Ar verta pasitikėti Google?

Google yra viena didžiausių informacinių technologijų kompanijų užsiimanti didžiule pasauline veikla ir turinti daugybę vartotojų. Tačiau kad ir kokia Google atrodytų skaidri ir kaip skatintų skaidrumą visuomet kalbama apie saugumą ir privatumą. Šiuo aspektu Google šiek tiek peikiama, tačiau kas kaltas, kad ji suteikia vartotojui galimybę naudotis visomis tarnybomis, kurias sudėjus į vieną vietą apie žmogų gali sužinoti tiek daug, kad net pats jis tikriausiai apie save nesugalvotų. Kiekvienas turime teisę rinktis, todėl per prievartą į Google glėbį niekas nevaro.

Vis dėl to kartais reikia susimąstyti ir paprastiems vartotojams apie vartotojo sąskaitos saugumą, nes prieš kelias dienas buvęs įvykis nesuteikia labai didelio malonumo žinoti, kad tavo Google sąskaitą gali būti bet kada ištrinta be jokių garantijų.

Nemažai užsienio tinklaraščių rašė apie vieno šios kompanijos vartotojo nesėkmę, kai jis nebegalėjo prisijungti prie savo el. pašto, nuotraukų albumo – apskritai visko išskyrus paiešką. Nusiuntęs keletą laiškų (šis klientas mokėjo pinigus už papildomą vietą savo el. laiškams), gavo gana neaiškų ir tiesmuką atsakymą:

Thank you for your report. We’ve completed our investigation. Because our
investigation was inconclusive, we are unable to return your account at
this time. At Google we take the privacy and security of our users very
seriously. For this reason, we’re unable to reveal any further information
about this account.

Ką jūs darytumėte tokiu atveju?

Pavyzdžiui, aš viską ir dokumentus, ir atsargines kopijas vienaip ar kitaip susidedu Google serveriuose. Ką daryti, jeigu visa tai pražūtų nežinia kur be realaus paaiškinimo. Ką reiktų daryti tuomet, kai dingsta tavo virtuali asmenybė?

Šie klausimai iš ties verčia susimąstyti ir suabejoti Google sugebėjimais. Žinoma, tai tik vienas toks atvejis ir galbūt pats vartotojas ką nors padarė, jog Google jo duomenis klaidingai suprato ir užrakino sąskaitą. Taip pat labiausiai keista pasirodė, jog šis vartotojas kompanijai buvo įsipareigojęs ir mokėjo mokestį už paslaugas – ne taip, kaip daugelis pasaulio užsiregistravusiųjų.

Jeigu tinkamai nėra apsaugoti mokančiųjų profliai ir sąskaitos, tai ką reikia galvoti paprastiems aktyviai naudojantiems sąvo Google sąskaitą vartotojams? Kaip jaustis žinant, kad bet kada gali būti ištrintas iš virtualaus pasaulio.

Tiesą sakant, aš visada pasitikėjau šia tarnyba ir kompanija, niekada per daug nekreipiau dėmesio į tuos privatumo skandalus ir kt. Kodėl? Todėl, kad tai tiesiog sistema pateikianti tarnybas, kuriomis naudojantis automatiškai tampi „kaip nuluptas“. Niekas nekaltas, kad pats jomis naudojiesi ir pateiki visą medžiagą vienai didžiulei kompanijai. Tuo labiau Google, FTB, CŽV, KGB aš nesu įdomus, rimtai. Kam reiktų kažkokio Ričardo Šmaižio dokumentų, straipsnių, informacijos ir slptažodžių. Jeigu save laikote pasaulinio lygio VIP asmenimis, tai tuomet laikas įjungti savo paranoinę asmenybęs dalį ir ištrinti visus asmeninius el. laiškus, visus susitikimus ir telefono numerius iš savo sąskaitos.

Apskritai esu linkęs rinktis iš dviejų blogybių – skaidrią politiką propaguojančią kompaniją, o ne Microsoft ir Yahoo, kur visą laiką buvo neaišku nei ką jie daro, nei kam jie daro ir pan. Daug kartų savo straipsniuose ir įrašuose esu minėjęs, kad net tokios kompanijos kaip Google daro klaidas, bet tiap ir turi būti. Jeigu tų klaidų nebūtų, tai jau glaima būtų kažką įtarti. Klysti žmogiška – kažkodėl mes dažnai tai pamirštame – progrmauotojai ir Google inžinieriai, kūrėjai taip pat yra žmonės, jie daro klaidas iš jų mokosi ir stengiasi jų išvengti.

Šios istorijos pabaiga buvo tokia, kad garsusis vartotojas atgavo savo vartotojo sąskaitą ir toliau ja naudojasi. Taigi šiek tiek streso ir šoko, tačiau viskas grįžta į savo vėžes ir viskas juda toliau. Problemą išspręsta – buvo paskleistas tik didelis burbulas. Nesakau, kad nereikia tokių dalykų praleisti pro ausis ir akis, tačiau nereikia skubėti vertinti ir teigti, jog Google dirba infiltruoti šnipai iš CŽV ir kitų slaptųjų tarnybų, kurios nori apie jus viską žinoti.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • MariukasM
  rugpjūčio 8th, 2008 / 08:52
  Atsakyti

  O kodėl tu galvoji, kad Google kažkuom skaidresnė nei MS ar Yahoo, nors ji ne kartą buvo kritikuota dėl privatumo politikos? Tai lygiai tokia pati pelno siekianti korporacija kaip ir kitos. Kita vertus, ji priklauso JAV jurisdikcijai, tad visa tavo info pirmu reikalavimu privalo perduoti tos šalies tarnyboms, kuriosms visiškai nusispjauti į bet kieno teisę į privatumą.

 • Karolis Pocius
  rugpjūčio 8th, 2008 / 11:26
  Atsakyti

  Šiaip tai vietoj Google galima įrašyt bet ką kitą ir gausi tą patį. Žinoma, Google tapo kompanija-gigante, tad į ją ir visas dėmesys.

  O kokia alternatyvą? Naudot po atskirą tarnybą kiekvienai užduočiai? O jei tą tarnybą nupirko Google? Kraustytis kitur?

  Žmonės pasiruošę rizikuoti dėl patogumo.

  O apie privatumą tai visai patylėsiu — tokio dalyko nebėra. Nori išlikt privatus, kraustykis į vienkiemį miškuose, augink savo daržoves ir gyvenk žvakių šviesoje. Ir tai greičiausiai anksčiau ar vėliau užklys kokie grybautojai… :)

 • Žiemys
  rugpjūčio 8th, 2008 / 13:17
  Atsakyti

  Nemalonu aišku, kad apie tave viską žino, tačiau vienaip ar kitaip, manau, kad ne tik internete neliks paslapčių apie tavo poreikius, pomėgius, kas tu toks esi. Kreditinės kortelės jau dabar kartais naudojamos dažniau negu gryni pinigai, o bendrai visokių kortelių jau dabar kiekvienas turi po kelias, kas yra nepatogu. Anksčiau ar vėliau bus viena kortelė, kurioje bus duomenys iš vairuotojo pažymėjimo, studento pažymėjimo ir tos pačios kreditinės kortelės. Visa tai dar labiau palengvins duomenų apie vartotojus rinkimą.

 • Skaitiniai #8 :: Karolis Pocius
  rugpjūčio 10th, 2008 / 20:02
  Atsakyti

  […] klausia, ar verta pasitikėti Google. Manau, kad atsakyti galima kitu klausimu „O ar turime iš ko […]

 • Wiziris
  rugpjūčio 10th, 2008 / 22:10
  Atsakyti

  Man irgi Googlas buvo sąskaitą užblokavęs, bet nieko… atblokavo ir toliau naudojuosi…..
  O dėl to, kad žino viską, tai jau paranoja….
  Kiek Googlas turi vartotojų? O dabar įsivaizduokite kiek reikia darbuotojų, kad visus vartotojus pažintų?
  Googlas prilyginamas kažkokiai mitinei būtybei (arba kaimynui), kuri apie tave viską žino ir tas žinias gali panaudoti prieš tave… Žinoma, norint galima….

 • Ričardas Šmaižys » Blog Archive » Google Chrome Beta
  rugsėjo 3rd, 2008 / 19:10
  Atsakyti

  […] panaudota netinkama formuluotė ir tai išsispręs. Nors vis tiek laikysiuos tokios nuomonės, kaip jau rašiau anksčiau apie Google privatumo politiką ir kritiką jos atžvilgiu.   Kažko panašaus tikėjausi, kai Mozilla atstovai pasakojo apie Firefox 3.0 kaip naują […]

 • Ričardas Šmaižys » Blog Archive » Google ir Microsoft privatumo politika (1)
  lapkričio 10th, 2008 / 07:35
  Atsakyti

  […] Rugpjūčio mėnesį kalbėjau apie tai ar verta pasitikėti Google privatumo politika, bandžiau apsvarstyti šiai kompanijai metamus kaltinimus. […]

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti