Ką rinktis? #2

chp_lock_binary.jpg

Vis dėl to apgavau jus ir save rašiniu apie galutinį savo pasirinkimą – Pascal. :) Taip jau išėjo, kad dar kartą pakalbėjęs su vienu savo labai geru, daug pažengusiu, pažįstamu, bei informatikos mokytoja persigalvojau dėl Pascal – vis dėl to, tai niekam nenaudinga programavimo kalba (nors mirusių nėra ir nebus).

C++ yra sudėtingesnė ir savo sintakse, ir struktūra, tačiau ar verta leisti mėnesius bereikalingo mokslo, kad išmokčiau dirbti su programavimo kalba, kurią geriausiu atveju galėsiu panaudoti diskriminanto skaičiavimo programoms kurti…

Komentaruose taip pat buvo atsiliepimų, kad ši programavimo kalba (C++) bus sudėtinga, tačiau nemanau, jog smegenų mankštinimas kažkam išėjo ne į naudą. O pats įveikęs šį mokymosi etapą būsiu užtikrintas savo sugebėjimais, įrodysiu sau, kad kažką galiu – to man reikia labiausiai. Taip pat pagrindinis mano kompiuterijos tikslas išmokti būtent C++, o ne kokią nors kitą, ši kalba man atrodo viena pagrindinių dabartinėje IT sferoje, nors daugelis mėgins paneigti.

Kol kas tiek žinių, pagyvensim ir pamatysim, kaip gyvenimas pasisuks toliau. :)

Rašykite komentarą

Komentarai

 • C++ kompiliatorius | Ričardas Šmaižys
  sausio 28th, 2008 / 16:19
  Atsakyti

  […] nemažai svarbų žingsnių prieš pradėdami rašyti programas ir spręsti uždavinius. Programavimo kalbą šiaip ne taip išsirinkome, tam prireikė net dviejų kartų, UML kol kas lieka man paslaptimi, todėl naudosimės FreeMind […]

 • Gedzis
  sausio 7th, 2009 / 15:42
  Atsakyti

  Na man tai atrodo, kad Pascal yra geras pradžiamokslis, kol supranti kas yra ciklas, masyvai it t.t. O mokant programuot labai gerai Pascal kalba nebus sudėtinga pereiti prie kitos programavimo kalbos.

 • Ričardas Š.
  sausio 7th, 2009 / 16:21
  Atsakyti

  Iš dalies sutinku :) Bet, pavyzdžiui, C++ ir kitur atsiranda daugybė niuansų, apie kuriuos Pascal net nesi girdėjęs ir pan. :)

 • Valio
  sausio 7th, 2009 / 21:35
  Atsakyti

  išsirinkimas GERAS dalykas, rezultatai kai pagaliau išmokstama kas nors DAR GERESNIS. Tad mažiau kalbų. . .

 • Modestas
  vasario 5th, 2009 / 08:33
  Atsakyti

  Galvojant kaip žmogui, kuris susijęs su IT, reiktų dėlioti tokią mokymosi seką:
  1. Pascal(Delfi) – pradžoje pasimokome Pascal, o po to pažaidžiam su grafika Delfije. Pascal turi nemažą pliusą – išmoko „gražiai“ rašyti progrmas.
  2. C++ (visual C++, Borland Visual C++) – ši programavimo kalba žymiai mažiau norinti taisyklių ir t.t. Po Pascal ji paprastai labai nestruktūrizuota ir pan.(vien ko vertas kintamųjų kūrimas ten, kur prisiminei, kad juos reikia susikurti…). Visual C++(tiek Borlando, tiek Microsofto) iš esmės jau tas pats, kas Delfi Pascaliui.

  Manau, su 1 punktu išmokestama paprastų programavimo taisyklių ir nesudėtingų programų gaminimo. Antruoju atveju jau galima šnekėtis apie rodyklinius sąrašus, dinamines struktūras ir pan. Beje, su Pascaliu siūlyčiau ypač pasigilinti į rekursiją. Ji C++ biski įdomiau atrodo :).

  3. Jei galvosime toliau, tai turėtų sekti JAVA. Ji nuo C++ vėl grąžina prie struktūriškumo ir pan. T.y. kiekviena funkcija ir pan. bus klasės dalis o klasės bus paveldėjimos ir pan. ir pan.

  Žiūrint iš darbų pozicijos:
  1. Visual Basic – tai pagrindas visiems Microsoft produktams. Macro komandų rašymui ir t.t.
  2. HTML, PHP, JAVA, ir bet koks NET – manau komentarų nereikia, dėl ko jos čia… :) Internetas…
  3. Gal prijungus ir prie antro – SQL ir DB.

  • Python
   birželio 4th, 2010 / 20:20
   Atsakyti

   Pascal slamstas geriausia mokytis python. Sintakse negu pascal lengvesni o su ja gali labai daug (pats google remia python vystyma) Beje su phyton gali rasyti ir desktop ir web aplikacijas

 • Ričardas Š.
  vasario 5th, 2009 / 17:08
  Atsakyti

  Labai vertingas komentaras. Dar tokio detalaus neskaičiau. :)

  Na, kol kas ir esu pradėjęs pagal šiuos punktus – nuo pirmo judama link antro, vėliau matysime, kaip ten kas. :)

 • Modestas
  vasario 9th, 2009 / 15:13
  Atsakyti

  Džiugu. :)
  Tokia seka atrodo eina „standartizuotas“ mokymas auštosiose mokyklose(universitetuose).

  O šiaip pagalvojus… Kuo toliau tuo Lt vis labiau reikia internetinių technologijų išmanymo… o čia jau Pascal ir C++ žinios mažai naudingos. Iš kitos pusės, kai Microsoftas vis pagraso naudoti tik autorizuotą kodą(programas), tai pradedi galvoi ar verta dar šias kalbas mokintis, nes gali būti, kad išmokęs naudos turėsi tik min.

  Bet kuriuo atveju – sėkmės mokinantis.

 • Ričardas Š.
  vasario 9th, 2009 / 15:22
  Atsakyti

  Aš vis tiek esu įsitikinęs, jog tokia programavimo kalba kaip C++ nepražus. Galu gale galima tobulinti ir esančią Linux OS. Nemanau, kad Microsoft tokiais pasisakymais labai daug peš, nors iš kitos pusės visos programos juda į internetą ir apskritai operacinių sistemų ateitis yra labai miglota.

 • Java
  birželio 4th, 2010 / 20:17
  Atsakyti

  As irgi buvau nusipirkes Aleksandro Riskaus knyga Programavimas Java . Tai isviso tokia nesamone ten o ne knyga. Neiviena programa normaliai neveikia nes per knygos isleidimo laika kazkaip pasikeite javos struktutra :D

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti