Naujoji Google Chrome BETA: greitesnė ir tobulesnė

Google Chrome logotipas

Pastebėjau, kad mano įrašai dažnai būna apie įvairius Google produktus ar Microsoft OS, tačiau taip jau yra, nes mane patį domina šių įmonių teikiamos paslaugos ir produktai. Prieš kelias dienas populiariausios paieškos tarnybos kūrėjai išleido naująją savo naršyklės Google Chrome Beta versiją, kuri dar spartesnė ir tobulesnė. Tačiau ar ja jau galima pakeisti lėtą it sraigę Mozilla Firefox?

Kas naujo?

Pagal Google pateikiamus duomenis nuo šiol naršyklė greitesnė dar 25%. Apačioje pateikiamos statistinės lentelės:

Google Chrome Beta palyginimasGoogle Chrome Beta palyginimas 2

Google Chrome įrašiau nuo pat jos pasirodymo ir buvau apstulbintas tuomet buvusių pareiškimų apie naujos kartos naršyklę. Tenka pripažinti, kad ji tokia ir yra. Kiti gali teigti, jog čia nieko ypatingo, nieko naudingo ir t.t. Bet drįstu paprieštarauti, nes Mozilla žadėtoji naujoji naršyklių revoliucija tikrai pasirodė apgailėtina prieš Google Chrome. Visų pirma dėl to, kad nors Firefox turėjo būti ištaisyti visi nesklandumai su operatyviosios atminties panaudojimu, jie liko. Man naudojantis Mozilla Firefox naršykle ir nuolat laikant atvėrus apie 5-6 korteles, ji sunaudoja apie 150-220 MB operatyviosios atminties. Tačiau, kas mane labiausiai stebina, išjungus visas korteles ir tarkim vienoje iš jų palikus Google.lt puslapį naršyklė nesusidoroja su tokia užduotimi bei toliau sėkmingai naudoja tuos 120 MB RAM. Iš tiesų nesuprantu, kodėl išjungus visas korteles RAM apkrovimas išlieka toks aukštas. Žinoma, tik paleidus naršyklę ji „suvalgo“ vos 50MB, bet tolimesni rezultatai nuvilia.

Antra, tuo metu Mozilla Firefox pristatė save kaip Web 2.0 naršyklę, tačiau tas pagrindinis Web 2.0 privalumas tai adresyno įrašams priskiriamos žymes, kurių tiesą sakant lygi šiol nenaudoju ir nematau tame prasmės. O Chrome tuo metu pristatinėjo savo Sandbox technologijas ir saugumą.

Trečia naudojant Firefox ir Chrome lygiagrečiai viena kitos akivaizdžiai gali stebėti Chrome greičio pranašumą.

Taigi, ką mums, eiliniams vartotojams, reiškia naršyklės spartinimas? Mažiau susierzinimo ir bereikalingo galvojimo: greičiau kraukis, greičiau. Mažiau galvos skausmo ir mažesnę tikimybė, kad kas nors užstrigs arba „užšals“.  Taip pat tai gera žinia ir senesnių kompiuterių vartotojams, kurie vis dar patenkinti savo sistemomis ar nešiojamų kompiuterių vartotojams, kur papildomų 2 GB RAM nepridėsi taip paprastai.

Google paskelbtuose pranešimuose minimas ir naujų funkcijų atsiradimas bei senų tobulinimas. Pavyzdžiui, automatinis interneto formų pildymas, puslapių elementų didinimas, mažinimas, Auto Scroll funkcija ir t.t. Šitie pakeitimai nėra kuo nors labai įspūdingi, jie tiesiog suteikia daugiau funkcionalumo vartotojams.

Vis dar pasigendama Google Chrome įskiepių galimybės, kuri pasirodo yra labai didelė problema didžiajai daliai interneto vartotojų (na, aš asmeniškai visiškai nenaudoju įskiepiu). Be to aš pasigendu patogesnės ir galbūt galingesnės galimybės tvarkyti savo adresyną, nes visus įdomesnius straipsnius ar kitą informaciją įpratau žvaigždute pasižymėti Firefox naršyklėje, o paskui atvertus vieną katalogą juos visus ten rasti, tvarkyti, susidėlioti ir pan.

Chrome naršyklė pristatė ir gan įdomią dviejų kortelių viename lange sutalpinimo funkciją, kurios veikimo principą galite išvysti žemiau esančiame filmuke:

Google savotiškai norėdama parodyti Chrome galimybes kartu pristatė ir specialią Chrome Experiments svetainę, kurioje galite išvysti įdomiausių dalykų atliekamų su šia naršykle. Geriausias suderinamumas ir funkcionalumas, žinoma, naudojant Google gaminį, tačiau kai kurie efektai turėtų veikti ir kitose naršyklėse. Žemiau esančiame filmuke taip pat galite susipažinti su keletu tų eksperimentų:

Ar Chrome jau galima naudoti kaip pagrindinę naršyklę?

Per visą savo kompiuterio vartojimo istoriją esu bandęs visas be išimties naršykles ir su visomis iš jų atskirai draugavau nemažiau kaip metus, tačiau Google Chrome man kol kas dar nėra pagrindinė naršyklė.

Tikriausiai daugiausia įtakos šiam dalykui turi įpročiai, kurie dažnai nėra geri. Jau pripratau dirbti su Firefox ir labai sunku tą patį atlikti su kita naršykle. Čia beveik tas pats, kas pereinant nuo Widows prie Linux. Kita problema, jausmas, jog naršyklei dar vis trūksta kažko. Nežinau, tiksliai ko (be adresyno), bet ji dar turėtų gan smarkiai patobulėti, nors net nepatyrę vartotojai suvilioti reklamos šia naršykle naudojasi nuo pat pradžios.

Esu įsitikinęs, kad su dar keletu patobulinimų bei naujų funkcijų priedais bus galima Google Chrome laikyti savo svajonių naršykle, tačiau dabar dar reikia truputį palaukti.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Karolis
  kovo 19th, 2009 / 21:31
  Atsakyti

  O tu meginai lyginti su opera ? opera yra siuo metu zimiai greitense nes greiciau apdoroja gaunama inforamcija nei mozila :)

 • Ričardas Š.
  kovo 22nd, 2009 / 09:39
  Atsakyti

  Ši opera galimybė yra, mano nuomone, kitokia nei tiesioginis programos veikimas, todėl tas greitumas ir yra sąlyginis.

 • Oni
  balandžio 5th, 2009 / 21:01
  Atsakyti

  Esu patyrusi vartotoja ir sėkmingai naudoju Google Chrome kaip pagrindinę naršyklę. ; )

 • Google Chrome OS | Ričardas Šmaižys
  liepos 20th, 2009 / 10:03
  Atsakyti

  […] keičia pati save ir jau nebėra ta prieš daug metų buvusi įmonė. E. Schmidt nenorėjo nei Google Chrome naršyklės, nei naujos Google […]

 • danny
  rugpjūčio 13th, 2009 / 18:54
  Atsakyti

  Naudoju ir naudosiu… Pati geriausia naršyklė :*! Greita. Patikima. Saugi ir dar labai graži (ant WinXP netokia, bet ant Vistos tai labai :D)…

 • Vytautas
  spalio 22nd, 2009 / 10:37
  Atsakyti

  Pati greiciausia ir patogiausia siai dienai narsykle SlimBrowser! Isbandes ji visas Opera,Firefox ir Chrome ivertinau kaip slamsta.

  • Tomas
   birželio 20th, 2015 / 16:22
   Atsakyti

   Pati greiciausia ir patogiausia siai dienai narsykle SlimBrowser! Tai ši naršyklė lietuviška,ar pagrindinė Anglų/k?Nes užkniso visiškas Lt internautų ir ne tik visuotinas Lt kalbos ignoravimas – nuvertinimas…Svetimybės žudo Tautos grožį ,nejaugi neturime dorų ir Patrijjotiškų Specų ,kad įštobulintų IT Liet./k ?

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti