Apie visko kaupimą kompiuteryje

SandėlysPaveiksliuko autorius: mescon

Mes jau nebesistebime, kai matome pilnus rūsius ar kitas, panašias vietas užgriozdintas įvairiausiais dalykais, kurių net nepamename turėję, o ir ši savotiška kaupimo lyga vis dažniau tampa nebe bobučių ir dėdukų, o mūsų pačių – galbūt dėl to, kad senstame. :) Bet ar nesusiduriame su panašia problema ir kompiuterių srityje.

Pavyzdžiui, aš skaitydamas RSS srautą niekada neprabėgu pro kažkieno pasiūlytą įdomią el. knygą (angl ebook) apie kompiuterius, programavimą, dizainą ir pan. Nors tuo metu ir nesidomiu būtent ta specifine tema ar programavimo kalba, vis tiek skubu į autoriaus svetainę ir siunčiuosi knygą. Manau, kad tai tas savotiškas kaupimas prie kurio žmonės yra nuo pakankamai senų laikų įpratę sakydami – „o jeigu kada prireiks“, taip ir aš – o jeigu kada prireiks informacijos ar mokymosi priemonių tam ar anam?

Kiti žmonės, žinoma, tai daro šiek tiek protingiau ir net su tikslu. Pavyzdžiui, dabar tikriausiai nebemadinga kaupti pašto ženklų (kurių irgi turiu nemažai, gal kada parašyti ir nufotografuoti reikės), tačiau visai populiaru kaupti savo mėgstamų serialų DVD įrašus ar filmus (na, bent jau netolimoje praeityje buvo madinga). Tačiau čia susiduriama su kita problema – kokį formatą pasirinkti duomenų saugojimui ir kaip tinkamai darytis atsargines kopijas. Man įdomu ar kas naudojasi USB raktais, kaip CD ar DVD – perkate vieną didelės talpos USB ir jame kaupiate svarbiausius dalykus ar vis dar pasitikite CD, DVD laikmenomis?

Man asmeniškai CD, DVD nepatinka tuo, kad esu ne kartą nusvilęs jais besinaudodamas. Mat Acme kompaktiniai diskai turi tokį polinkį po metų ar dviejų nebeveikti, nors saugiai tupėjo savo vietoje, o kiti dažniausiai irgi sunkiai benori veikti ar dirba ypatingai lėtai. Iš kitos pusės USB pakankamai brangūs, kad būtų galima jų prisipirkti tuziną ir naudoti mano aprašytiems veiksmams.

Taigi ar kaupiate ir kaip kaupiate savo turinį kompiuteriuose? Ar jaučiatės veikiami kaupimo manijos? :)

Rašykite komentarą

Komentarai

  • scania
    rugpjūčio 3rd, 2009 / 17:58
    Atsakyti

    Aš failų nekaupiu, jie patys kaupiasi :D
    Ir dar labai klastingai – lyg ir viskas reikalinga, nėra kaip trinti ;)
    Antivirusas surado virš pusantro milijono bylų :D
    Švelni katastrofa :D

  • aladin
    rugpjūčio 4th, 2009 / 13:43
    Atsakyti

    Turiu aš tokią problemą, downloads direktorija, kur viską siunčiu ir ten vis kaupiasi ir kaupiasi, kartais patrinu, bet visko neištrinu nes to reikia ar to reikia ar nežinau kas čia yra, gal prireiks :], arba surūšiuoju, muzika filmai ir panašiai.

    Ankščiau buvo iš dalies poreikis kaupti, nes viską sunku buvo atsisiųsti, plius dar su kitais reikėjo dalintis. Dabar jau praktiškai filmai ir serialai trinu vos ne iškart pažiūrėjęs. Palieku kokių geresnių, ar įdomesnių ar kuriuos sunkiau gauti.

    Tai galvoju dabar reikia kažkokio sprendimo, kaip tą problemą išspręsti. Mintis mano tokia: siunti viską į vieną vietą (pvz.: „d:\downloads“ :]) tą vietą prižiūri kažkokia programa, kuri galbūt rūšiuoja pagal tipą bylas į atskirus katalogus, stebi kaip yra naudojamos bylo, yra failuose atributai (kada sukurtas, kada modifikuotas, kada naudotas) pagal kuriuos galima kažką mastyti daugiau, pranešti kažką?

    Gera tema, jau laikas buvo susimastyti :].

  • Mantas
    rugpjūčio 5th, 2009 / 06:26
    Atsakyti

    pas mane viskas pusiau pedantiškai sukrauta, kaupiasi nemažai gal ir nereikalingų dalykų, tačiau gaila trint :)

    krūvos „prikol“ foto, smulkiausi programavimo LIB’sai, frameworkai, nors juos ir internete lengvai rast galiu :D pedantas mat.. dar ir duomenų kopijos po 3-5 iš vieno projekto.. visokio šlamšto ir netik

  • neworld
    rugpjūčio 5th, 2009 / 12:12
    Atsakyti

    Na kaupimui manau geriausia naudoti išorinius HDD. 1 TB = 350lt, vadinasi už 1lt išeina baveik 3GB. DVD gal truputį pigiau, bet HDD žymiai patikimiau. Netgi dabr susiradus 15 metų senumo HDD, jame visa informacija būna išlikusi.

  • Ričardas Š.
    rugpjūčio 5th, 2009 / 18:34
    Atsakyti

    neworld: kaip tik ir mąsčiau apie išorinį kietą diską, kuris patvaresnis nei įvairūs DVD, o ir jame informaciją morališkai pasenusią galima trint lauk ar dar ką su ja daryt taip atlaisvinant vietos.

  • Paulius
    rugpjūčio 6th, 2009 / 20:26
    Atsakyti

    Na as is tu kurie tikrai nekaupiai nieko bereikalingo :) muzikos gal tik 20 dainu turiu, filmu kompe nelaikau, ir reikalingiausios tik programos yra irasytos. Plius dar kas pora menesiu apvalau ir pratrinu ko jau nereikes :)

  • u-
    rugpjūčio 9th, 2009 / 11:39
    Atsakyti

    Kaupiu, rašau viską surūšiavęs į dvd, galbūt ateitį nusipirksiu ir išorinį hdd. Su dvd/cd nebeveikimu nelabai susidūriau, mokyklos laikų fotkes rašytas į acme cd prieš 7metus sėkmingai peržiūriu lig šiol.
    Svarbiausiais savo kolekcijoj laikau dvd/cd su nuotraukom, na ir muzika (nors ją įdėjus laiko laivai būtų galima susisiūst iš naujo).

  • Brand-diskas
    rugpjūčio 24th, 2010 / 21:40
    Atsakyti

    Kaupiu kategorijom:
    *SOFT (kai susidaro DVD kiekis – įrašau su įrašu „SOFT-5“ ir pan.;
    *FOTO (čia jautriausia tema. Jų šimtus gali įrašyti į vieną CD, o tai reiškia – nebeveiks CD – prarasi ne porą nuotraukų, o šimtus!). Tad jas įrašinėju į DVD po 2 kopijas;
    *FILMAI (kaupiu gerų kolekciją – anksčiau su aprašymais, o dabar be. Natūralu, sakyčiau, kaip ir perskaitytų knygų kolekciją matyti savo bibliotekoj, taip ir filmų lagainėlį turėti).

    Na ir dar kokių įrašau, kai susidaro (pvz.muzika).

    Tik jau svarbesnius kompaktus kepant (pvz.nuotraukos) perku tik kokius Verbatim, Panasonic ar TDK (brangesnius, nes jie ilgiau laiko). Ir, aišku, saugau – netrinu belekaip.

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti