Kaip į PowerPoint skaidres įterpti Youtube filmuką?

Microsoft Office logotipas

Internete daug rašoma apie tai, kaip tas skaidres reiktų kurti ir pateikti mus stebintiems žiūrovams, tačiau kartais susiduriame ir su kitomis problemomis, pavyzdžiui, kaip įterpti tam tikrą media failą, šiuo atveju Youtube filmuką, į Microsoft PowerPoint 2007 skaidres.

Video įterpimas turint internetą

Tai bene pats paprasčiausias būdas rodyti savo norimus filmukus auditorijai. Jums tereikia parsisiųsti specialų įskiepį (angl. add-in) savo Powerpoint. Beje šis įskiepis jums leidžia naudotis ir ankstesnėmis biuro paketo versijomis (2003 ir senesnėmis). Įdiegę jį (diegimo instrukcija kartu su parsisiuntimo failu) savo skaidrių kūrimo priemonėje matysite papildomą Talpinti Youtube filmuką (angl. Insert Youtube video) pasirinkimą išskleidžiamoje Insert juostoje.

Verta prisiminti, jog naudodamiesi šiuo būdu turėdami lėta internetą rizikuojate užgaišti daug laiko, kol filmukas bus pakrautas, kas išvargins jūsų auditoriją ir sudarys papildomų problemų bei jaudulio patiems.

Video demonstruojantis, kaip tai atlikti:

Video įterpimas neturint interneto prieigos

Norėdami įterpti parsisiųstą filmuką susidursite su formatų problema – PowerPoint neatpažįsta numatytųjų Youtube formatų (.flv bei .mp4). Norėdami juos rodyti pirmiausia turėsite konvertuoti į labiau pažįstamus ir plačiau naudojamus AVI arba Windows Media formatus.

Konvertavimui turėtų pagelbėti dvi šiuo metu patikimos tarnybos:  Zamzar ir MediaConverter. MediaConverter siūloma kaip geresnė alternatyva dėl to, kad viską atlieka paprasčiau – nereikalauja jūsų el. pašto ir nesiunčia nuorodų reikalingų konvertavimui. Viskas atliekama tiesiog naršyklės lange.

Kai jau turėsite tinkamo formato filmuką, jį beliks įkelti į skaidrę, o tai galite padaryti pasinaudodami panašiu principu kaip ir turint internetą. Keliaukite  į Insert -> Movie -> Movie from file. Turėtumėte gauti norimą rezultatą.

Video demonstruojantis, kaip tai atlikti:

Skaidrių perkėlimas iš Google Docs į PowerPoint

Nepaslaptis, jog Google Docs interneto tvarkyklės tapo pakankamai populiarios ir nemažai žmonių jomis naudojasi siekdami sutaupyti. Tačiau neretai būna panašių problemų – perkeliant skaidres iš Google Docs į PowerPoint visi Youtube filmukai tampa statiniais paveikslėliais – kaip apeiti šį barjerą?

Sprendimo būdas gan keistas, bet paprastas. Jums reikia savo skaidres išsaugoti HTML formatu, o paskui kaip puslapį jas įkelti į PowerPoint. Norėdami skaidres įkelti kaip HTML puslapį į Microsoft Office, turite prieš tai parsisiųsti papildomą priedą.

Toks principas naudingas ir tuo, kad pakeitus informaciją Google Docs originale, pasikeis informacija ir esamose Microsoft PowerPoint skaidrėse.

Dar vienas filmukas, viską paaiškinantis vaizdžiai:

Skaidrių talpinamas internete ir vaizdo demonstracijų rodymas

Tačiau ką daryti, jeigu norite savo skaidres perkelti į internetą ir pasidalinti jų informacija su visais? Susiduriama su tokia pačia problema – perkeliant vaizdo medžiagą ji tampa statinė ir daugiau nebefunkcionuoja. Neseniai ir tam atsirado sprendimas – sukurti papildomi priedai.

Author Stream puslapis sukūrė viską apimantį priedą, kuris ne tik, kad tinamai atvaizduoja informaciją, bet ir turi galimybę įterpti filmukus tiesiai iš Youtube. Įdiegę šį priedą pagrindinėje PowerPoint 2007 juostoje (angl. ribbon) turėsite galimybę ieškoti Youtube klipų, o jeigu žinote konkretų, jums tereiks įterpti jo URL adresą.

Jį galite parsisiųsti iš autorių puslapio.

Priedo galimybės demonstruojamos žemiau esančiame filmuke:

Dar vienas būdas nežinau.lt.

Inf. Šaltinis: Labnol.org

Rašykite komentarą

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti