Google Public Data lyginimas ir paieška

Prieš keletą mėnesių Google Labs pristatė man asmeniškai labai įdomų interneto įrankį, leidžiantį stebėti viešai prieinamos statistikos kitimą bėgant laikui.

Informacija daugeliu atveju atnaujinama, todėl ypač įdomu stebėti, pavyzdžiui, kuri iš Europos Sąjungos šalių turi didžiausia minimalų atlyginimą ir pan. Gaila, tačiau pačių statistikos lentelių nėra taip daug, bet pasižvalgyti po esamas tikrai įdomu ypač rašant ar domintis tokiais dalykais.

Visą paruoštų statistikos lentelių sąrašą galite rasti Google Public Data puslapyje.

Kitas, nemažiau man patikęs dalykas, tai pačios statistikos vaizdavimas. Kažkada esu matęs tokį chronologinį vaizdavimą TED konferencijos metu (žinoma, žiūrėdamas įrašą), matyt, Google pasinaudojo tos prezentacijos autoriaus sugalvota idėja. Informaciją taip pat galime matyti pavaizduotą ant Google Maps palydovinio arba paprasto žemėlapio, kas gali praversti darant įvairius pranešimus ar pan. Yra ir daugiau pasirinkimų.

Stebint informaciją galima nurodyti laikotarpį ir kitus panašius elementus.

Keletas ekrano nuotraukų:

Interneto skvarba
Baltijos šalių valstybių skolos

Rašykite komentarą

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti