Feedburner alternatyvos, jų reikšmė ir nauda

rss_logoTęsiu ankstesniame įraše pradėtą temą apie Google Feedburner. Šioje dalyje kalbėsiu apie galimas tokios tarnybos alternatyvas, problemas, įtaką bei naudą.

Tikriausiai net nereikia aiškinti ir vardinti pavyzdžių apie tai, kad monopolija apskritai nėra teigiamas dalykas. Taip yra ir su RSS srautų tarnybomis, kurių lygi šiol buvo labai mažai arba jos buvo labai nepopuliarios. Dabar kai kurie vartotojai, nusivylę interneto paieškos kompanijos perpirkta Feedburner tarnyba, ieško alternatyvų. Viena tokių Feedsqueezer.

Nors Feedsqueezer dar nėra pasirodžiusi viešai, savo pradiniame puslapyje siūlo prisijungti prie beta testuotojų, taip pat pateikia šiek tiek informacijos apie save, pranašumus. Iš esmės tai nieko nesiskirianti tarnyba, siūlanti paieškos tarnybų optimizavimo galimybes, srautuose talpinti video pranešimus, kitas parsisiunčiamas laikmenas. Kol kas, kaip suprantu, joje nebus specializuoto reklamos tinklo.

Gaila, kad nėra daugiau informacijos apie esamą tarnybos situaciją ir planus, tačiau mes galime pasvarstyti apie didesnį kiekį tokių RSS srauto „nukreipėjų“.

Kokia iš to nauda?

Visų pirma tai turėtų paskatinti inovacijas. Konkurencija yra teigiamas dalykas bet kuriame versle ar srityje, nes ji skatina neužsisėdėti vienoje vietoje, kurti, daryti kažką naudingo.

Vartotojai turėtų didesnį pasirinkimą. Tie kuriems nereikia apkrautos ir lėtai veikiančios sistemos, kuriems užtenka tiesiog perduoti šiek tiek tvarkingesnį ir gražesnį RSS srautą, galėtų pasirinkti mažiau žinomas, tačiau efektyvesnes ir greitesnes alternatyvas.

Galbūt net atsiras, kokių nors specializuotų tokio tipo tarnybų, kurios, pavyzdžiui, orientuosis į reklamos pateikimą, kitos į „podcast“ perdavimą RSS srautais.

Bet kokiu atveju laimėtų tik vartotojai, tačiau kita vertus atsirastų papildomų problemų.

Galimos problemos ir nepatogumai

Bus sunkesnis statistikos sekimas. Tokie agregatoriai kaip BlogoLogas.lt ar Bloger.lt turės daugiau problemų surinkdami ir apdorodami statistiką.

Gali keistis tinklaraščių, svetainių RSS srautai, kas sukels papildomus nepatogumus skaitytojams.

Dubliuosis turinys. Pavyzdžiui, jeigu dėl vienų ar kitų priežasčių viena svetainė naudos du agregatorius iškart (spėju, tai gali atsitikti dėl populiarumo siekimo), bus dubliuojamas turinys.

Apibendrinimas

Google kompanija siekdama naudos sau ir perpirkdama Feedburner tarnybą padarė nemažai klaidų, kuriuos verčia manyti, kad šiuo atveju paieškos lyderė pamiršo savo vartotojus bei kokybę. Inovacijų trūkumas, nuolatinės problemos skatina vartotojus neigiamai vertinti Feedburner ir Google sąjungą, tik dabar ryškėja pagrindinės kompanijos idėjos ir norai, kurie taip pat ne visada sutinkami plojimais.

Naujų Feedburner alternatyvų kūrimasis yra puiki niša dabartinėje interneto rinkoje, ištroškusioje kažko naujo, geresnio. Konkurencija taip pat paskatintų naujų funkcijų, tobulinimų atsiradimą, kuris bet kokiu atveju naudingas eiliniams autoriams ar naujienų skaitytojams.

Žinoma, galima susidurti su kai kuriomis problemomis, tačiau apie realią žalą sunku galvoti, nes naudojimasis RSS srautais yra labai patogus ir patikimas būdas perduoti naujienas taip, kad tiek autoriui, tiek skaitytojui reiktų mažiausiai dėl to išgyventi.

Google, nors šiuo metu atsisako nenaudingų ir nepelningų tarnybų, galbūt orientuojasi į jau esamų tobulinimą. Toks sprendimas gali turėti naudos RSS srauto „nukreipėjai“ – Feedburner.

Parengta pagal: ReadWriteWeb, Mashable ir kitus interneto šaltinius. Paveikslėlis paimtas iš: MacAndMe.

Rašykite komentarą

Komentarai

  • Blogorama #509 : nežinau.lt
    sausio 29th, 2009 / 19:35
    Atsakyti

    […] su aktualijomis. Net valdžiai naudingos propagandos. • Monopoliai ir užsienyje yra blogis. Kuo greičiau sulauksim FeedBurner konkurento, tuo bus geriau. • Rekomendacijos iš panašių temų svetainių yra vertingesnės. Reikia […]

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti