Trainz: geriausias traukinių simuliatorius

Tikriausiai nenustebinsiu pasakęs, jog traukiniai yra savotiškas mano hobis (nuotraukos), tad kažkada susigundžiau išmėginti tikrą pasivažinėjimą Trainz sukurtame pasaulyje. Jau ne pirmus metus tobulinamas bei nuolat kuriamas traukinių simuliatorius savo fanams gali pasiūlyti vis daugiau.

Pirmą kartą šį žaidimą išmėginau prieš kelis metus, kai savo rinkoje jau beveik metus buvo Trainz 2006 metų versija, kuri pristatė patobulintą žaidimo grafiką bei atnaujintą įvairiausių žaidimo elementų parsisiuntimo įrankį. Taigi vieną kartą nusipirkę žaidimą, gaunate prieigą prie didžiulės duomenų bazės internete, kurioje fanai kuria bei įkelia savo traukinius, aplinkos detales, scenarijus, misijas ir t.t. Šis žaidimas tikriausiai tuo ir išsiskiria labiausiai, kad jį nusipirkę, gausite tik su keletu traukinių „misijų“, kitaip sakant, kelių (angl. routes). Šie keliai vėliau skaidomi į atskiras sesijas, kuriose jau kaip tikras mašinistas jais važinėjate, pakraunate, iškraunate, pervežate keleivius ir t.t.

Visame  žaidime sukurtos įspūdingos industrijos – nepagailėjus laiko galima jas visas sutalpinti į vieną žemėlapį (kelią), kuriam kursite atskiras sesijas. Tuo ir užsiima daugybę kitų fanų internete, kurie ne tik, kad nemokai kuria turinį, bet ir už tam tikrą kainą siūlo nusipirkti realaus mastelio 200-300 km geležinkelių ruožus su atskiromis sesijomis. Tai beveik tas pats, kas kurti savo miniatiūrinį geležinkelių miestą,  tik čia viską valdote patys.

Su lyg kiekviena žaidimo serijos dalimi  kūrėjai stengiasi kažką patobulinti, prie bendro komplekto pridėti dar daugiau įvairovės – traukinių iš visų pasaulio kraštų, gamtos peizažų, garsų ir pan. Be visų šių dalykų naujesnėje Trainz 2009 dalyje buvo žymiai patobulinta žemėlapių (kelių) kūrimo aplinka, kuria galite naudotis bet kas be didesnio išmanymo apie programavimą bei dizainą. O mokantys ir tai gali sukurti ypač tikslias bei įdomias sesijas kitiems vartotojams – visos galimybės tam yra.

Naujausioje versijoje Train2010 dar kruopštesnė aplinka bei tikroviškesnė grafika. Anksčiau būdavo, kad aplinka ilgai bevažiuojant nusibosdavo ir darydavosi tokia pati. Dabar pridėta daugiau tikroviškumo – medžiai linguoja nuo vėjo, daugiau įvairių garsų ir t.t.

Žaidimas įdomus ir tuo, kad siūlo važinėtis ne vien su standartiniais krovininiais traukiniais, šilumvežiais ar vežančiais keleivius, bet ir su tramvajais ar itin įdomiais bei romantiškais vokiškais vagoniukais. Jame taip pat yra, bent jau 2009 metų dalyje buvo, greitasis dar prototipinis traukinys, važiuojantis veikiant magnetiniam laukui.

Žinoma, traukiniai valdomi kaip ir realybėje (galima pasirinkti ir supaprastintą valdymą kiekvienoje sesijoje) – patys pamatysite, kad traukinį ne taip lengvai sustabdyti iki norimo taško, o apie seniausių garvežių valdymą net nėra kalbos – tai tikras menas. Daugybė svirtelių, slėgių matuokliai ir visi jie kažką reiškia, sudėti ne be reikalo. Traukinių vidus toks pat tikroviškas kaip ir jų išorė – pavyzdžius matote teksto paveikslėliuose.

Žaidimas traukinių, garvežių, kelionių traukiniais mėgėjams turėtų labai patikti dėl savo tikroviškumo, puikios grafikos bei galimybių gauti nemokamai vis naujų priedų, kelių, sesijų ar net kurti juos patiems.

Visi žaidimo elementai suderinami su senesnėmis versijomis, todėl turėdami dar prieš metus sukurtų sesijų ar garvežių prototipų, juos galėsite naudoti naujausioje žaidimo versijoje.

Žemiau keletas filmukų iš Youtube:

Naujausios dalies žaidimo pasaulis:

Yra daugybė forumų ir bendruomenių, kuriose kuriami priedai, štai daug nestandartinių žaidimo priedų, kurie primena Rusijos traukinių gyvenimą:

Žaidimo oficiali svetainė: www.ts2010.com

Kūrėjų svetainė: http://www.auran.com/trainz/

Rašykite komentarą

Komentarai

  • Deimantas
    spalio 25th, 2011 / 19:29
    Atsakyti

    Sveiki Malonu isgirsti kad traukiniai tavo hobis as taipogi pamises del traukiniu turiu tokiu nerealiu minciu del traukiniu simuliatoriaus aisku cia visko neisdestysiu geriau butu realiai pakalbeti mano email euroemigrantas@gmail.com lauksiu

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti