Tinkamas CV (gyvenimo aprašymo) kūrimas

Šįkart mano pagrindinis tikslas jums pateikti naudingos informacijos ir patarimų, kaip geriausia kurti savo gyvenimo aprašymą arba CV.  Kadangi jau dauguma tikrai žino, kas tai per dokumentas, pirmiausia reiktų išsiaiškinti, ko mes turėtume siekti rašydami vieną svarbiausių savo karjeroje dokumentų.

Mūsų tikslas – atkreipti peržiūrinėjančio gausybę CV dėmesį ir sudominti nuo pat pirmų sekundžių, o atkreipus dėmesį taip pat priversti perskaityti mūsų taip ilgai ruoštą gyvenimo aprašymą, nes, pasirodo, kad daugiau nei du trečdaliai surinktų aprašymų net nebūna nuo pradžios iki galo perskaitomi darbdavių. Trečia – turime įrodyti, kad esame verti tos darbo vietos ir geresni už kitus pretendentus.

Taigi, kodėl daugumos peršamas Europass gyvenimo aprašymas nėra tinkamas aukštoms pareigoms užimti ar prestižinės įmonės darbdaviams siųsti? Pradėsiu nuo to, kad tai yra tipinis šablonas – niekam neįdomus, netraukiantis akies ir dar parodo, kad žmogus pats nieko nesugeba (tesivadovauja prastos kokybės paruoštais šablonais) su tokiu gyvenimo aprašymu nesugebėsime įgyvendinti net pirmo punkto, kuris, kaip jau minėjau, yra atkreipti darbdavio dėmesį į jus. Gyvenimo aprašymas turi būti unikalus, jūsų pačių kurtas, tačiau išlaikyti visus specifinius CV bruožus ir dalykiškumą.

Todėl rašant savo CV būtina atsižvelgti į bendrinius patarimus, kurie padeda tinkamai struktūrizuoti, parengti puslapio formatavimą bei išlaikyti tam tikrą tvarką. Yra pastebėta, kad kai kurie žmonės mėgsta apie save kalbėti, rašyti trečiu asmeniu, čia tos klaidos nereiktų daryti, nes pasirodysite mažų mažiausiai arogantiškai ir kvailai. Jūs čia rašote apie save ir savo darbo patirtį, o ne kalbat apie kolegą. O apie gramatines ir stiliaus klaidas net neverta aiškinti.

Bendriniai patarimai:

  • Aiški, lakoniška kalba
  • Be gramatinių ir stiliaus klaidų
  • Kokybiškas A4 formato baltas popierius
  • Patartinas 12 dydžio šriftas
  • Rašyti pirmu asmeniu

Tinkama ir gerai paruošta CV turėtų prasidėti jūsų vardu ir pavarde, parašytais didžiosiomis raidėmis. Jokiu būdu šio dokumento pradžioje nerašykite antraštės „gyvenimo aprašymas“, „mano cv“ ar panašiai. Po vardo ir pavardės turi būti aprašomi svarbiausi kontaktiniai duomenys ir trumpas motyvacinis tekstas, apibrėžiantis jūsų asmenybę, kas toks esate ir kodėl norite būtent šios darbo vietos. Šį tekstą reiktų labai gerai apgalvoti ir pamėginti sutalpinti į vieną sakinį, pasakantį viską. Šiuo sakiniu ir turite sudominti skaitytoją savo gyvenimo aprašymu taip, kad jis imtųsi jį toliau skaityti ir gilintis.  Prieš jį rašydami apsilankykite įmonės svetainėje, paskaitykite jos viziją, idėjas, įmonės aprašymą ir įterpkite sinonimiškai dalį tos informacijos, taip psichologiškai paveiksite skaitytoją, kuris atrenka darbuotojus iš visos masės.

Toliau seka jūsų įsidarbinimo istorija, kuri turi būti surašyta nuo vėliausios darbo vietos iki seniausios, o esant galimybės reiktų išskirti ir papildomai pavaizduoti karjeros kopimo laiptelius bei laiką, kaip greitai tai atlikote. Taip psichologiškai sudaromas įspūdis, kad jūs nuolat tobulėjote ir kilote, tiesiąją to žodžio prasme. Taip pat svarbu pridėti atitinkamus laikotarpius (nereiktų per daug smulkintis iki dienų). Be šių esminių CV bruožų reiktų pabrėžti ir tam tikrus aspektus, ką konkrečiai nuveikėte, dirbote, kaip pagerinote ar ką pakeitėte toje įmonėje užimdamas atitinkamas pareigas. Čia taip pat reiktų atrinkti svarbiausius savo charakterio bruožus bei pasistengti atrodyti novatorišku, savarankišku, besiimančiu iniciatyvos ir taip toliau. Būtent šie detalūs ir lakoniški aprašymai sudarys didžiausią nuomonę apie jus ir jūsų darbo pobūdį, įgūdžius ir kita.

Po įsidarbinimo istorijos rekomenduotina patekti informaciją apie išsilavinimą. Čia nesiūlyčiau per daug plėstis ir tik konkrečiai surašyti visas savo ugdymo įstaigas nepamirštant sudėti atitinkamų datų. Ši informacija nėra tokia svarbi, kaip jūsų realiai įgyta patirtis dirbant, tačiau kitas labai svarbus dalykas, parodantis, jog esate imlus naujovės, nuolat tobulėjantis žmogus – tai įvairūs kursai, konferencijos ir panaši informacija. Jeigu tik turite tokios patirties ir dalyvavote garsių žmonių seminaruose apie laiko taupymą, produktyvumą, savęs tobulinimą ar dalykų, susijusių su jūsų profesija, surašykite juos visus.

Šioje skiltyje taip pat galite pateikti papildomą informaciją apie gebėjimus, pavyzdžiui, dirbti kompiuteriu, išskirtinius įgūdžius ir taip toliau. O savo laimėjimus, unikalią kūrybišką veiklą patarčiau papildomai išskirti atskiroje CV dalyje, kurią galima vadinti įvairiai: pasiekimai, asmeniniai laimėjimai ar panašiai.

Kadangi gyvenimo aprašymas neturėtų susidaryti iš daugiau nei dvejų puslapių visą kitą informacija galima pateikti papildomai, jeigu darbdavys to reikalauja. Toks prierašas tinkamas aprašant rekomendacijas.

Nepamirškite, kad būtina patekti tik reikalingiausią informaciją ir labiausiai susijusią su jūsų būsimu darbu, visa kita – tiesiog išmeskite. Nuotrauka iš esmės gyvenimo aprašyme taip pat nėra būtina, todėl geriau nedėkite jokios.

Iš asmeninės ir daugelio kitų patirties galiu pasakyti, kad neverta siųsti tos pačios CV visiems darbdaviams. Kiekvienas jų turi tam tikrus skirtingus poreikius, stilių ar panašiai, todėl reikia visada iš pradžių pasidomėti įmone, kurioje norite dirbti.

Taigi norėdami susirasti tikrą ir gerą darbą, turite pasistengti ties savo gyvenimo aprašymu ir neverta tikėtis, kad kas nors jus pasamdys pateikiant Europass ar panašią CV formą.

——-

Šis įrašas: KTU pristatytos kalbos apie alternatyvų CV šabloną Europass’ui santrauka.

Svarbu paminėti, kad šis šablonas labiau taikytinas užsienio šalyse ir tam tikrose vietose nevisiškai atitinka lietuvių dokumentų rengimo taisykles, tačiau tai tikrai geras, tinkamas ir Jums gyvenime praversiantis šablonas.

Rašykite komentarą

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti