Ar gali spaudos dizaineris būti interneto dizaineris?

what_is_design__by_spinnre-d4mdk3r

Lietuvoje pakankamai įprasti universalūs specialistai, kurie išmano viską ir gali padaryti bet ką. Neretai taip būna ir marketingo agentūrose, kur dizaineriai atlieka visus įmanomus darbus. Šio įrašo tikslas iškelti klausimą, ar gali spaudos dizaineris būti geras, profesionalas interneto (angl. web) dizaineris ir kurti lygiaverčius dizainus besispecializuojantiems tik interneto dizainų rinkoje.

Iš asmeninės patirties teko glaudžiai dirbti su keliomis spaudos dizainerėmis, kurių darbais aš iš esmės visgi nebūdavau patenkintas (noriu išsiaiškinti ar tik man vienam taip), nes kažkaip žiūri į dizainą jau padarytą ir užvilktą ant sistemos ir jame kažkas ne taip – tiesiog neapleidžia tas toks keistas jausmas, kad kažkas ne taip, nors negali konkrečiai ir įvardyti. Kai kurie sako, kad jos vis tiek piešia paveiksliukus, o ne funkcinius ir naudojamus dizainus. O nueini tarkime į SmashingMagazine ar kitus geresnius pavyzdžius ir viskas tvarkoje, nors spalvos ir kita yra galbūt subjektyvus dalykas, tačiau nėra paties tokio nepatogumo/nejaukumo jausmo, kurį sunku paaiškinti.

Mano supratimu didžiausios problemos kylančios su spaudos dizaineriais dirbančiais internete:

  • techninių apribojimų ir galimybių nežinojimas
  • trūkumas UX ir UI žinių bei gebėjimų: tai ir konkrečių problemų. pavyzdžiui, krepšelių konversijos optimizavimo nebuvimas, įvairių call-to-action mygtukų nesupratimas, pats išdėstymas, patogumas vartotojui.
  • neapgalvojimas del besikeičiančios informacijos kiekio – kaip atrodys dizainas nenupieštas, bet jau veikiantis ir pildomas vartotojo, kuris dažnai daro įvairias klaidas

Ką manote jūs?

  • Ar gali spaudos dizainerė būti ir gera interneto dizainerė?
  • Ar būtina interneto dizaineriui išmanyti CSS/HTML technologijas? O gal ji turi sugebėti ir pati sukarpyti dizainą?
  • Kokie pagrindiniai skirtumai tarp spaudos dizainerių supratimo/veiklos ir interneto dizainerių?
  • Ar yra pasitaikę situacijų, kai nupiešiamas praktiškai nekarpomas/nepatogus/netinkamas dizainas? Kaip šias problemas sprendėte?

*paveikslėlis iš DevianArt

Rašykite komentarą

Komentarai

  • aur1mas
    vasario 16th, 2013 / 23:51
    Atsakyti

    Sutinku su tavo išdėstytomis mintimis ir iš savo pairties galiu parašyti, kad spaudos dizaneris – negali būti geru web dizaineriu. Tavo išdėstyti argumentai puikiai tai iliustruoja.

  • Shameless.co
    gegužės 27th, 2013 / 10:37
    Atsakyti

    Sveikas, Ričardai,
    Tu esi geras programuotojas, o tavo tinklaraščio įrašai yra įdomūs.

    Manau, kad gali būti spaudos dizaineris (-ė) ir geru (-a) interneto dizaineriu (-ė).
    Jie turi daugiau patirties su įvairių tipų darbais, skirtingų dydžių ir kažkodėl man atrodo, kad jie yra labiau orientuoti į skaitymą ir vaizdą, o ne į patogumą naudotis jų kūriniu.

  • Giedre
    birželio 18th, 2013 / 20:29
    Atsakyti

    Man belieka tik pritarti. Universalumas gerai, bet vis dėl to tegul kiekvienas užsiima savo amatu.

  • Arunas
    rugpjūčio 25th, 2013 / 13:47
    Atsakyti

    Kelis mėnesius teko kamuotis su spaudos dizainere. Labai teisingai rašai, kad neapleidžia mintis, kad kažkas yra ne taip. Mano supratimu blogumas tas, kad spaudos dizaineriai nieko nežino apie call to action, above the fold, html/css ir t.t., ir apskritai usability. ux, vartotojų psichologiją ir t.t. taigi galų gale kažką nupaišo, po to kartu su jais sėd ir bandai dėlioti… bet iš to irgi nekas gaunasi. Mano atveju viskas baigėsi tuo, kad samdžiau visai kitą web dizainerį ir jau patys pirmi jo siūlymai buvo tokie, kad aš giliai atsikvėpiau .. „Pagaliau!!!“ Kai kas patiko, kai kas ne, bet pamačiau, kad mes teisingam kelyje ir viskas bus tikrai super. Tiesa, ji dizaino ne karpė, bet buvo akivaizdu, kad suvokia kas yra puslpaio elementai, ir kas yra tinkama inyternetui, o kas ne.
    Dar labai iliiustratyvus pavyzdys buvo su Home page dizainu. Dizainerė suprato, kad „puslapis“ yra tai, kas matoma ekrane be scrollinimo ;)).. kai pradėjau aiškint apie „long page“, „story“ ir pan.. tai ji pragydo apie papildomus pinigus.. žodžiu jos supratimas buvo, kad čia yra maketuojama A4 formatu ir ne pixelio daugiau;)
    Manau, kad kiekvienas sve gerbiantis dizaineris jau turėtų sugebėti bent susidėliot jau bazinį karkasą su HTML//CSS. Taip jiems ir patiems lengviau bus ir kažkokia vertė atsiras klientui… jei tam išmokti nėra laiko, tingisi ar nedrąsu, tada būtų gerai bent kad žmogus būtų išprusęs UX srityje ir nuolat tuo domėtųsi.

    • Da
      spalio 1st, 2013 / 12:53
      Atsakyti

      Šiaip webdizaineris turėtų ir susikarpyt dizainą.

  • Vygintas
    rugsėjo 26th, 2014 / 03:53
    Atsakyti

    Galvojau rasiu ką šviežio paskaityt, o čia blogas apmiręs – ajajaj :(

    atsinaujinsi, brukštelk emailą

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti