Imo.im – pirmasis IM su Skype palaikymu

Neseniai rašiau apie Skype ir jo naujas funkcijos, kurios man asmeniškai nelabai patiko (kitų įspūdžius perskaitykite komentaruose). Ir visai netyčia atradau naują IM (angl. Instant Messanger) Imo.im. Žinau daugelį tokių ir panašių programų, tačiau šitas patraukė akį Skype palaikymu ir dvilypiu naudojimusi – galite juo naudotis tiek interneto naršyklėje, tiek parsisiuntę programą į kompiuterį. Šiame straipsnyje apie jį plačiau.

Nors tai tik dar „alpha“ versijos programėlė, tačiau jos įdiegiklis neužima net 1 MB – parsisiuntimas ir diegimas labai greiti. O galimybė turėti Skype tokiame IM žavi dar labiau. Ir iš tiesų jis puikiai veikia: minimalistinis valdymas, kelių tarnybų palaikymas, visos naujausios funkcijos.

Imo.im palaiko: MSN, Yahoo IM, AIM/ ICQ, Google Talk, Myspace, Skype – visi populiariausi ir dažniausiai naudojami įrankiai skirti bendravimui ir susirašinėjimui.

Prisijungę prie Skype sąskaitos matysite visus savo draugus išdėstytus dviejose kategorijose: prisijungę ir atsijungę – juos galite paslėpti vienu pelės mygtuko paspaudimu. Taip pat matysite jų nuotaikos žinutes ir Skype būsenas. Naudodamas nepastebėjau jokių lietuvybės problemų (programą galima išversti į lietuvių kalbą) – visos raidės vaizduojamos taisyklingos. Šiuo metu prisijungę prie Skype negalėsite skambinti į paprastus tinklus, tačiau turėsite galimybę kalbėti internetu, taip pat pradėti video pokalbį.

Viskas „veiksmas“ vyksta viename lange, tik skirtinguose kortelėse, kas gana patogu – beveik tas pats, kaip turėti atsidarius atskirą pokalbio langą, bet čia gali dar staigiai peršokti į pagrindinį ar prisijungti prie dar kelių IM tinklų.

Imo.im - ekrano nuotrauka
Imo.im - ekrano nuotrauka

Dizainas, kaip jau minėjau paprastas, gal šiek tiek niūrokas ir nuobodus dėl per daug išblukintos dominuojančios mėlynos spalvos, tačiau paprastumas nugali. Lango mažinimas ir didinimas veikia panašiai kaip interneto puslapiuose su CSS. Man net kyla įtarimas, jog čia viskas vyksta tiesiai per naršyklę – programoje atidaromas toks pat langas kaip ir pagrindiniame Imo.im tinklapio lange. Gana keistas sprendimas, tačiau kol kas nepastebėjau jokių didesnių trūkumų dėl to. Programą, kaip ir visus IM galite paslėpti „Start Menu“ juostoje.

Tiesa Imo.im turi keletą mažų trūkumų ar dar ne iki galo sutvarkytų funkcijų (prisiminkime, kad tai tik alpha versija) – visos Skype šypsenos yra teksto pavidalu, neina keisti savo nuotaikos citatų, neina keisti savo Skype paveikslėlio ir šioks toks nesklandumas su savo būsenos rodymu. Man visi trūkumai neesminiai, nes juos ypač retai naudoju, todėl ir toliau naudosiu Imo.im – pažiūrėsim kaip jis veiks ilgesnį laiką paliktas kompiuteryje. Redaguota: neina priimti failų – čia jau vienas rimtesnių trūkumų.

Puiki greitųjų žinučių programa ieškantiems paprastumo Skype ir besinaudojintiems keliais greitųjų žinučių tinklais.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Imo.im - patobulėjusi, bet vis dar alpha | Ričardas Šmaižys
  sausio 12th, 2009 / 09:04
  Atsakyti

  […] rašiau apie Imo.im – greitųjų žinučių programą (angl. Instant Messanger), kuri palaiko Skype. Prieš […]

 • serz
  liepos 28th, 2009 / 20:33
  Atsakyti

  kita

 • Dar kartą apie greitųjų žinučių programą imo.im | Ričardas Šmaižys
  rugpjūčio 2nd, 2011 / 06:07
  Atsakyti

  […] Pirmasis IM su Skype palaikymu […]

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti