Zynga – kaip tampama pinigų vergais

Facebook greitu populiarėjimu ir žmonių neturėjimu, ką veikti, puikiai pasinaudojo flash žaidimų kūrėjų komanda, kuri išskirtinai domisi tik socialinių tinklų žaidimais. Apie šią kompaniją nedaug kas žinojo lygi jų iš tikrųjų fenomenalaus ir nerealaus populiarumo susilaukusio Farmvillie žaidimo.

Tai buvo ir bene mano pirmas matytas tokio techniškai sudėtingo žaidimo įgyvendinimas bei puikus jo užpildymas vartotojams veikla. Kaip jau minėjau anksčiau apskritai rašydamas apie žaidimus ir jų pokyčius, tokie žaidimai tampa žmonių gyvenimo dalimi – įpročiais. O iš pažiūros nedideli mikromokėjimai esant milijoninei auditorijai gali padėti sukrauti milžiniškus turtus, ką Zynga sėkmingai ir padarė.

Tačiau kas man labiausiai nepatinka, tai po atsitiktinės sėkmės ir atsidūrus „geroje vietoje, geru laiku“ tampanti vergystė pinigams, kai bandoma kurti panašaus tipo produktus nebesiekiant kokybės ar patenkinti vartotojų lūkesčius, bet susikrauti dar didesnį maišą pinigų. Taip, gaila, nutiko ir Zynga su nelabai pavykusia Farmvillie žaidimo kopija Frontiervillie. Čia nelabai padėjo ir Civilization žaidimų serijos kūrėjos ar galimybė taip pat sodinti įvairius augalus.

Tik pradėjus žaisti kas kelias sekundes išlįsdavo langas, prašantis kviesti bičiulius prisijungti prie dar vieno „puikaus žaidimo“. Kaip pastebėjau, čia labiausiai išsikiriami Farmvillie žaidėjų grupė – tikriausiai orientuojamasi į juos dėl to, kad jei jau moka savo dalį vienam žaidimui, tai kodėl ir antram nepagailėjus, ypač kai viskas labai panašu.

Visas žaidimas neabejotinai orientuotas į kuo daugiau kaimynų kaupimą ir jo populiarinimą. Čia net apsisukti negali nepakvietęs papildomų draugų, kas patį žaidimą laikui bėgant padaro nevykusiu. Žaidžiau ir Farmvillie pačioje pradžioje ir, galiu teigti, kad viskas apsisukę 180 laipsnių kampu. Jeigu dar pati idėja nebloga, nusibosta tas įkyrus kaulijimas draugų/kaimynų.

Mikromokėjimai čia pat įgavo kitą reikšmę – mažiausia suma vienu tarpu buvo padidėjusi iki $20dolerių, tačiau, atrodo, dabar vėl viskas grįžo į senas vėžias – papildomus dalykus ar pasagytes gali nusipirkti vos už vieną JAV dolerį.

Man asmeniškai toks, kad ir UAB (siekia pelno) vergavimas nėra priimtinas bei tokios nekokybiškos žaidimų kopijos nebereikalo dažnai nepasiseka. Manau, kad Frontiervillie nesusilauks didesnės ar bent tokios pačios šlovės kaip Farmvillie vien dėl to, kad yra persunktas kaulijimu – mokėk pinigus arba kviesk kitus, kurie tai padarys už tave.

Kita vertus, verta paminėti, kad ta pati Zynga paaukojo nemažai pinigų nukentėjusiems Haityje ir net buvo sukūrę specialią kampaniją, kai žmonės pirkdami tam tikrus žaidimo elementus paaukodavo skurstantiems ar pan.

Vis dėlto nemalonu, kai nusisukama nuo novatoriškų, puikių idėjų ir tampama pinigų vergais. Nors toks mąstymas naivus, bet užtat turi šiokią tokią prasmę, mano supratimu, bei teikia daugiau naudos tiek kuriančiai įmonei (įvaizdis ir t.t.), tiek jos klientams (šiuo atveju pasitenkinimas, laiko praleidimas).

Rašykite komentarą

Komentarai

  • Ričardas Š.
    rugsėjo 14th, 2010 / 16:58
    Atsakyti

    Aha, dabar neseniai pasirodė daugiau įrašų apie juos, nors šį savo įrašą rašiau prieš gerą savaitę. :)

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti