Google ir Microsoft privatumo politika (2)

Pirma dalis: Google ir Microsoft privatumo politika (1).

Kita kompanija labai dažnai susidurianti su kritika internete tai Microsoft Corporation. Microsoft didžiulė kompanija ir veikianti jau ne vieną dešimtmetį. Iškėlus Google privatumo klausimus prisiminta ir Microsoft istorija, kuri gana panaši – pradėjus klestėti ir sparčiai plėstis operacinių sistemų (OS) kūrėjai pasklido daugybė gandų ir faktų apie privatumą, pažeidžiamas žmogaus teises ir t.t. Galbūt toks likimas laukia kiekvienos didesnės ar svarbesnės kompanijos internete, nes privatumas ir konfidencialumas XXI amžiuje tiek pat pabrėžiami kaip ir terorizmas, naujas šaltasis karas. Abiejų jų įtaka ir realybė neretai verčia abejoti pateikiamais faktais.

Naujausias pasipiktinimas Microsoft kompanijos privatumo politika tai įvykiai Rytuose, konkrečiau Kinijoje. Visai neseniai apšviestas OS kūrėjos drastiškas elgesys su pirataujančiais asmenimis, kai jų nelegaliose OS slaptai įdiegiamos legalumo programos (Genuine Advantage Tool) ir po to kas valandą be vartotojo sutikimo pakeičiamos ekrano nuotraukos juodomis, o kompiuteris priverčiamas persikrauti. Tačiau problema ne tik tai, kad įsibraunama į vartotojo kompiuterį ir paleidžiama (šiuo atveju galime traktuoti kaip kenksmingą programinę įrangą, nes ji savavališkai kenkia kompiuterio darbui) Microsoft sukurta patikrinimo programa, bet kad daugelis Kinijos kompiuterių vartotojų net nenutuokė, jog jų OS yra nelegali. Mat šioje šalyje pardavinėjamos tariamai legalios Windows XP kopijos, kurios iš esmės paprastiems vartotojams nesukelia įtarimo, o įsigytos už pinigus.

Toks Microsoft žingsnis sukėlė beveik 80-90 % Kinijos kompiuterių vartotojų pasipiktinimą (beje įspūdingas skaičius – 90 procentų :) ) ir nuo šiol toje šalyje priešas numeris vienas būtent ši pasaulinė korporacija. Daugelis analitikų dabar mano, kad apskritai jokie vartotojai nebepirks kompanijos gaminių vien iš principų ir keršto už tokį nelegalių OS neutralizavimą.

Žinoma, čia galime svarstyti, kad patys Kinai yra kalti dėl to, kad naudojasi neteista programine įranga ir Microsoft veiksmai yra teisingi. Tačiau bėda tame, kad Microsoft savavališkai įdiegia programinę įrangą ir sutrikdo vartotojų kompiuterio darbą – būtent tokio didžiosios dalies virusų paskirtis (nors šiuo metu labiau koncentruojamasi ties piniginėmis aferomis). Šiuo atveju pamintas vartotojų konfidencialumas ir privatumas, nes nuo šiol neaišku, ko dar gali imtis Microsoft kompanija prieš savo vartotojus ir ką dar ji gali įdiegti siekdama stebėti savo netgi legaliai įsigijusius programinę įrangą klientus. Panašus klausimas kaip ir su Google bei jos Chrome.

Ar tai reiškia, jog pagaliau abi kompanijos pasiekia vienodą lygį – dabar Google ne be „Do not be eveil“ kompanija? Ar tai tik perdėtas požiūris į interneto tarnybas, privatumą, konfidencialumą ir žmogaus teises? Ar ne kvailiau yra visiškai atjungti interneto vartotojus už piratavimą nei naudotis programine įranga, apie kurią skleidžiami įvairūs gandai?

Rašykite komentarą

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti