bent jau tas pristatymas buvo nemokamas.

SkyTech.lt el. parduotuvė

Atrodo, būsiu pamelavęs – antrą savo pirkinį pirkau iš čia, o šįkart ir dar vieną. Čia man vėlgi patiko tai, kad nereikia registruotis, o net ir neužsiregistravus buvo sugeneruotas laikinas prisijungimo vardas su slaptažodžiu, kuriais naudodamasis galėjau matyti savo užsakymo vykdymą.

Nepatiko kažkokie keisti mokesčiai, pavyzdžiui, 1 Lt už tai, kad prekes atsiimsiu parduotuvės salone – net nėra paaiškinimo už ką tas 1 Lt. Dar blogiau – pristatymo į namus kainos yra nežmoniškai didelės, mano nuomone, užsisakinėti jas į namus net neapsimoka.

Taip pat šiek tiek nepatiko išsiskleidžiantis viršutinis meniu. Sąlyginai nedideliame ekrane ne viskas matosi, o kartais besirenkant kokią nors kategoriją langas tiesiog dingdavo ir tekdavo vėl iš naujo atsargiai mėginti nuvesti pelytės žymeklį ant norimo pasirinkimo.

Nors prekė užsakinėjau vėliau nei 1A.lt, bet apie galimybę ją atsiimti gavau daug anksčiau – likau patenkintas pristatymo greičiu ir kokybe.

Apie Pigu.lt

Man patiko šios įmonės tikslai vos tik ji įėjo į rinką su savo pažadais teikti pigiausias prekes Lietuvoje, vis dėlto po kelių metų nieko ten pigaus neliko. Lygi šiol neradau nei vienos pigesnės prekės iš aprašytų aukščiau, o dauguma „nuolaidų“ būna nuo pačių gamintojų ir ten realiai parduotuvė nieko nesumažina daugiau nei ir taip būtų.

Pristatymo kaina yra palyginti didelė kaip tokio dydžio parduotuvės, manau, kad tikrai įmanoma padengti iš savų lėšų vidutinio dydžio siutinius, nes visgi daugelis mažesnių konkurentų tai sugeba padaryti.

Gal kada teks pasinaudoti ir šia el. parduotuve bei parašyti daugiau.

Paveikslėlio autorius: USNationalArchivies

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Dali.us
  rugsėjo 21st, 2010 / 09:55
  Atsakyti

  Savo laiku visą buitinę techniką susipirkau internetinėse parduotuvėse. Dabar ten praktiškai nieko nebeperku (ta prasme Lietuvos internetinėse parduotuvėse). Kainos, pridėjus pristatymą, panašios (kartais ir aukštesnės) nei normaliose parduotuvėse, asortimentas panašus, o daigtą gyvai „pačiupinėti“ visada laikiau privalumu.

  P.S. Inernetinės parduotuvės yra gerai, kai gyveni gūdžiam kaime. Tuomet tikrai sutaupai tiek ant kelionės tiek ant pristatymo.

 • marius
  rugsėjo 21st, 2010 / 12:35
  Atsakyti

  Pabandyk neriba.lt. iš ten pirkau lizingu teliką. Visai gražiai ir greitai man pristatė.

  P.S. aš pas juos nedirbu ir jokių bonusų negaunu, šiaip vianas iš geresnių lietuviškų produktų.

 • Modestas
  rugsėjo 27th, 2010 / 14:55
  Atsakyti

  Pirkau iš 1a.lt:
  Bendri įspūdžiai:
  Prekė nešiojamas kompiuteris. Tokio LT neradau(Acer brand’as; P.S. skeptikams, jau praėjo beveik metai – jokių priekaištų kompui neturiu). Pirkau lizingu. Aptarnavimas man patiko, skambučiai neerzino, netgi atvirkščiai, patiko tokio tipo dėmesys. Prekė pas mane atsirado +/- savaitės laikotarpyje. Kadangi tai planuotas ilgesnį laiką pirkinys, man pristatymo laikas nebuvo svarbus. Teko pasinaudoti smulkiu garantiniu(mielieji – neupdatinkit BIOS’o ant ciut gyvų Win :) ). Viskas irgi veikia, netgi kiek paprasčiau.
  Minusai:
  Šiai prekių kainos gali būti kiek didokos(esu ant kai kurių pozicijų pastebėjęs).
  ————————————————————————————————
  Beje, perkant internetu siūlyčiau pasivaiksčioti po http://www.kainos.lt (bent sopratį susidarai kokia kaina +/- turėtų būti :) ).
  ————————————————————————————————
  Ateityje planuoju išbandyti: varle.lt
  ————————————————————————————————
  Apie knygas:
  Deja geresnio pasirinkimo neradau kaip: knyguklubas.lt – man tai viena iš tų parduotuvių, kurios sugeba daryti bizniuką: pririšimas pirkėjo nuolaidų kortele, nuo pirkimo sumos priklausantis atvežimo mokestis, šiokios tokios recenzijos; Deja, asortimentas labiau grožinė literatūra…
  ————————————————————————————————
  Techninė literatūra – gal knygininkas.lt – pirkau, nesigailiu.. navigacija gal kiek sudėtinga, bet sumoj – kainos/kokybės santykis visai tinkamas(senokai bepirkau, tai sunku pasakyti…). Mane ten tikrai žavi tas išpardavimų skyrelis(na ten kainos tikrai nesikandžioja :) )

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti