Nuomonė: PUPP lietuvių kalbos įskaita

Baigiau! 10 klasės „egzaminai“ jau praeityje. :)

Paskutinę dalį – lietuvių kalbos įskaitą – išlaikiau prieš kelias valandas. Dabar keletas atsiliepimų.

Nepatiko man vertinimo komisija. Sėdėjo dvi mokytojos (man kilo abejonių ar bent vieną jų lietuvių kalbos mokytoja), abejingos viskam, kas tik be gali būti, psichologiškai užsiblokavusios (neverbalinė kalba išdavė). Nors ėjau prieš paskutinis joms, tai nereiškia, kad reikia visiškai be emocijų sėdėti. Vis dėl to sunku atsakinėti prieš žmones, kurie į tave žiūriu maždaug „greičiau pasakok, tingiu klausyti, nuobodu….“.

Didžiąją dalį  papasakojau neblogai, kai kur susimaišiau, bet vis vien išsitaisiau. Jaudulio kažkokio didžiulio taip pat nebuvo. Šiek tiek pradėjau jaudintis prieš ėjimą į pasiruošimą kambarį ir, žinoma, šioks toks jaudulys lydėjo per visą pasakojimą ir atsakinėjimą į klausimus. Galiu pasakyti tik tiek, kad visi sakė teisybę – nėra nieko ten baisaus ir nėr ko ten jaudintis.Nesižudykit morališkai prieš eidami ten. :)

Apskritai tas pasiruošimas irgi bevertis buvo, todėl galėčiau patarti tik susižinoti potemes iš pat ryto ir galbūt pasirašyti minimalų planą. Nedarykite klaidos ir nesirašykite teksto – aš jį pasirašiau (nuoroda) ir NESIMOKYKITE NESKAITYKITE jo. Rimtai. Kalbėkite ekspromtu. Nors mano kalbos gebėjimai nėra labai jau šaunūs, tačiau, manau, būčiau žymiai geriau pakalbėjęs, jei nebūčiau anksčiau rašęsis teksto ir dar jį skaitęs kelis kartus. Kodėl? Todėl, kad pradedi mąstyti apie tekstą – prisiminti jį, o ne šnekėti – taip gaunasi trumputės pauzės ir šiaip maišo tekstas.

Dar buvo vienas juokingas dalykas. :) Kalbėjau tema: „Kompiuteris bukino žmonių protus“. Pakalbėjus manęs paklausė, kas dar bukina žmones, tai aš pradėjau kalbėti apie kitas technologijas. Po to paklausė, kas be technologijų bukina smegenims, tai pasimečiau :D Rimtai. Paskui netyčia pasakiau psichotropinės medžiagos, alkoholis. :) Kažkaip net nešovė į galvą man tai, nes buvau susikoncentravęs ties tema. :) Na, bet tikėkimės jos nepagalvojo, ko nors kitko… :D

Šiaip viskas praėjo gan skalndžiai.

Rašykite komentarą

Komentarai

 • Rimvydas
  birželio 18th, 2008 / 21:33
  Atsakyti

  Kadangi mano tema „Kalba ir literatūra“ nebuvo labai populiari, tad mokytojoms buvo gan įdomu klausyti. Šiaip kol kalbėjau, tai jos tylėjo. Bandžiau kontaktuoti su mokytoja akimis, bet greitai pats išsigąsdavau ir pažiūrėdavau kur kitur.
  Baimė buvo tik tuomet kai jau mane vedė į patalpą atsakinėt. Pradaręs duris baimę palikau užu jų ir nusišypsojau didžiule šypsena. Pasisveikinau garsiai, spėjau ir pajuokauti, ir įteikti gėlę.
  Tik vienąkart pažiūrėjau į laikrodį – didelė blogybė… Susimaišiau ir pasimečiau. bet vėlgi grįžau prie temos.
  Mokytoja klausinėjo, juokėsi, diskutavo.
  Nereikia bijoti, reikia tiesiog atsipalaiduoti ir sakyti tai, ką pats galvoji. BŪTINA įterpti kažką tokio, kad mokytojos nusišypsotų. (Juokelį, savo patirtį, pagirti ją – mokytoją)

 • Skaiste
  birželio 30th, 2008 / 21:37
  Atsakyti

  ka gi, galima lengvai atsipusti po visu patikru ir ramiai atostogauti :) bet turiu prisipazint, kad iskaita zodziu kainavo man daug nervu.siaip potemes susizinojau is pat ryto, kadangi atsakinejau tik 12.20.tas aisku, labai padejo man ruosiantis, nes spejau pasirasyti visa kalba ir tuo nenusivyliau kaip daugelis.pasirasyta kalba ismokau, aisku, nemintinai, bet zinojau,ka po ko sakysiu.
  siaip jeigu egza buciau laikius sazininingai, tai garantuoju, kad buciau ziauriai susivelus, bet kadangi turejau daug laiko ruostis, tai buvau rami ir pasnekejau laisvai ir gerai, kas man nelabai budinga. nustebinau pati save ir mokytoja :D o dabar GERU ATOSTOGU :)

 • jliudaja
  balandžio 15th, 2009 / 15:01
  Atsakyti

  yra tokia „nusipelnusi“ Jeruzales mokyklos mokytoja Sliziene, kuri, gaila, bet nesugeba objektyviai vertinti mokiniu, o suvedineja kazkokias asmenines „saskaitas“ per iskaita. Apmaudu, kad prie tokiu pedagogu mes prileidziam savo vaikus.

 • Paulius
  kovo 30th, 2010 / 14:56
  Atsakyti

  Lietuviu kalba -> Lietuviu kalbos egzaminas -> Iskaita -> Tema: Kalba -> Poteme: „Kuri kalba turi buti gimtoji lietuviu emigrantu vaikams?“
  Sveiki, galiu parduoti lituanistes kurta teksta lietuviu kalbos iskaitai. Poteme: „Kuri kalba turi buti gimtoji lietuviu emigrantu vaikams?“ Rasykit i el. pasta: katuokatuk@gmail.com

 • auge
  birželio 4th, 2010 / 16:54
  Atsakyti

  na,su kai kuriom tavo mintim tikrai nesutinku :) as visa teksta pasirasiau ir tikrai lengviau buvo nei ekspromtu :) tik del baimes taip,kai is ten iseini pagalvoji kad nebuvo ko jaudintis,bet pati nuo pat ryto drebejau :) dekui dievui kad pasitaike puikios mokytojos su kuriomis ir poto draugiskai pakalbejom ir pasijuokem ;) Surinkau 22 is 22! as saunuole :)

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti