Nuomonė: PUPP matematikos rašomasis darbas

done
Creative Commons License photo credit: Scoobay

Jau įveikiau ir antrąjį savo žinių patikrinimo darbą – matematikos egzaminą. Jam praktiškai nesiruošėme mokykloje – mokytoja teigė, jog mums net neverta į jį rimtai žiūrėti, tačiau buvo davusi išsispręsti senesnių metų užduotis. Palyginti su jomis šis darbas buvo gana paprastas, kliuvo tik paskutinysis, dvyliktasis, uždavinys. Egzaminas truko 2 valandas.

Visos užduotys lengvos – sudėti trupmenas, išspręsti tiesinę lygtį, suprastinti ir panašiai. Buvo vienas paprastas tekstinis uždavinys su sklypo (stačiakampio) kraštinėmis ir perimetru, taip pat vienas lengvesnis geometrijos su stačiuoju trikampiu. Didžioji dalis jų elementarūs ir paprasti dešimtokui.

Tačiau keletas ir sudėtingesnių. Vienas jų „pritaikymo“ uždavinys – reikėjo apskaičiuoti kubo, kuriame išpjaustyti 6 kūgiai, šoninio paviršiaus, kūgių šoninių paviršių plotus ir panašiai. Uždavinys reikalavo susikaupimo, tačiau nebuvo sunkus, nors prirašiau beveik lapą – viską nuosekliai ir skrupulingai įrodinėjau.

Kitas, sunkiausias, uždavinys buvo 12, įvertintas 6 taškais. Buvo duota figūra apribota parabolės ir ox ašies į kurią reikėjo įbrėžti kvadratą su ilgiausiu perimetru. Panašų uždavinį, kai reikia rasti kraštines, su kuriomis stačiakampio perimetras didžiausias, buvome sprendę klasėje. Kiek atsimenu, reikia pagal proporcingumus išsivesti naują parabolę ir ją pritaikyti skaičiavimas, tačiau tiksliai sprendimo taip ir neatsiminiau egzamino metu. Šiame uždavinyje nors ir gavau teisingą atsakymą išsprendžiau kiek paprastokai ir nevisai tiksliai įrodydamas tai, ką reikia. Na, bent kelis taškus turėčiau gauti.

Man koją pakišo ir viena dalis kombinatorikos uždavinio. Nemėgstu aš tų derinių, gretinių ir panašiai. Padariau  klaidą vienoje dalyje, tad turėčiau prarasti tik vieną tašką. Dėl kitos dalies šiek tiek abejoju – dar vienas taškelis „kabo“ nežinomybėje.

Palyginti su 2007, 2006, 2005, 2004 egzaminais, kuriuos sprendžiau šis labai paprastas, tačiau kartu ir pats sudėtingiausias paskutinis uždavinys už kurį skiriama daugiausia taškų. Visas užduotis padariau per vieną valandą, o likusią laiko dalį praleidau tikrindamasis ir vis mėgindamas sugalvoti teisingą sprendimo būdą 12 uždaviniui.

Iš esmės egzaminai vyko gana skalndžiai. Nebuvo gandų ir apie pirkimus, nors tokių net neverta pirkti.

Tiesa, buvo kilęs šioks toks skandalas, kai į kelias mokyklas vietoje lietuvių kalbos egzamino užduočių buvo pristatytos anglų kalbos užduotys. Tai sukėlę šiokį tokį nesusipratimą, tačiau tai tik kita kalbių mokyklose, nes jiems reikėjo išlaikyti dar ir klausymo užduotį.  Plačiau galite pasiskaityti DELFI portale.

Liko paskutinė lietuvių kalbos įskaitos dalis. Aš pasirinkau temą „Technikos pasaulis“ ir atsakinėsiu antrąją dieną prieš paskutinis. :) Na, pasisekė, kodėl? Manau, ir taip aišku. ;) Tikiuosi bus tinkama potemė.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Skaiste
  birželio 17th, 2008 / 17:37
  Atsakyti

  na, turiu pritarti,kad matematikos egzas siais metais tikrai nebuvo sunkus, isskyrus paskutiniji uzdavini. siaip pirma karta paemusi i rankas ir pervertusi egzamino uzduotis siek tiek issigandau, galvojau, kad bus labai sunkus, bet pasirodo viskas klostesi ganetinai gerai :) issprendziau viska, tik ilgai delsiau su paskutiniuoju uzdaviniu.tiesa, atsakymus gavau teisingus, bet sprendimas buvo kvailas :D uz tai gavau isvis 41 bala ir esu tuo labai patenkinta.
  na, o siandien vykes lietuviu kalbos patikrinimas zodziu sukele nemazai itampos, taciau pasnekejau, manau, neblogai. siaip ejau 18, todel laiko potemiu suzinojimui buvo pakankamai :D pasirinkau poteme ‘realybes sou kuria zvaigzdes ar menininkus?’..vat, geru atostogu visiems, o kas nesnekejo geru pasnekesiu :D

 • Rimvydas
  birželio 18th, 2008 / 21:22
  Atsakyti

  Nesutinku, man šis 2008-ųjų matematikos egzaminas buvo gan sunkuspalyginus su ankstesniųjų metų egzaminais. Ir 12, ir 11 uždaviniai privertė ilgai mąstyti. Šiaip nesąmonė, jog paskutiniesiems uždaviniams buvo skirta tiek daug taškų.
  Gavau 5. Blogai, bet ką jau padarysi.
  Pastaba: pamiršau išsijungti telefono garsą, todėl visą laiką baiminausi, kad niekas neparašytų sms’o ar nepaskambintų. ;]

 • Math24
  sausio 2nd, 2009 / 21:15
  Atsakyti

  na šiaip 10 kl egzaminai nėra sudėtingi, jie reikalauja paprasčiausių žinių ir jų pritaikymo, o vat 12 jau reikia ir logikos, gero mastymo…

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti