Kaip į savo svetainę įterpti PDF failus?

Kartais mums reikia ne tik leisti parsisiųsti PDF failus savo svetainės lankytojams, bet ir suteikti galimybę tokius failus peržiūrėti tiesiai naršyklėje. Dažniausiai tokią galimybę teikiančių tarnybų veikimas analogiškas pateikčių rodymui svetainėse.

Pavyzdžiui, Google Docs turi savo atskirą dokumentų peržiūrėjimo priemonę apie kurią lygi tol daug nebuvau girdėjęs. Jums net nereikia būti patalpinus failo savo GDocs kataloguose – nurodę failo nuorodą, gausite unikalią nuorodą su kuria galėsite savo dokumentą leisti peržiūrėti ne tik kitiems, bet ir pasinaudodami iframe technologija jį įterpti į savo svetainę.

Detalesnę informaciją ir paaiškinimus rasite Google Docs Viewer puslapyje. Tai turbūt paprasčiausias būdas įterpti ar patogiai dalintis PDF failais internete.

Tačiau, jeigu galbūt nenorite naudoti savo menko interneto srauto ar neturite galimybės talpinti svetainėje patį PDF, galite pasinaudoti Scribd tarnyba, kuri leis dokumentus įkelti iš savo kompiuterio ar importuoti juos iš GDocs. Naudodami Scribd netgi galėsite parsisiųsti programėlę savo OS, kuri leis dar paprasčiau tvarkytis ir dalintis PDF failais.

Tiesa, įkeliant failus reikės suteikti ir savo el. pašto adresą – tai skirta siekiant atskirti ir valdyti jūsų pačių įkeltus failus. Pavyzdžiui, galėsite padaryti juos matomus tik jums (angl. private), filtruoti įkeltus dokumentus.

Scribd valdymas labai paprastas bei suteikia ypač daug galimybių, pavyzdžiui, galite dokumentais dalintis tiesiai į Twitter, Facebook ar Google Buzz, netgi dalintis telefonams – palaikomos bene visos įmanomos telefonų OS ir modeliai.

Apie šią tarnybą galima parašyti ir atskirą įrašą, tačiau daugiau nesiplėsiu – patys išmėginkite, tai tikrai puiki tarnyba dalintis ne tik PDF failais.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • frogsign
  gegužės 3rd, 2011 / 12:13
  Atsakyti

  pasiūlymas naudotis scribd ar google docks geras, bet kur pats aprašymas kaip tai daryti?

  • Ričardas Š.
   gegužės 6th, 2011 / 17:56
   Atsakyti

   Na, manau, į Google Docs nukopijuoti nuorodą nėra taip sudėtinga, o pridėti failą Scribd atskiros instrukcijos irgi nereikia ;)

 • Straipsniai iš lietuviškų IT tinklaraščių – serija 1 | SkaitykIT – interneto naujienos, programavimo pamokos, tinklalapių kūrimas, turinio valdymo sistemos
  gegužės 3rd, 2011 / 14:23
  Atsakyti

  […] Osama Bin Laden neturėjo interneto… [TopZone.lt] 2. Kaip į savo svetainę įterpti PDF failus? [Smaizys.lt] 3. Skysčiams jautrus pisuaras [TechPill.lt] 4. Nori pažaisti? Ieškome beta […]

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti