Failai.lt bandys konkuruoti su Rapidshare

Panašia antrašte perskaičiau straipsnį Technologijos.lt naujienų portale, tačiau vis dėl to tikėjausi ne to. UAB „Informacijos Alėja“ bando pristatyti visiškai naują pasiūlymą Lietuvos rinkai – www.failai.lt – failų apsikeitimo sistemą.

Žinoma, įmonė su šiuo pasiūlymų konkuruos tik dėl Lietuvoje esančių klientų, nors, manau, kad turint daug investicijų įmanoma įkurti sėkmingą projektą ir užsienio rinkai.
Kol kas Failai.lt sistema siūlo nemokamą apsikeitimą duomenimis. Norint gauti daugiau privilegijų – didesnį greitį ir šiek tiek didesnius failus tereikia užsiregistruoti. Mano nuomone, tokia failų dalinimosi sistema yra gan įdomus sprendimas, vertas dėmesio.

Pranašumai:

 • Didesnis greitis, nes serveriai ir visas srautas Lietuvoje. Man asmeniškai turinčiam internetą, kuris gali siųsti 10 Mb/s šis punktas itin svarbus.
 • Nereikia laukti kvailų sekundžių iki siuntimo pradžios
 • Nemokama (bent jau kol kas)
 • Šiuo metu užsiregistravusiems siūlomi prizai :)
 • Splius ir Telelano vartotojams greitaveika neribojama

Trūkumai:

 • Mėlynas dizainas labai rėžia akį
 • Ribotas failų galiojimo laikas. Apskritai, mano nuomone, būtų geriausia turėti galimybę pačiam pasirinkti, kada ištrinti failą iš sistemos. Toks variantas tiktų ir pačiai tarnybai ir vartotojui. Jeigu man reikia, ką nors persiųsti draugui, o ryšys Skype programa lėtas, tai užtenka ir dviejų dienų.
 • Reikia pridėti aprašymą – gana keistas dalykas, nes ne visada reikia to aprašymo – tiksliau niekada nereikia.

Išmėginant šią tarnybą, mano įkėlimo greitis buvo apie 8-9 Mb/s, parsisiuntimo apie 700 Kb/s. Turiu įtarimu, kad vis dėl to ribojimas parsisiuntimo greitis, nes man dažniausiai siunčia be jokių problemų apie 9 Mb/s.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Audrius
  gruodžio 8th, 2008 / 20:55
  Atsakyti

  „parsisiuntimo apie 700 Mb/s“ – ir taip jau didelis greitis ;)

  Šiaip dabar jie siūlo 10 TB vietos, kas manau yra juokingas dydis. Aišku, jei daugės klientų, gal ir didins vietos…

  O kalbant apie konkuravimą užsienyje su kitais failų hostais, tai čia jau iš fantastikos :D Ne Lietuvoj tokios investicijos.

 • Ričardas Š.
  gruodžio 8th, 2008 / 21:44
  Atsakyti

  Taip, netyčia vietoje Kb/s MB/s. Dėkui

 • Tomas
  gruodžio 9th, 2008 / 14:01
  Atsakyti

  Bugova dar bišky sistema… Pirmą kartą bandant savo failą parisisiųti, išmetė „Link expired“. Dėl taškų… Prizų kainos (taškais) neparašytos. Taškus galima konvertuoti į Premium acc, apie kurį išvis jokios informacijos nematau. Ir dar, kam nustatymuose galimybė vesti Rapidshare’o duomenis?

 • failai.lt
  gruodžio 9th, 2008 / 14:41
  Atsakyti

  Dekui uz pastabas, perziuresime viska ka pastebejote. Siaip galite su pasiulymas man tiesiai rasyti.

  iki!
  Remigijus L.

 • failai.lt
  gruodžio 10th, 2008 / 21:05
  Atsakyti

  Kuo geriau failai.in? objektyviai…

 • Mindaugas
  gruodžio 12th, 2008 / 00:05
  Atsakyti

  Dizainu tai jau tikrai. Failai.lt jis toks praeito dešimtmečio. Ir tai tikrai ne skonio reikalas. O techniniai parametrai – na, kas jais domisi šiais laikais :) Svarbu, kad būtų saugu ir patikima. Ir neverstų galvot.

 • Ričardas Š.
  gruodžio 12th, 2008 / 10:47
  Atsakyti

  Mano nuomone, failai.lt yra pakankamai gerai, nes tokiai tarnybai reikia paprasto, lengvai prisimenamo pavadinimo, o su .lt galūne daug lengviau atsiminti nei su gana paprastam vartotojui retu domenu.

  Dizainą jie pakeitė po mano rašymo. :) Malonu, kad atsižvelgiama į kitų nuomonę. Gal dizainas ir nėra Web 2.0, bet kaip tokiai tarnybai pakankamas.

 • CESLOV
  birželio 26th, 2009 / 13:39
  Atsakyti

  FAILAI.LT NEPATINKA MAN NES NE PREMIUM VARTOTOJAMS GREITIS BAISUS!! KAD IR AS PRISIREGISTRAVAU TOKS PAT GREITIS… DIDESNIO FAILO PARSISIUST NEIMANOMA…

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti