Laiko organizavimas ir planavimas

Šiuo metu ypač populiaru visiems užsiiminėti, naudotis GTD programomis ir patarimais. Aš perskaičiau nemažai tokių patarimų, vieni padėjo šiek tiek susitvarkyti su savo dienotvarke, kiti visiškai netiko.

Prieš rengiantis pastoviai programuoti ir mokytis to, reikia šiam reikalui paskirti tam tikrą laiką, taip kad ir labai pavargęs galėčiau pasiskaityti informacijos arba išspręsti kokį nors nesunku uždavinį.


Mano tikslas suderinti mokyklą ir namų darbus, darbą, nežinau.lt ir savo šmaižys.lt tinklaraščius. Taip pat reikia atsižvelgti į laisvą laiką, kuriuo galėčiau susitikti su draugais ir šiaip patinginiauti. Pagrindinius dalykus išdėsčiau pagal svarbą.

Kad viską susitvarkyčiau man reikalinga programa arba interneto tarnyba, kuri atliktų, turėtų pagrindinius GTD ir paprasto planavimo funkcijas. Man reikia, kad toje pačioje programoje būtų vieta susirašyti savo paprastom mintims, staiga sugalvotoms idėjoms ir kitiems panašiems reikalams, pavyzdžiui, vienai kitai nuorodai pasižymėti. Taip pat reikalingas kalendorius (panašiai kaip Outlook arba Google Calendar – įvairiems susitikimams, įdomioms laidoms, svarbiems faktams, kurie vyksta tą dieną) ir būtų šaunu, jei šalia būtų koks nors laikrodis ar kažkas panašaus į jį. Be šių funkcijų turėtų veikti paprastas suskirstimas į kategorijas. Pavyzdžiui, „įrašai“, „sekantys veiksmai“, „nuorodos“, „mintys“, „atlikta“ ir kt. Taip pat prie šių kategorijų reikėtų spalvotų etikečių (angl. labels). Su jomis susižymėčiau veiksmus į „svarbus“, „darbas“, „asmeniniai“ ir pan.

Nesvarbu, tai internete ar eilinė programa kompiuteryje. Svarbiausia, kad turėtų visas funkcijas. Kol kas tokios neradau.

Esu suskirstęs kategorijomis ir etiketėmis (tačiau nespalvotos) Google Notebook, tačiau čia nėra kalendoriaus planavimui, o naudoti dvi atskiras tarnybas Google Calendar ir Google Notebook nenoriu, nes tai tikrai nepatogu ir sukels papildomų nepatogumų planuojant.

Galbūt turite kokių pasiūlymų? Išmėginčiau, kaip su antivirusinėmis programomis ir paskui aprašyčiau, o gal netgi pats ką nors įdomaus atrasčiau. Arba tiesiog žinote, kaip su keliomis programomis dirbti patogiai ir be didesnio vargo. :)

Rašykite komentarą

Komentarai

 • vienastoks
  sausio 1st, 2008 / 20:55
  Atsakyti

  Ei! :) Naudokis tuo, ką turi – įrašyk į nežinau.lt paieškos laukelį žodį „susitvarkyk“ – rasi gal 12 darbų planavimo tarnybų. Belieka išsirinkti.

 • Ričardas Š.
  sausio 2nd, 2008 / 10:18
  Atsakyti

  Mėginsiu žiūrėt :) Kelias iš ten esu bandęs, bet kažkuo trūko arba nepatiko.

 • Pawka
  sausio 2nd, 2008 / 14:31
  Atsakyti

  Naudok „Remember The Milk“. Į jį kuo puikiausiai susirašau visus darbus, kuriuos turiu atlikti, saugau skolininkų sąrašą, wishlistą (dabar ten knygos ir keli muzikiniai cd), ir negti trumpai susižymiu mintis, pvz. apie ką parašyti į blogą. Kalendoriui naudojui GCal.

 • Ričardas Š.
  sausio 2nd, 2008 / 16:30
  Atsakyti

  Šiuo metu išsirinkau 4 tarnybas, mano nuomone, geriausias. :) Aprašysiu jas ir pamėginsiu rašydamas išsirinkti vieną su kuria dirbsiu. Tik gaila, kad nesu toks populiarus, tai nedaug pasiūlymų gaunu :)

 • Blogorama #297 : nežinau.lt
  sausio 2nd, 2008 / 20:52
  Atsakyti

  […] visi basi. Ričardas, nepaisant tuzino ar daugiau mano straipsnių apie darbų planavimo tarnybas, nė vienos neišsirinko, ir dabar apie jas rašys iš naujo. Matyt ne vienas mūsų gavome pasipiktinusių Tele2 vartotojų laiškus. Kaip supratau iš Dinos […]

 • Darius
  sausio 2nd, 2008 / 21:35
  Atsakyti

  Aš tai naudojuosi Vitalist (www.vitalist.com) — atitinka ne visus tavo reikalavimus, bet kaip GTD įrankis jis man kol kas geriausias ir patogiausias.

 • GTD tarnybos internete | Ričardas Šmaižys
  sausio 7th, 2008 / 18:46
  Atsakyti

  […] Laiko organizavimas ir planavimas […]

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti