C++ kompiliatorius

Aptarėme nemažai svarbių žingsnių prieš pradėdami rašyti programas ir spręsti uždavinius. Programavimo kalbą šiaip ne taip išsirinkome, tam prireikė net dviejų kartų, UML kol kas lieka man paslaptimi, todėl naudosimės FreeMind programa kurdami strūktogramas. Taigi, atėjo laikas išsirinkti kompiliatorių.

Šiuo metu populiariausi ir dažniausiai giriami yra Microsoft Visual C++, Dev C++ bei CodeBlocks.

Visus juos naudojau ir gan nemažą laiko tarpą. Pradžioje daugiausia susidūriau su Dev C++, kuris yra lyg Notepad atmaina lyginant su kitomis priemonėmis, tačiau būtent šį įrankį/kompiliatorių siūlyčiau naudoti naujokams.

Niekas mokytis programavimo kalbos nuo objektinio programavimo nepradeda, todėl vienaip ar kitaip visi tam tikrą laiko tarpą praleidžia ties konsoliniu programavimu, manau, šioje pozicijoje Dev C++ tikras gėris. Kol esi dar naujokas ir apsiriboji paprastais uždavinukais ir elementariomis skaičiavimo programomis, tau nereikalingas geras klaidų „paieškiklis“, taip pat nereikalingos papildomos funkcijos. Čia nesi apsuptas įvairiausių nežinomų priemonių ir galimybių, čia gali susikaupti ties kodo rašymu. Dėl šių priežasčių ilgai neieškojau kitų kompiliatorių, tačiau kai supratau, jog reikia išmėginti kažką naujo ir galbūt ten bus paprastesnis valdymas, darbas su įvairiomis funkcijomis, masyvais į rankas pakliuvo Microsoft Visual C++.

Nemažai žmonių gyrė šio įrankio galimybės ir funkcionalumą, tačiau jį naudodamas nieko daugiau kaip perkrautą Microsoft valdymą, lėtumą nepajutau. Dauguma funkcijų man vis dar nepažįstamos ir nereikalingos, nes dar neseniai naudojausi paprasčiausiu Dev C++. Tačiau su laiku supratau, jog tai puikus įrankis valdyti programas, kurios susideda iš daugiau nei vieno failo, bibliotekų ir kitų panašių dalykėlių. Šis Microsoft gaminys manęs pernelyg nesužavėjo, todėl toliau ieškojau kažko galbūt ne tiek funkcionalaus, kiek įrankio su kuriuo būtų malonu dirbti ir rašyti programas.

Ir pasiklausinėjęs IRC išbandžiau CodeBlocks. Programa nemokama, paprasta, atvirojo kodo. Taip pat šios programos privalumas, jog ji yra multiplatforminė, todėl jeigu kada nors netyčia pereičiau prie Linux ar kitos operacinės sistemos nepatirčiau didelių nuostolių, nes galėčiau naudotis savo pamėgtų kompiliatoriumi.

Programos valdymas žymiai paprastesnis už Microsoft Visual C++, tačiau tikriausiai kartu ir praranda nemažai funkcijų. Bet būtent šiuo metu man nėra jos ypatingai svarbios, nes kaip jau minėjau vis dar dirbu su konsoliniu programavimu. Galime teigti, kad CodeBlocks yra vidurys tarp Dev C++ ir Microsoft Visual C++ visomis prasmėmis. Man to ir reikia! :)

Savo programų rašymui ir tobulinimui pasirinkau CodeBlocks. Per daug į techninius dalykus nesileisiu, tiesiog man šis įrankis patogus, paprastas ir malonus naudoti, daugiau man nieko nereikia (bent jau dabar).

Rašykite komentarą

Komentarai

  • Blogorama #322 : nežinau.lt
    sausio 28th, 2008 / 21:05
    Atsakyti

    […] Jei mokslai ar smalsumas baksteli į C++ programavimą, gali praversti Ričardo svarstymai, kuris kompiliatorius geriausias. • Iš smalsumo Daliaus išbandytas mobilusis telefonas kaip USB modemas veikia su Labas kortele. […]

  • ulumulu
    vasario 14th, 2008 / 00:15
    Atsakyti

    Nu zinokis dev-C++ nera kompyliatorius. tai tik IDE. o jis naudoja G++/gcc kompyliatoriu

  • dziulius
    vasario 24th, 2008 / 15:03
    Atsakyti

    Man grupiokas kažkada parode NetBeans. Nuo to laiko nieko kito ir nenaudoju. Nors tai ir java platforma, tačiau veikai pakankamai greitai ir ją galima nautodi unix-line sistemose.

  • Ričardas Š.
    vasario 24th, 2008 / 16:41
    Atsakyti

    Pamėginsiu :)

  • armadilo
    gegužės 13th, 2008 / 17:15
    Atsakyti

    jau keletą metų programinu su mc visual paketu – išties geras įrankis, lengvas debugginim’as, kai projektai pasidaro didesni ir kai pereinama prie OOP.

  • Marius
    spalio 12th, 2009 / 01:25
    Atsakyti

    Na, manau čia reiktų pervadinti iš „Kompiliatoriai“ į IDE arba įrankiai…
    nes apie pačius kompiliatorius čia nekalbama – kompiliatorius sukompiliuoja kodą, t. y. iš kodo padaro exe ar kitą paleidžiamą failą.. o čia būtent ši funkcija skirtinguose įrankiuose net neapžvelgta – galbūt reikėtų žiūrėti kodo efektyvumą ar pan, kompiliavimo skirtumus, įrašymo paprastumą ar patį kompiliavimo procesą..

  • zemaitis
    kovo 5th, 2012 / 17:53
    Atsakyti

    Dėkui už pamoką. Tavo dėka žengiau pirmuosius žingsnius į C++ pasaulį.

  • stasys
    gegužės 20th, 2019 / 10:47
    Atsakyti

    Aciu labai padejote

Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų (angl. cookies) naudojimu. daugiau...

Slapukai (angl. cookies) naudojami sukurti patrauklią ir patogią vartotojo sąsają ir užtrikina geriausią naršymą. Spausdami "Sutinku" sutinkate su slapukų naudojimu šioje svetainėje.

Užverti