Naujienų portalų problema – besidubliuojantis turinys

dubliuojantiInfo

Kadangi esu užsisakęs visų populiariausių ir didžiausių Lietuvos naujienų portalų RSS naujienas apie technologijas ir mokslą, tai ypač gerai pastebiu nuolat besidubliuojantį turinį ir tą pačią informaciją. Aš tai įvardiju kaip problemą, nes besidubliuojantis turinys tikrai nėra geras ženklas ar naudingas interneto vartotojams ieškantiems naujienų apie informacines technologijas.

Kodėl tai vyksta?

Suprantama, kad naujai susikūrę vien tik į IT naujienas orientuoti portalai siekia greitai išpopuliarėti talpindami savo straipsnius ir naujienas populiariausiuose Lietuvos naujienų portaluose. Tačiau ko man tada keliauti į tą IT naujienų svetainę, jeigu visas naujienas ir taip perskaitau savo mėgiamame žinių portale? Apskritai siekiant pritraukti lankytojų tokiu būdu reiktų perduoti tik įdomiausius, originaliausius, labiausiai pritraukiančius straipsnius, o ne eilines naujienas apie tai, koks žaidimas išėjo ir pan. Reikia originalaus, savo turinio, kurio ne visada gali pasiūlyti autoriai.

Iš kitos pusės naujienų portalai, kuriems prasčiau sekasi reklamos srityje talpindami kitų svetainių straipsnius užpildo autorių trukumą, tuo pačiu didiną įvairovę savo lankytojams. Gaunama abipusė nauda, tačiau aiški žala vartotojui, kuris perėjęs per visus naujienų portalus randa vos du-tris nereikšmingus rašinius ar naujienas.

Dalis jūsų sakytų, jog tinklaraščiai susirenka didžiąją dalį lankytojų ir jiems neverta ten kurti originalų turinį, nes yra kas tai padaro. Drįsčiau su tuo nesutikti, nes visų pirma ne visi tinklaraščiai rašo kokybiškas ir įdomias naujienas apie informacines technologijas. Antra, tinklaraščiai vis dėl to yra siaura savotiška bendruomenė Lietuvoje, kurios tinklaraščius žino tik jų autorių draugai, pažįstami ir Google paieškos naudotojai. Visą srautą eilinių, IT sferoje neišprususių vartotojų susirenka šiuo metu Blogologas.lt esantys top 10 tinkalraščiai iš kurių daugiausiai, žinoma, nežinau.lt Ir tai nėra blogai. Trečia, jeigu tinklaraščiai sugebėtų patenkinti visų, net ir IT naujokų norus, nesikurtų nauji specializuoti IT naujienų portalai, tokie kaip ITžinios, ITnaujienos.lt ir t.t. Tai reiškia, kad kažkur yra dar dalis rinkos, kurios neaprėpia nei naujienų portalai, nei tinklaraščiai.

Itzinios straipsnis Alfa.lt
Itzinios straipsnis Alfa.lt

Kokia žala skaitytojams?

Atrodytų nėra čia didelės problemos skaitytojams, tačiau aš nesutinku. Kodėl skaitytojai turi pasitenkinti 5 per dieną parašytomis naujienomis. O ir tos naujienos dažniausiai būna, jog Microsoft kažką išleido, Google sugedo ir pan. Tik keli dabartiniai naujienų portalai suteikia informacijos apie mokslinius atradimus, naują vystymosi kelią ir panašią informaciją.

Mūsų IT naujokai ir nepatyrę, dažniausiai suaugę žmonės, kuriems sunku persiorientuoti ties naujausiomis technologijomis lieka netobulėjantys. Vien skaitydamas naujienas gali suprasti, kas pagaliau ta operacinė sistema ir kaip ji veikia. Bent šiek tiek daugiau turėdamas informacijos apie kompiuterius nebebijai prie jų lįsti ir domėtis jais.

Vaikus kiauras paras sėdinčius prie nieko gero neduodančių ar tuo labiau smurtą skatinančių žaidimų galima kažkuo sudominti, rašyti, kad ir apie tuos pačius programišius (hakerius liaudiškai kalbant) ir jie bent pradės domėtis, kaip tas internetas apskritai veikia.

Dubliuota informacija

Kaip šią problemą spręsti?

Esu įsitikinęs, jog gerai paruošta ir pateikta reklama populiariausiuose portaluose suteiktų daugiau naudos nei straipsnių perspausdinimas juose. Tik čia jau reikia daugiau išlaidų ir daugiau noro. IT naujienų svetainės gali kurti įvairius konkursus ir taip pritraukti naujų vartotojų, tačiau einama lengviausiu keliu.

Naujienų portalai pasamdę vieną autorių, kuris nuolat domėtųsi naujienomis ir IT, galėtų kurti originalų ir įdomų turinį, kartu su įvairiomis naujienomis, taip pritraukdami savo skaitytojų ratą ir savo lankytojus, kurie, žinoma, spaudo reklamas bei teikia pelną. Jiems atsigriebti nemažą dalį nepatyrusių kompiuterių vartotojų labai paprasta – tereikia noro, šiek tiek pastangų. Juk net nepatyrę vartotojai tikrai žino visų populiariausių naujienų portalų adresus ir dažnai ten užsuka, kodėl nepradėjus jų mokyti IT subtilybių, pateikti įdomių straipsnių apie kompiuterių istoriją ir pan. Net nepatyrę vartotojai ar naujokai domisi mokslu bei technologijomis.

Lietuvos IT žurnalams, kurie turi savo specifines skaitytojų kategorijas ir tipus, taip pat nelabai kaip sekasi. Šią situaciją galima nesunkiai pakreipti savo naudai, ypač kai net vienas tokių žurnalų galų gale užsidarė.

Tinklaraščiai taip pat galėtų pasinaudoti esama padėtimi ir bent dalį rinkos pasiimti sau, tačiau tam reikia pinigų reklamai ir savo tinklaraščių populiarinimui. Be kita ko reikia ir valios pastangų nuolat pildant, ieškant bei apdorojant informaciją.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Blogorama #627
  liepos 13th, 2009 / 19:22
  Atsakyti

  […] Visi rašo apie tą patį. Tai nėra blogai – negi portalas praleis svarbią žinią? Blogiau, kad dėl resursų […]

 • Apie nemokamą interneto turinį | Ričardas Šmaižys
  liepos 27th, 2009 / 10:03
  Atsakyti

  […] vienoje vietoje internete, o juos įdeda po tam tikro laiko – praėjus vienai dienai, internete matome turinio dubliavimą siekiant sutaupyti tų pačių pinigų. Ar žurnalistų, programų kūrėjų darbas tikrai nieko […]

 • sss
  lapkričio 1st, 2014 / 18:16
  Atsakyti

  bepigu noreti…. bet kai pinigu nera, tai daug nepasokinesi. tai ir sukasi kas kiek isgali

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti